kwidzyn

Dodano: 7.10.17

Kwidzynianie przegrywają ze Stalą

Dobra passa kwidzyńskich piłkarzy trwała tylko przez trzy mecze. Wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec skończyło się bowiem porażką MMTS 37:32 (19:14). Warto dodać, że dla gospodarzy jest to dopiero drugie zwycięstwo w obecnym sezonie.

Początek meczu był wręcz wymarzony dla kwidzynian. Po trafieniu Pawła Gendy i znakomitej serii Adriana Nogowskiego czerwono-czarni prowadzili bowiem w Mielcu 1:4. W 4 minucie gola dla gospodarzy zdobył jednak Piotr Kępa i mielczanie przez pewien czas utrzymywali dwubramkowy dystans do rywali. Duża w tym zasługa Wiktora Kawki, który był podstawową siłą rażenia Stali. W Kwidzynie dobrą partię rozgyrwał natomiast Ignacy Bąk, po którego trafieniu w 9 minucie MMTS prowdził 4:7.
Niestety w kolejnych minutach kwidzynianom przydażyła się seria błędów, co skawpliwie wykorzystali miejscowi. Cztery bramki rzucone pod rząd dały po kwadransie gry pierwsze prowadzenie mielczan w tym spotaniu 8:7. MMTS starał się walczyć jednak coraz trudniejsze okazywało sie przebicie przez defensywę gospodarzy. W efekcie kwidzynianie punktowali najczęściej rzutami karnymi wykonywanymi przez Michała Potocznego. W 18 minucie gry po golu Pawła Gendy zespół z Kwidzyna prowdził 9:10. Niestety wówczas podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego zaczęli ponownie popełniać błędy. Nie mylili sie natomiast zdetermiowani gospodarze, którzy rzucili 6 bramek przy zaledwie jednym skutecznym "karnym" po stronie MMTS. W efekcie po 24 minutach gry mielczanie prowdzili we własnej hali 15:11. Rozbici kwidzynianie próbowali walczyć, jednak w końcówce gospodrze wyprowadzili kolejne ciosy i powiększyli swoją przewagę do stanu 19:13. Rozmiary strat przed zejściem do szatni zmniejszył co prawda Alan Guziewicz, ale kwidzynanie nadal musieli odrobić do rywali 5 bramek.

Już początek drugiej połowy pokazał, że tego dnia będzie to niezwykle trudne. Na trafienie Michała Pereta goście odpowiedzieli bowiem bramkami Wiktora Kawki i Rafała Krupki, podwyższając przewagę nad rywalami do 7 bramek - 22:15.
Różnica ta utrzymywała sie do 41 minuty i stanu 26:19. Dopiero wówczas kwidzynianie złapali wiatr w żagle i przez następne 9 minut byli zespołem wyraźnie lepszym od mielczan. MMTS zdobył 8 bramek, tracąc zaledwie jedną i po 50 minutach gry goście tracieli do Stali zaledwie jedno trafienie - 28:27.
Niestety na tym skończył sie etap dobrej gry kwidzynian i do końca meczu przeważali już miejscowi, którzy powiększali swoją przewagę. Szalał Wiktor Kawka, dzięki któremu na 5 minut przed końcem meczu mielczanie prowadzili z MMTS 33:28, a minutę później przewaga Czeczeńców wzrosła do 6 trafień - 35:29. W ostatnich minutach aktywny Michał Peret zdołał nieco zmniejszyć straty do Mielca, jednak komplet punktów tym razem trafił do rywali kwidzyńskiego zespołu.

 

Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 37:32 (19:14)

sędziowie: Michał Chodorek - Paweł Popiel (Kielce)

Stal: Lipka, Wiśniewski - Wilk, Krępa 4, Janyst 1, Wypych 4, Mochocki 1, Kłoda, Sarajlić 6, Kawka 11, Cuzić 6, Wojkowski, Krupa 4.
Kary: 6 minut (Krępa x 2, Mochocki)

MMTS: Dudek, Szczecina - Genda 3, Kryński, Krieger 2, Peret 5, Szpera 2, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz 2, Potoczny 9, Janikowski 1, Pilitowski 2, Bąk 2.
Kary: 4 minuty (Peret, Kryński)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Klub

Laskowska: Na pewno grać będziemy do końca sezonu

-Gramy do końca sezonu i w tym względzie się nic nie zmienia – mówi ...

Czytaj więcej

Klub

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Nauczyciela

Wszystkim nauczycielom, dyrektorom oraz pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze ...

Czytaj więcej

Klub

Szóstka powołana do Kadry B

Aż sześciu graczy MMTS Kwidzyn zostało powołanych na zgrupowanie Kadry B. Trener ...

Czytaj więcej

Klub

MMTS wyjeżdża po punkty do Lubina

Po zwycięstwie nad Spójnią Gdynia kwidzyński zespół czeka teraz aż ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube