slide_1
slide_3
slide_14
slide_13
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » Mroczkowski: Przed nami ciężka praca

Mroczkowski: Przed nami ciężka praca

Dodano: 2017-07-13

Treningi na kwidzyńskich obiektach sportowych, 3 mecze sparingowe oraz udział w trzech turniejach towarzyskich – tak wygląda plan przygotowań MMTS Kwidzyn do rozgrywek sezonu 2017/2018.

-Przed nami ciężka praca – podkreśla Maciej Mroczkowski, nowy szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu.

-Na pierwszych zajęciach pojawili się prawie wszyscy obecnie zawodnicy MMTS Kwidzyn. Zabrakło jedynie Bartosza Dudka.

-Bartek będzie z nami dopiero od poniedziałku. Testy i badania wydolnościowe, które będą odbywać się w czwartek i piątek, zrobił jednak już wcześniej. Doszło po prostu do takiej sytuacji, że może do nas dołączyć troszeczkę później.

-Najważniejsze pytanie – czy wszyscy są zdrowi?

-Tak, przynajmniej teoretycznie. Maciej Pilitowski czeka jeszcze na potwierdzenie czy może już wejść w trening na 100 procent. Pozostali zawodnicy są zdrowi i gotowi do pracy.

-Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy do sezonu 2017/2018?

-Do końca tego tygodnia mamy testy, a od poniedziałku zaczynamy już normalny okres przygotowawczy. Po pierwszym tygodniu zagramy sparing z Gdynią, po kolejnym tygodniu rozegramy sparing wewnętrzny, a później czekają nas już turnieje. Z drugiej strony trudno nazywać je turniejami, bo czeka nas tylko jeden mecz w piątek i jeden mecz w sobotę. Zaczynamy w Kwidzynie, tydzień później jedziemy do Głogowa, a jeszcze tydzień później do Piotrkowa Trybunalskiego. W ostatnim tygodniu czekają nas natomiast dwa sparingi z Płockiem i Elblągiem. Jest tego grania troszkę dużo, ale jest nam ono bardzo potrzebne. Mamy trochę nowych ludzi: rozegranie, skrzydło, koło i poszczególni zawodnicy muszą wkomponować się w nasz zespół. Do tego potrzeba jednak wielu gier.

-Wkomponownie utrudni na pewno powołanie aż 6 graczy MMTS na sierpniowe zgrupowanie Kadry Narodowej.

-Takie jest życie. Będziemy musieli sobie jakoś poradzić bez powołanych chłopaków, choć jest to również szansa dla innych. Gdy ich nie będzie mikrocykl treningowy będzie wówczas prawdopodobnie nieco lżejszy. Będziemy musieli zmniejszyć nieco intensywność, bo i ludzi będzie troszeczkę mniej. Dołączą do nas jednak juniorzy, więc wydaje się, że wszystko jest pod kontrolą. Najważniejsze, żeby dopisywało nam zdrowie i nie było kontuzji. Przed nami ciężka praca.

Harmonogram przygotowań MMTS Kwidzyn

13-14 lipca – badania wydolnościowe zawodników

17 lipca – 3 sierpnia – treningi na kwidzyńskich obiektach sportowych + dwa sparingi

4-5 sierpnia – Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Seniorów o puchar prezesa MMTS Kwidzyn

11-12 sierpnia – Memoriał Ryszarda Matuszaka w Głogowie

18-19 sierpnia – turniej w Piotrkowie Trybunalskim

23 sierpnia – sparing z Orlen Wisłą Płock

25 sierpnia – sparing z Meblami Wójcik Elbląg