kwidzyn

Dodano: 8.04.17

MMTS przegrywa z outsiderem ligi

Na zakończenie rundy zasadniczej MMTS Kwidzyn przegrał na własnym boisku z Meblami Wójcik Elbląg. Kwidzynie ulegli rywalom 25:28 i było to pierwsze zwycięstwo elblążan odniesione na wyjeździe.

-Zagraliśmy po prostu słabo – przynaje Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn.

Pierwsza połowa, od początku do ostatniej minuty, była bardzo wyrównana. Zespoły walczyły bramka za bramkę i ciężko było komukolwiek uzyskać więcej niż jednobramkowa przewaga nad rywalami. Wyjątek zdarzył się w 28 minucie meczu, kiedy to po trafieniu Bartosza Janiszewskiego i skutecznym rzucie karnym Adama Nowakowskiego goście prowadzili w kwidzyńskiej hali 12:14. Przed końcem pierwszej połowy, po skutecznym rzucie Michała Pereta kwidzynianom udało się jednak zbliżyć do rywali na jedną bramkę – 14:15.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się jednak dla gospodarzy fatalnie. Błędy w rozegraniu oraz nieskuteczność w ataku spowodowały, że elblążanie zaczęli powiększać swoją przewagę na boisku. Po trafieniach Piotra Adamczaka, Pawła Adamczaka (rzut karny) i Grzegorza Dorsza goście prowadzili w Kwidzynie już 14:18. Kwidzynianie jednak w porę wzięli się za odrabianie strat i po kolejnych bramkach Michała Potocznego, Marka Szpery i Adriana Nogowskiego ponownie zbliżyli się do rywali na 1 bramkę – 17:18. Od 40 minuty na parkiecie ponownie przeważali jednak elblążanie. Skuteczne rzuty Michała Kupca czy Adama Nowakowskiego pozwoliły bowiem gościom na ponowne powiększenie przewagi do 4 bramek – 19:23.

Sytuacja zmieniła się jednak w 50 minucie, przy stanie 20:24 dla Mebli Wójcik. Kwidzynianie przyspieszyli grę, zaczęli być również skuteczniejsi. Aktywniej grali także w obronie, a udanymi interwencjami popisywał się Paweł Kiepulski. W efekcie po dwóch trafieniach Keliana Janikowskiego czerwono-czarni zbliżyli się do Mebli Wójcik na dwie bramki – 22:24. Mogło być jeszcze lepiej, ale Adrian Nogowski nie wykorzystał rzutu karnego, a także dobitki (w całym meczu MMTS nie wykorzystał 3 karnych). Gdyby trafił wówczas wszystko byłoby możliwe, a tak dwubramkowa przewaga utrzymała się prawie do końca tego spotkania. Dodatkowo w ostatniej minucie prowadzenie Elbląga podwyższył Adam Nowakowski i goście rozpoczęli taniec radości po zdobyciu kolejnych punktów w tym sezonie.

-Na pewno nie było łatwo wygrać, choć przyjechaliśmy tutaj powalczyć. Wiem jednak, że MMTS od 2 tygodni jest w fazie ciężkich treningów. Szykują formę na fazę play-off, więc chyba nie są zdenerwowani porażką z naszym zespołem. Punktowo ten mecz nie miał dla nikogo znaczenia, ale wygrana w Kwidzynie na pewno podbudowała morale naszego zespołu – przyznaje Bartosz Janiszewski, obrotowy Mebli Wójcik.

-Zagraliśmy po prostu słabo – mówi Patryk Rombel, trener MMTS Kwidzyn. – Słabo graliśmy w obronie, a także brakowało nam skuteczności w ataku. Każdy wynik biorę jednak na siebie, ponieważ jest to efekt tego, że pracujemy w taki a nie inny sposób. Na tą chwilę jest ciężko, ale chłopaki mają za sobą okres naprawdę solidnej pracy.

MMTS Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 25:28 (14:15)

Sędziowie: Cezary Figarski - Dariusz Żak (Radom)

MMTS: Szczecina, Kiepulski - Genda 1, Krieger 3, Peret 5, Szpera 3, Klinger 1, Szczepański, Nogowski 4, Seroka 2, Ossowski, Potoczny 4, Janikowski 2.

Kary: 4 minuty (Janikowski, Seroka) + czerwona kartka dla Gendy

Meble Wójcik: Fiodor - Dorsz 2, Adamczak Paweł 3, Janiszewski 6, Nowakowski 6, Olszewski 2, Adamczak Piotr 6, Kupiec 3, Żółtak 1.

Kary: 10 minut (Adamczak Piotr x 2, Żółtak x 2, Olszewski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube