kwidzyn

Dodano: 14.09.17

Czekamy na pierwsze punkty – MMTS mierzy się z beniaminkiem

Po dwóch porażkach z Górnikiem i Vive kwidzynianie liczą na zdobycie pierwszych ligowych punktów. Rywalem MMTS w meczu 3 Serii będzie bowiem beniaminek PGNiG Superligi czyli Spójnia Gdynia. Mecz odbędzie się w sobotę, 16 września o godz. 17.00. Spotkanie poprowadzi para sędziowska: Dariusz Mroczkowski – Jakub Mroczkowski z Sierpca.

Spójnia Gdynia to beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn, choć przymiarki do dołączenia do dołączenia do ligi zawodowej gdynianie czynili już rok temu. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, ale w tym sezonie Spójnia wskoczyła już na najwyższy poziom rozgrywek ligowych. Zespół prowadzony przez dobrze znanego w Kwidzynie trenera Marcina Markuszewskiego, który w barwach MMTS zdobywał medale Mistrzostw Polski, nie miał jednak łatwego startu.

Już w pierwszym meczu gdynianie musieli zmierzyć się wicemistrzami Polski, a wyjazdowe starcie z Orlen Wisłą Płock przegrali 39:23 (18:10). Skutecznie w zespole z Gdyni grali Rafał Rychlewski, który był bezbłędny z rzutów karnych oraz Ołeksandr Kyrylenko – 4 bramki.

W ostatnim spotkaniu gdynianie ulegli natomiast na własnym terenie Górnikowi Zabrze 25:28 (13:12). Tym razem czołowymi strzelcami zespołu byli: Rychlewski – 6 bramek, Kamyszek – 6 bramek i Oliferchuk- 4 bramki. Mimo porażki podopieczni trenera M. Markuszewskiego pozostawili po sobie dobre wrażenie. Dzięki ambitnej postawie na boisku prowadzili nawet z zabrzanami 3 bramkami. Spójnia pokazała w ten sposób, że może być niewygodnym przeciwnikiem dla większości drużyn Superligi. Poza tym podobnie jak MMTS gdynianie liczą w końcu na zdobycie swoich pierwszych punktów w lidze.

Warto przypomnieć, że obydwie ekipy grały już ze sobą w okresie przygotowawczym. Podopieczni trenera M. Mroczkowskiego wygrali wówczas w Gdyni 22:37 (10:23). Trzeba jednak pamiętać, że było to pierwsze spotkanie kontrolne MMTS, w którym zabrakło kilku graczy. Na boisku nie pojawił się m.in. Przemek Rosiak, Marek Szpera, Michał Peret czy Alan Guziewicz. W zespole z Gdyni nie było natomiast zakontraktowanych później Ołeksandr Kyrylenko czy Jewgen Krawczenko. Dlatego trener Maciej Mroczkowski podkreśla, że przygotowując się do sobotniego spotkania nie brał tamtego meczu pod uwagę. Jak będzie okaże się już w najbliższą sobotę, 16 września o godz. 17.00. Szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu podkreśla, że będzie to twarda walka o punkty.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Zwycięstwo MMTS po trudnej przeprawie

Po dwóch porażkach MMTS Kwidzyn w końcu wywalczył swoje pierwsze punkty. W ...

Czytaj więcej

Klub

Mroczkowski: Musimy skupić się tylko na grze

-Na pewno będzie to dla nas ciężki mecz – podkreśla trener Maciej Mroczkowski. ...

Czytaj więcej

Klub

Pogrom w Kielcach – MMTS odbiera srogą lekcję ...

Mistrzowie Polski, grając we własnej hali, rozgromili MMTS Kwidzyna aż 36:21. Kluczem ...

Czytaj więcej

Klub

MMTS powalczy w Hali Legionów

Przed kwidzyńskim zespołem niezwykle trudne zadanie. Po zaskakującej porażce w meczu ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube