kwidzyn

Dodano: 7.10.17

Kwidzynianie przegrywają ze Stalą

Dobra passa kwidzyńskich piłkarzy trwała tylko przez trzy mecze. Wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec skończyło się bowiem porażką MMTS 37:32 (19:14). Warto dodać, że dla gospodarzy jest to dopiero drugie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Początek meczu był wręcz wymarzony dla kwidzynian. Po trafieniu Pawła Gendy i znakomitej serii Adriana Nogowskiego czerwono-czarni prowadzili bowiem w Mielcu 1:4. W 4 minucie gola dla gospodarzy zdobył jednak Piotr Kępa i mielczanie przez pewien czas utrzymywali dwubramkowy dystans do rywali. Duża w tym zasługa Wiktora Kawki, który był podstawową siłą rażenia Stali. W Kwidzynie dobrą partię rozgyrwał natomiast Ignacy Bąk, po którego trafieniu w 9 minucie MMTS prowdził 4:7.
Niestety w kolejnych minutach kwidzynianom przydażyła się seria błędów, co skawpliwie wykorzystali miejscowi. Cztery bramki rzucone pod rząd dały po kwadransie gry pierwsze prowadzenie mielczan w tym spotaniu 8:7. MMTS starał się walczyć jednak coraz trudniejsze okazywało sie przebicie przez defensywę gospodarzy. W efekcie kwidzynianie punktowali najczęściej rzutami karnymi wykonywanymi przez Michała Potocznego. W 18 minucie gry po golu Pawła Gendy zespół z Kwidzyna prowdził 9:10. Niestety wówczas podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego zaczęli ponownie popełniać błędy. Nie mylili sie natomiast zdetermiowani gospodarze, którzy rzucili 6 bramek przy zaledwie jednym skutecznym "karnym" po stronie MMTS. W efekcie po 24 minutach gry mielczanie prowdzili we własnej hali 15:11. Rozbici kwidzynianie próbowali walczyć, jednak w końcówce gospodrze wyprowadzili kolejne ciosy i powiększyli swoją przewagę do stanu 19:13. Rozmiary strat przed zejściem do szatni zmniejszył co prawda Alan Guziewicz, ale kwidzynanie nadal musieli odrobić do rywali 5 bramek.

Już początek drugiej połowy pokazał, że tego dnia będzie to niezwykle trudne. Na trafienie Michała Pereta goście odpowiedzieli bowiem bramkami Wiktora Kawki i Rafała Krupki, podwyższając przewagę nad rywalami do 7 bramek - 22:15.
Różnica ta utrzymywała sie do 41 minuty i stanu 26:19. Dopiero wówczas kwidzynianie złapali wiatr w żagle i przez następne 9 minut byli zespołem wyraźnie lepszym od mielczan. MMTS zdobył 8 bramek, tracąc zaledwie jedną i po 50 minutach gry goście tracieli do Stali zaledwie jedno trafienie - 28:27.
Niestety na tym skończył sie etap dobrej gry kwidzynian i do końca meczu przeważali już miejscowi, którzy powiększali swoją przewagę. Szalał Wiktor Kawka, dzięki któremu na 5 minut przed końcem meczu mielczanie prowadzili z MMTS 33:28, a minutę później przewaga Czeczeńców wzrosła do 6 trafień - 35:29. W ostatnich minutach aktywny Michał Peret zdołał nieco zmniejszyć straty do Mielca, jednak komplet punktów tym razem trafił do rywali kwidzyńskiego zespołu.

Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 37:32 (19:14)

sędziowie: Michał Chodorek - Paweł Popiel (Kielce)

Stal: Lipka, Wiśniewski - Wilk, Krępa 4, Janyst 1, Wypych 4, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 6, Kawka 11, Cuzić 6, Wojkowski, Krupa 4.
Kary: 6 minut (Krępa x 2, Mochocki)

MMTS: Dudek, Szczecina - Genda 3, Kryński, Krieger 2, Peret 5, Szpera 2, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz 2, Potoczny 9, Janikowski 1, Pilitowski 2, Bąk 2.
Kary: 4 minuty (Peret, Kryński)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Szczypiorniści przy wigilijnym stole

Po meczu z PGE VIVE szczypiorniści MMTS Kwidzyn wzięli udział w symbolicznym spotkaniu ...

Dzięki hojności kibiców MMTS Kwidzyn i PGE VIVE Kielce, podczas kwesty ...

Podczas sobotniego (16 grudnia o godz. 17.00) meczu MMTS Kwidzyn - PGE VIVE Kielce ...