slide_3
slide_1
slide_14
slide_13
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » MMTS rozpoczyna pucharową walkę z Wisłą

MMTS rozpoczyna pucharową walkę z Wisłą

Dodano: 2017-04-11

W minioną sobotę kwidzynianie zakończyli rywalizację w fazie zasadniczej PGNiG Superligi, a już we środę we własnej hali zagrają w półfinale PGNiG Pucharu Polski. Rywalem MMTS będzie zespół Orlen Wisły Płock, a spotkanie odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18.00. Rewanż odbędzie się natomiast 10 maja w Płocku.

W rozgrywkach pucharowych Orlen Wisła włączyła się do rywalizacji dopiero w 1/8 finału, a pierwszym rywalem Nafciarzy było Zagłębie Lubin. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem Orlen Wisły 27:29 (16:17). W ćwierćfinale podopieczni trenera Piotra Przybeckiego byli już bardziej przekonujący i na własnym terenie wysoko pokonali Azoty Puławy 36:24 (19:9). Skutecznością w tym meczu popisywali się Maciej Gębala – 6 bramek oraz Dan Racotea - 5 bramek.

Warto przypomnieć także niedawne starcie MMTS i Orlen Wisły rozegrane w kwidzyńskiej hali w ramach 25 serii PGNiG Superligi. Nafciarze rozbili wówczas czerwono-czarnych wygrywając aż 19:35 (9:19). Kluczem do zwycięstwa okazał się początek tego spotkania, kiedy to goście prowadzili 2:10 i stopniowo powiększali swoją przewagę. W drugiej połowie wyniosła ona nawet 15 bramek. Znakomicie bronił wówczas Adam Morawski, a skuteczni w ataku byli Adam Wiśniewski – 6 bramek i Tiago Rocha – 5 bramek

Trener Patryk Rombel cieszy się, że pierwsze spotkanie półfinału PGNiG Pucharu Polski rozgrywane jest w Kwidzynie.

-Dla nas to dobrze – mówi szkoleniowiec MMTS Kwidzyn. - Nie musimy nigdzie jechać, gramy u siebie, więc mamy możliwość lepszej regeneracji po meczu z Elblągiem.

Trener czerwono-czarnych podkreśla również, że w pucharowym meczu z Nafciarzami kwidzynianie powinni już prezentować się na boisku nieco lepiej.

-Nie chodzi mi tutaj jednak o wynik, ale o somo granie. Myślę, że będziemy mogli wówczas zobaczyć w jakiej rzeczywiście jesteśmy formie fizycznej. W ostatnim okresie pracowaliśmy dość ciężko i niestety widać to było w naszych wcześniejszych meczach z Płockiem, Gdańskiem czy Elblągiem – dodaje P. Rombel.

Internetową relację z meczu MMTS - Orlen Wisła śledzić można na portalu www.lajfy.com pod adresem: http://www.lajfy.com/match/index/date/2017-04-12/id/204476