kwidzyn

Dodano: 15.09.17

Mroczkowski: Musimy skupić się tylko na grze

-Na pewno będzie to dla nas ciężki mecz – podkreśla trener Maciej Mroczkowski. – Nie dopuszczamy jednak do siebie innego wyniku niż nasze zwycięstwo.
Szkoleniowiec MMTS Kwidzyn w krótkiej rozmowie mówi o wysokiej porażce w Kielcach i czekającej czerwono-czarnych rywalizacji ze Spójnią Gdynia.

-Po porażce z mistrzem Polski gramy z ligowym beniaminkiem. Wszyscy liczą na zdobycie pierwszych punktów w tym sezonie, jednak drugą kwestią jest czy potrafimy zapomnieć o naszej fatalnej postawie w drugiej połowie meczu z Vive. Czy po takiej grze potrafimy się zresetować i podejść do kolejnego rywala z „chłodną głową”?

-Po głębszej analizie meczu z Kielc okazało się, ze nawet pierwsza połowa tego meczu, która wynikowo była nawet fajna, również nie była taka dobra. Zaczęliśmy mecz od stanu 6:2 i również popełnialiśmy błędy. Drugą połowę tego spotkania oglądaliśmy w ciszy. Każdy mógł to zobaczyć, przemyśleć i mam nadzieję, że w sobotę zobaczymy całkiem inny zespół. Drużynę walczącą o każdą piłkę. Gdy jechaliśmy do Kielc to Vive musiało z nami wygrać. Tym razem to my jesteśmy faworytem tego spotkania i nie dopuszczamy do siebie innego wyniku jak nasze zwycięstwo. Na pewno będzie to dla nas ciężki mecz. Gramy po raz drugi u siebie, a po meczu z Gdynią czka nas pięć spotkań wyjazdowych. O punkty będzie więc jeszcze ciężej. Jesteśmy wiec pod presją, ale musimy się z tym liczyć. Myślę, że będzie to dla nas ciężki mecz przede wszystkim pod względem mentalnym. Musimy oczyścić głowę i skupić się tylko na grze.

-Ze Spójnią graliśmy już w okresie przygotowawczym, a mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Kwidzyna. Czy wyciągaliśmy wnioski z tamtego spotkania czy też pierwsze spotkanie rozgrywane w okresie przygotowawczym nie miało aż takiego przełożenia na budującą się drużynę?

-Myślę, że będzie to zupełnie inne spotkanie. Widzimy, że mecze rozgrywane w okresie przygotowawczym nie odzwierciedlają tego co gra się w Superlidze. Dlatego nawet nie oglądaliśmy tamtego spotkania. Skupiamy się przede wszystkim na swojej grze, bo tak naprawdę sami dla siebie jesteśmy największym zagrożeniem. Jeśli ułożymy sobie wszystko w swoich głowach to będzie dobrze. Chłopacy są dobrze przygotowani, więc tak naprawdę wszystko leży w ich głowach.

-Jak wygląda kadra zespołu? Czy wszyscy są do dyspozycji trenera, czy też pojawiły się jakieś urazy?

- Jak wstajesz i Cię nie boli to jest źle. Wszyscy są jednak zdrowi. Zawodnicy owszem są trochę poobijani, ale nic groźnego się nie stało.

-W meczach rozgrywanych przeciwko beniaminkom często w większym stopniu wykorzystuje się młodych graczy. Czy tym razem będzie podobnie czy też trener postawi na sprawdzony skład?

-To jest gra o punkty, więc jak komuś będzie szło to nie będę go zmieniać. W składzie naszego zespołu są jednak także młodzi zawodnicy, którzy mogą zbierać doświadczenie nawet siedząc na ławce. Myślę jednak, że nie będziemy jednak rotować składem i zagramy naszym najlepszym składem.

-Jak już wspominaliśmy po meczu ze Spójnią czeka nas pięć spotkań wyjazdowych. Na ile to podnosi wagę tego spotkania?

-Jeśli gralibyśmy mecze naprzemiennie, u siebie i na wyjeździe, to na pewno inaczej podchodzilibyśmy do tego spotkania. Te pięć spotkań wyjazdowych, które czeka nas po meczu u siebie ze Spójnią sprawia, że mecz z Gdynią po prostu musimy wygrać.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Szczypiorniści przy wigilijnym stole

Po meczu z PGE VIVE szczypiorniści MMTS Kwidzyn wzięli udział w symbolicznym spotkaniu ...

Czytaj więcej

Klub

Kibice dla Macieja

Dzięki hojności kibiców MMTS Kwidzyn i PGE VIVE Kielce, podczas kwesty ...

Czytaj więcej

Klub

Kwesta dla Macieja Walenczewskiego

Podczas sobotniego (16 grudnia o godz. 17.00) meczu MMTS Kwidzyn - PGE VIVE Kielce ...

Czytaj więcej

Klub

MMTS wraz z kibicami „budzą Macieja”

Podczas sobotniego meczu MMTS Kwidzyn – PGE VIVE Kielce (16 grudnia – godz. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube