slide_3
slide_13
slide_14
slide_1
Jesteś w:  mmts-kwidzyn.pl » Aktualności » Nowa punktacja w PGNiG Superlidze mężczyzn

Nowa punktacja w PGNiG Superlidze mężczyzn

Dodano: 2017-08-02
System Rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn w sezonie 2017/2018, w związku ze zwiększeniem ilości drużyn oraz reformą punktacji w ZPRP, będzie oparty o nowe zasady. W rozgrywkach PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018 uczestniczyć będzie 16 zespołów podzielonych na dwie grupy (po 8 drużyn), z zestawieniem w tabeli zbiorczej. Drużyny rozegrają łącznie 30 serii w rundzie zasadniczej, rozgrywając łącznie 240 meczów.

W rundzie zasadniczej obowiązywać będzie zmieniony system gry. W przypadku remisu czyli nierozstrzygnięcia meczu w regulaminowym czasie gry od razu rozgrywane będą rzuty karne.  Tym samym nie będzie już dogrywek.

Punktacja według nowego modelu ZPRP dla rozgrywek seniorskich będzie wyglądała natomiast następująco: 3 pkt. za zwycięstwo, 2 pkt. za zwycięstwo po karnych oraz 1 pkt za porażkę po rzutach karnych. Do tego dochodzą także punkty bonusowe przydzielane za zwycięstwo w meczu tej samej grupy, czyli dodatkowy 1 pkt za wygraną w czasie regulaminowym (co może dać łącznie 4 pkt), lub po rzutach karnych (co może dać w sumie 3 pkt).

Funda finałowa pozostaje bez zmian. W rozgrywkach Pucharu PGNiG Superligi 2018 (zaplanowanego na Maj 2018) weźmie udział łącznie 12 zespołów (6 drużyn z miejsca 6-8 w grupach; 2 drużyny - przegrani z baraży o Dziką Kartę; 4 drużyny - przegrani z ćwierćfinałów).


Składy Grup w Sezonie 2017/2018:

Grupa Granatowa

Vive Tauron Kielce
MMTS Kwidzyn
NMC Górnik Zabrze
Chrobry Głogów
KPR Legionowo
Zagłębie Lubin
Meble Wójcik Elbląg
Spójnia Gdynia


Grupa Pomarańczowa

Orlen Wisła Płock
Azoty Puławy
KPR Gwardia Opole
Wybrzeże Gdańsk
Sandra Spa Pogoń Szczecin
SPR Stal Mielec
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
MKS Kalisz