kwidzyn

Dodano: 11.11.17

Kwidzynianie wypunktowali Pogoń

Prawie 2 miesiące musieli czekać kibice MMTS na mecz swych ulubieńców w Kwidzynie. Czerwono-czarni nie zawiedli i pewnie pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin 32:29, prowadząc od pierwszej do ostatniej minuty meczu.

Mecz rozpoczął się od znakomitych interwencji Bartosza Dudka oraz trzybramkowego prowadzenia gospodarzy. Pierwsze trafienie dla Szczecina padło dopiero w 5 minucie gry, jednak dzięki dobrej postawie Arkadiusza Bosego gościom szybko udało się zbliżyć do rywali na jedną bramkę – 4:3. Kwidzynianie grali jednak swoją piłkę i w oparciu o dobre interwencje Dudka szybko zbudowali kolejną przewagę. Cztery gole MMTS przy jednym trafieniu gości pozwoliły czerwono-czarnym na objęcie prowadzenia 8:4. Wysokie prowadzenie gospodarzy nie trwało jednak zbyt długo, bowiem po trafieniach Pawła Krupy i Wojciecha Jedziniaka przewaga zmalała do zaledwie dwóch trafień.

W 23 minucie, po akcjach Adriana Nogowskiego i Kamila Kriegera, kwidzynianom udało się ponownie wrócić do czterobramkowej przewagi – 12:8. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednak trzybramkowym prowadzeniem MMTS.

Po przerwie Pogoń zaskoczyła gospodarzy szybkim zdobyciem dwóch bramek przez Jakuba Radosza i Wojciecha Jedziniaka. Kwidzynianie odpowiedzieli jednak tym samym, a do bramki rywali trafiali Paweł Genda (z karnego) i Adrian Nogowski. Chwilę później goście ponownie wykorzystali błędy Kwidzyna i po rzutach Mateusza Zaremby i Jakuba Radosza, zbliżyli się do kwidzynian na jedną bramkę – 18:17.

Przewaga 1-2 bramek utrzymała się do 40 minuty i stanu 20:19. Wówczas MMTS, wykorzystując błędy szczecinian, zdobył cztery bramki z rzędu. Ze strony gości trafili jednak Patryk Biernacki i Jakub Radosz i przewaga czerwono-czarnych stopniała do trzech bramek – 24:21.

W 51 minucie kwidzynianie ponownie odskoczyli rywalom na 5 bramek po rzutach Andrzeja Kryńskiego i Pawła Gendy27:22. Wysoka przewaga miejscowych utrzymała się niemal do końca meczu. W 59 minucie MMTS prowadził bowiem z Pogonią 32:26. W końcówce jednak w grze gospodarzy pojawiły się błędy, które skutecznie wykorzystali szczecinianie. Zwycięstwo MMTS było jednak niezagrożone i komplet punktów pozostał w Kwidzynie.

 

MMTS Kwidzyn – Sandra SPA Pogoń Szczecin 32:29 (16:13)

sędziowie: Dariusz Mroczkowski – Jakub Mroczkowski (Sierpc)

MMTS: Dudek, Szczecina – Genda 9, Kryński 6, Krieger 2, Peret 4, Szpera 1, Rosiak 3, Nogowski 4, Potoczny, Janikowski, Pilitowski 3.

Kary: 2 minuty (Krieger)

Pogoń: Zapora, Teterycz – Radosz 3, Wąsowski, Berezhnyi 2, Krupa 8, Bosy 6, Biernacki 4, Bartosik, Jedziniak 3, Krysiak 1, Zaremba 2.

Kary: 10 minut (Wąsowski x 2, Radosz, Berezhnyi, Zaremba)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Awans nie dla Polski – remis premiował Portugalię

Reprezentacja Polski zaledwie zremisowała z Portugalią i odpadła z dalszej walki o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Siedem bramek Nogowskiego – Polacy gromią Cypr

Po zwycięstwie nad Kosowem, Reprezentacja Polski dość łatwo poradziła sobie także z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie odpadają z Pucharu Polski już po ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zakończyli swój udział w rozgrywkach PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe starcie MMTS w Olsztynie

W sobotę, 13 stycznia o godz. 18.00 kwidzynianie przystąpią do 1/8 finału PGNiG ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube