kwidzyn

Dodano: 12.08.17

MMTS wygrywa Memoriał Ryszarda Matuszaka

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn wygrali 23 Memoriał Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Kwidzynianie najpierw ograli czeski zespół HBC Ronal Jičin 20:31, po czym w finale pokonali również gospodarzy wygrywając 24:28. Bohaterem w kwidzyńskim zespole okazał się Bartosz Dudek, którego wybrano najlepszym bramkarzem turnieju.

Memoriał rozpoczął się od meczu Chrobrego Głogów z Sandrą SPA Pogoń Szczecin. Gospodarze turnieju od początku narzucili rywalom swój styl gry, pokonując szczecinian 34:16 (15:6). W drugim meczu kwidzynianie zmierzyli się z czeską drużyną HBC Ronal Jičin. Początek meczu był dość zaskakujący, bo po 9 minutach rywale wygrywali z MMTS aż 6:1. Na szczęście kwidzynianie zdołali poukładać swoje szyki i rozpoczęli odrabianie strat. Szczelna gra w defensywie czerwono-czarnych sprawiła, że rywale nie mogli znaleźć sposobu na kwidzyńską drużyną. Do końca pierwszej połowy gracze z Jičina rzucili bowiem zaledwie 3 bramki, podczas gdy kwidzynianie zgromadzili ich aż 12. W efekcie do przerwy MMTS prowadził z HBC Ronal 9:13.

Po przerwie gracze z Jičina częściej dochodzili do pozycji rzutowych. Gra nadal toczyła się jednak pod dyktando kwidzyńskiego zespołu, który powiększał swoją przewagę bramkową. Po 44 minutach gry MMTS prowadził z rywalami 13:22, a cztery minuty przed końcem przewaga ta wynosiła już 16:29. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Kwidzyna 20:31 i to podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego mieli zagrać w finale głogowskiego turnieju.

g__og__w_3

Rywalizacja finałowa odbywająca się dzień później rozpoczęła się od meczu o III miejsce, w którym zmierzyły się przegrani z wcześniejszych spotkań. Ostatecznie lepsi okazali się szczecinianie, którzy pokonali HBC Ronal Jičin 18:31 (9:15). W finale 23 Memoriału spotkały się natomiast ekipy MMTS i Chrobrego, które tydzień wcześniej rywalizowały ze sobą w turnieju rozegranym w Kwidzynie. Początek meczu był dość wyrównany, choć w 17 minucie kwidzynianom udało się osiągnąć trzybramkową przewagę nad rywalami. Gracze MMTS rzucili bowiem 5 bramek pod rząd wychodząc na prowadzenie 5:8. W 26 minucie, po bramkach Kamila Kriegera i Adriana Nogowskiego, czerwono-czarni prowadzili już pięcioma bramkami – 7:12. W końcowych minutach pierwszej połowy do głosu doszli jednak głogowianie, którzy rzucając cztery bramki przy jedynym trafieniu Marka Szpery zmniejszyli swoje straty do zaledwie dwóch goli – 11:13.

Po przerwie rozpędzeni gospodarze odrobili straty już w 35 minucie gry – 13:13. Pięć minut później, po rzucie Damiana Krzysztofika, prowadzili już 15:14. W 43 minucie rzut Kamila Sadowskiego pozwolił natomiast gospodarzom na uzyskanie dwubramkowej przewagi w tym spotkaniu – 17:15. Kwidzynianie starali się jednak kontrolować sytuację i minutę później, po rzutach Adriana Nogowskiego i Mateusza Kosmali, ponownie mieliśmy remis – 17:17. W 48 minucie skuteczna gra Kamila Kriegera pozwoliła natomiast MMTS na prowadzenie 19:20.

Na 6 minut przed końcem meczu MMTS podwyższył swoją przewagę do 4 bramek – 21:25. Jak się później okazało taka różnica utrzymała się już do końca tego spotkania. Zwycięstwo MMTS pozwoliło natomiast kwidzynianom zakończyć rywalizację turniejową na I miejscu. Kolejne lokaty zajęli: Chrobry Głogów, Sandra SPA Pogoń Szczecin oraz HBC Ronal Jičin.

g__og__w_2

Warto dodać, że oprócz pamiątkowych pucharów wręczonych drużynom uczestniczącym w turnieju przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Biegaj (Chrobry), najlepszym bramkarzem – Bartosz Dudek (MMTS), a Królem Strzelców – Wojciech Jedziniak (Pogoń), który w dwóch meczach zdobył 12 bramek. Nagroda dla najmłodszego zawodnika turnieju trafiła natomiast do Wojciecha Jońcy (Pogoń).

Organizatorzy nagrodzili także najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. Pamiątkowe dyplomy odebrali: Lukas Rychna (HBC), Paweł Krupa (Pogoń), Mateusz Kosmala (MMTS) i Tomasz Klinger (Chrobry). Pamiątkowe statuetki otrzymali również trenerzy poszczególnych zespołów. Puchar Fair Play powędrował natomiast do zespołu ze Szczecina.

HBC Jicin - MMTS Kwidzyn 20:31 (9:13)

HBC: Veverka, Štefanič - Rychna 2, Bareš 2, Horut 3, Hlava, Kubik 1, Wolski 1, Bíšek 1, Miľko 1, Kolc 5, Čurda 3, Herzán 1.

Kary: 12 minut (Horut x 2, Bareš, Wolski, Bíšek, Miľko)

MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski - Genda 2, Kryński 1, Krieger 5, Peret 1, Szpera 1, Szczepański 1, Rosiak 2, Nogowski 4, Kosmala 2, Ossowski 2, Potoczny 2, Janikowski 3, Pilitowski, Landzwojczak 1, Bąk 2.

Kary: 8 minut (Genda, Krieger, Landzwojczak, Bąk)

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:28 (11:13)

Chrobry: Stachera, Szkudlarski, Kapela - Zdobylak 1, Pawłowski 1, Świtała 3, Sadowski 1, Klinger 4, Babicz 1, Tylutki 1, Biegaj 2, Bartczak 4, Krzysztofik 3, Kubała 2, Rydz, Więdłocha.

Kary: 6 minut (Krzysztofik x 2, Gujski)

MMTS: Szczecina, Dudek, Żurawski - Genda 1, Kryński 3, Krieger 5, Peret 1, Szpera 2, Rosiak 4, Nogowski 5, Kosmala 1, Ossowski 2, Potoczny 1, Janikowski 1, Pilitowski, Landzwojczak, Bąk 2.

Kary: 6 minut (Szpera, Landzwojczak, Bąk)

Zapisz

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Zwycięstwo MMTS po trudnej przeprawie

Po dwóch porażkach MMTS Kwidzyn w końcu wywalczył swoje pierwsze punkty. W ...

-Na pewno będzie to dla nas ciężki mecz – podkreśla trener Maciej Mroczkowski. ...

Czekamy na pierwsze punkty – MMTS mierzy się z ...

Po dwóch porażkach z Górnikiem i Vive kwidzynianie liczą na zdobycie ...

Pogrom w Kielcach – MMTS odbiera srogą lekcję ...

Mistrzowie Polski, grając we własnej hali, rozgromili MMTS Kwidzyna aż 36:21. Kluczem ...