kwidzyn

Dodano: 6.04.17

Z Elblągiem na koniec rundy zasadniczej

Już w najbliższą sobotę, 8 kwietnia, kwidzyński MMTS podejmie Meble Wójcik Elbląg. Będzie to ostatni mecz tych zespołów w rundzie zasadniczej PGNiG Superligi Mężczyzn w sezonie 2016/2017. Pojedynek rozpocznie się o godz. 17.00, a poprowadzi go para sędziowska: Cezary Figarski – Dariusz Żak.

-Traktujemy to spotkanie jako element przygotowań do fazy play-off – podkreśla Patryk Rombel, trener kwidzyńskiego zespołu.

Meble Wójcik to aktualnie najsłabszy zespół tego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn. W dotychczas rozegranych 25 spotkaniach podopieczni trenera Jacka Będzikowskiego wywalczyli zaledwie 7 punktów. Jako zwycięzcy elblążanie schodzili z parkietu tylko trzykrotnie, wygrywając na własnym terenie z: Sandrą SPA Pogonią Szczecin – 22:18 (9:10), Gwardią Opole - 23:20 (11:15) i Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski – 16:14 (6:5). Pozostałe 22 spotkania kończyły się mniejszą lub większą porażką Mebli Wójcik.

Tak było m.in. w pierwszym pojedynku elbląsko-kwidzyńskim. Podopieczni trenera Patryka Rombla po nerwowej końcówce meczu wygrali wówczas 21:23 (10:14). W zespole gospodarzy brylowali wówczas Bartosz Janiszewski oraz Piotr Adamczyk, którzy rzucili po 6 bramek. Dobrze w bramce Elbląga prezentował się również Bartosz Dudek. W kwidzyńskim zespole najskuteczniejsi byli wówczas: Michał Peret, Mateusz Seroka i Michał Potoczny, którzy zdobyli w tym meczu po 5 bramek.

W ostatniej kolejce zarówno MMTS, jak i Meble Wójcik, przegrały swoje spotkania. Kwidzynianie polegli z Orlen Wisłą Płock – 19:35 (9:19), natomiast zespół z Elbląga przegrał na własnym terenie z Chrobrym Głogów 20:30 (7:16). Choć pojedynek kwidzyńsko-elbląski nie ma znaczenia dla końcowego układu sił w ligowych tabelach to trener gospodarzy zapewnia, że drużyna podejdzie do meczu z właściwym zaangażowaniem i koncentracją.

-Traktujemy to spotkanie jako element przygotowań do fazy play-off. Musimy więc pamiętać o tym co będzie nam potrzebne w meczu z Opolem lub Zabrzem czyli zaangażowaniu i koncentracji. Dlatego musimy podejść do tego meczu skoncentrowani i powoli szukać formy, która będzie nam potrzebna w kolejnych meczach. Trzeba też podkreślić, że w tym tygodniu zawodnicy mogą jednak odczuwać jeszcze trudy wcześniejszych, dość ciężkich treningów. Trochę lepiej powinniśmy wyglądać już w przyszłym tygodniu – podkreśla trener P. Rombel.

Internetową relację z meczu MMTS – Meble Wójcik śledzić można na portalu www.lajfy.com pod adresem: http://www.lajfy.com/match/index/date/2017-04-08/id/203912

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube