kwidzyn

Dodano: 19.08.17

Osłabieni kwidzynianie przegrywają z Górnikiem

Osłabiony kontuzjami zespół MMTS Kwidzyn uległ Górnikowi Zabrze 24:25. To druga porażka kwidzynian odniesiona na miniturnieju piłki ręcznej rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim. W składzie czerwono-czarnych zabrakło: Krzysztofa Szczeciny, Bartosza Dudka, Pawła Gendy, Przemysława Rosiaka, Adriana Nogowskiego, Grzegorza Szczepańskiego oraz Kamila Kriegera.

Początek meczu był dość wyrównany, choć stroną przeważającą byli zabrzanie. To właśnie gracze Górnika w 8 minucie wyszli na prowadzenie 1:3 i kontrolowali wydarzenia na boisku. W 15 minucie kwidzynianom udało się dojść rywali na jedną bramkę – 4:5, jednak bramki Patryka Glucha i Tomasza Łukawskiego sprawiły, że zabrzanie powiększyli swą przewagę do 4 bramek – 4:8. Podopiecznym trenera Macieja Mroczkowskiego udało się co prawda szybo zmniejszyć straty do 2 bramek – 6:8, jednak pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie trzybramkowym prowadzeniem zabrzan.

Po przerwie kwidzynianie ambitnie przystąpili do odrabiania strat. W 38 minucie, po trafieniu Keliana Janikowskiego, czerwono-czarni tracili już do rywali tylko 1 bramkę – 14:15. Niestety chwilę później zabrzanie zdobyli trzy bramki z rzędu i przewaga Górnika ponownie wzrosła do 4 bramek – 14:18. Kolejny zryw kwidzyńskiego zespołu doprowadził jednak do odrobienia strat, a w 46 minucie, po trafieniu Michała Potocznego, czerwono-czarni objęli prowadzenie 20:19. Co więcej, w 54 minucie, po rzucie Marka Szpery, kwidzynianie prowadzili już dwiema bramkami – 22:20. Niestety w rewanżu zabrzanie zdobyli trzy bramki z rzędu wychodząc na minimalne prowadzenie 22:23. Kwidzynianie co prawda dwukrotnie doprowadzali do wyrównania – 23:23 i 24:24, jednak ostateczne słowo należało do rywali. Zwycięską bramkę w tym meczu zdobył Maciej Tokaj.

MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 24:25 (8:11)

MMTS: Żurawski - Przytuła 1, Kryński, Peret 5, Szpera 7, Orlich, Dymik 4, Kosmala 1, Ossowski 1, Potoczny 2, Janikowski 2, Pilitowski, Landzwojczak 1.
Kary: 12 minut (Landzwojczak x 2, Przytułą, Kryński, Szpera, Potoczny)

Górnik: Kornecki, Witkowski, Galia 2 - Gluch 2, Daćko 5, Tomczak 2, Gromyko 9, Sluijters 4, Łukawski 3, Bushkou, Gogola 3, Tokaj 1, Fąfara 1, Francik, Adamuszek, Matuszak.
Kary: 4 minuty (Sluijters, Francik)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Zwycięstwo MMTS po trudnej przeprawie

Po dwóch porażkach MMTS Kwidzyn w końcu wywalczył swoje pierwsze punkty. W ...

-Na pewno będzie to dla nas ciężki mecz – podkreśla trener Maciej Mroczkowski. ...

Czekamy na pierwsze punkty – MMTS mierzy się z ...

Po dwóch porażkach z Górnikiem i Vive kwidzynianie liczą na zdobycie ...

Pogrom w Kielcach – MMTS odbiera srogą lekcję ...

Mistrzowie Polski, grając we własnej hali, rozgromili MMTS Kwidzyna aż 36:21. Kluczem ...