kwidzyn

Dodano: 12.04.17

Pucharowa porażka MMTS - do odrobienia aż 8 bramek

Czerwono-czarni przegrali swój pierwszy półfinał PGNiG Pucharu Polski. MMTS uległ we własnej hali Orlen Wiśle Płock 23:31, choć do przerwy gospodarze prezentowali się całkiem nieźle. Niestety początkowy kwadrans drugiej odsłony meczu i popełniane przez kwidzynian błędy pogrzebały szanse MMTS na dobry wynik.

Początek meczu to błędy, ale też koncentracja w obronie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisali się jednak płocczanie. W 3 minucie trafił Gilberto Duarte, a dwie minuty później z rzutu karnego podwyższył Sime Ivić. Kwidzynianie jednak w porę zareagowali i po trzech trafieniach Mateusza Seroki (w tym jedno z rzutu karnego) pozwoliły gospodarzom nadal być pod grą. Warto w tym miejscu dodać, że dobra postawa MMTS w dużej mierze zależała od Pawła Kiepulskiego, który udanymi interwencjami nie pozwalał Nafciarzom na zbudowanie większej przewagi. Niestety od 18 minuty i stanu 5:5 lepiej prezentowali się goście, którzy zaczęli wykorzystywać wszelkie niedokładności kwidzynian. Skuteczna gra m.in. Sime Ivicia i Lovro Mihicia sprawiła natomiast, że już pięć minut później Nafciarze prowadzili w kwidzyńskiej hali pięcioma bramkami – 6:11. Choć chwilami wydawało się to niemożliwe, to gospodarzom udało się pozbierać szyki. Ponownie dobrze bronił Paweł Kiepulski, a na skuteczne rzuty decydował się Paweł Genda lub też Mateusz Seroka. Dzięki nim oraz trafieniu Adriana Nogowskiego na przerwę kwidzynianie schodzili ze stratą zaledwie jednej bramki. Szanse na doprowadzenie do remisu były więc jak najbardziej realne.
Niestety w szatni kwidzynianie chyba zbyt mocno ochłonęli, bo wyszli na parkiet nieco rozkojarzeni. Wykorzystali to goście, którzy po rzutach Gilberto Duarte i Valentina Ghionei powiększyli swoją przewagę do stanu 11:16! I choć w kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła, to w 44 minucie płocczanie zaatakowali po raz kolejny powiększając swoją przewagę do ośmiu trafień – 15:23.
Mimo starań kwidzyńskiego zespołu i trafienia Krzysztofa Szczeciny czerwono-czarnym nie udało się już zbliżyć do swego półfinałowego rywala. Co prawda na 10 minut przed końcem meczu po golu Michała Pereta kwidzynianie tracili tylko 5 bramek – 19:24, to kolejne minuty należały już zdecydowanie do Nafciarzy. Sześć trafień Wisły przy jedynie dwóch golach MMTS sprawiły, że kibice czekali jedynie na zakończenie tego nierównego pojedynku.


MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock 23:31 (11:12)

Sędziowie: Andrzej Rajkiewicz (Szczecin) - Jakub Tarczykowski (Osina)

MMTS: Kiepulski, Szczecina 1 - Genda 3, Peret 2, Szpera 1, Klinger 2, Szczepański, Rosiak 1, Nogowski 1, Seroka 9, Ossowski, Potoczny 3, Janikowski.

Kary: 6 minut (Peret x 2, Rosiak)

Orlen Wisła: Corrales - Daszek 1, Duarte 4, Racotea 1, Wiśniewski 2, Ghionea 9, Rocha 3, Ivić 5, Tarabochia 2, Gębala M. 1, Puśica, Mihić 2, De Toledo, Zhitnikov, Piechowski 1.

Kary: 12 minut (Puśica x 3, Daszek, De Toledo, Zhitnikov)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube