kwidzyn

Dodano: 11.07.17

MMTS Kwidzyn czwarty w sezonie 2016/2017 – sukces o smaku goryczy

Tuż przed rozpoczęciem przygotowań do kolejnego sezonu warto pokusić się o krótkie podsumowanie minionego już sezonu 2016/2017. Drużyna pod wodzą trenera Patryka Rombla powtórzyła sukces sprzed roku i ponownie biła się o brązowy medal mistrzostw Polski. Niestety kwidzynianie ponownie czerwono-czarni musieli uznać wyższość graczy Azotów Puławy.

Mimo ambitnej postawy czerwono-czarni ponownie zakończyli więc rywalizację na IV miejscu, co jest dużym sukcesem zarówno miasta Kwidzyna jak i klubu MMTS. Jednak przegrywając decydujące spotkanie w Puławach raczej nikt nie myślał o dobrej stronie zakończonej rywalizacji. Emocje opadły nieco na zorganizowanej w Warszawie pierwszej gali PGNiG Superligi. Z kwidzyńskiego klubu do statuetek Gladiatorów nominowano wówczas aż siedem osób. Ostatecznie trofeum otrzymali: Przemysław Rosiak – najlepszy obrońca i Patryk Rombel – najlepszy trener sezonu 2016/2017.


Szkoleniowiec MMTS po zakończeniu minionego sezonu rozstał się jednak z Kwidzynem przenosząc się do Ukrainy. Choć chęć poprowadzenia czerwono-czarnych wyrażało kilku trenerów to ostatecznie klub zdecydował się powierzyć prowadzenie zespołu Maciejowi Mroczkowskiemu, dotychczasowemu asystentowi Patryka Rombla.


Odejście nagrodzonego trenera nie było jedyną zmianą w kadrze kwidzyńskiego zespołu. Po sezonie 2016/2017 z grą w MMTS pożegnali się również: Mateusz Seroka (przeszedł do Azotów Puławy), Paweł Kiepulski (przeszedł do Mebli Wójcik Elbląg) i Tomasz Klinger (przeszedł do Chrobrego Głogów). Warto także przypomnieć, że w trakcie sezonu klub rozwiązał również kontrakt ze skrzydłowym Kamilem Nawrockim.

Po zakończeniu rozgrywek w kwidzyńskim klubie pojawiły się również nowe nazwiska: Ignacy Bąk (prawe rozegranie - przyszedł z Gwardii Opole), Ryszard Landzwojczak (obrotowy - przyszedł z Tęczy Kościan), Andrzej Kryński (prawe skrzydło - przyszedł z Górnika Zabrze) i Bartosz Dudek (bramkarz - powrócił z Mebli Wójcik Elbląg). Drużyna MMTS wzmocniona wymienionymi zawodnikami rozpocznie przygotowania do sezonu 2017/2018.


PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube