kwidzyn

Dodano: 2.12.17

Faworyt nie zawiódł - MMTS ogrywa Meble Wójcik

Choć chwilami elblążanie sprawiali MMTS sporo problemów to ostatecznie pewnie pokonali Meble Wójcik 27:21. Bohaterem spotkania został Paweł Genda, który rzucił rywalom 10 bramek, w tym pięciokrotnie trafiając z rzutów karnych. Debiut na parkiecie PGNiG Superligi zanotował natomiast Patryk Grzenkowicz, -junior, który wzmocnił kwidzyńskie lewe skrzydło.

Choć faworytem spotkania byli kwidzynianie to początek meczu należał do zespołu gości, którzy po 6 minutach gry prowadzili 2:4. W zespole Mebli Wójcik gole rzucali: Jakub Moryń, Filip Koper i Bartosz Janiszewski, natomiast w ekipie czerwono-czarnych trafiał jedynie Kamil Krieger, który z konieczności występował na prawym rozegraniu. W 9 minucie gola dla kwidzyńskiego zespołu zdobył Paweł Genda, a chwilę później rzut karny obronił Bartosz Dudek i czerwono-czarni zbliżyli się do rywali na jedną bramkę – 3:4. Ponownie przypomnieli jednak o sobie Filip Koper i Jakub Moryń, którzy wyprowadzili elblążan na prowadzenie 4:6.

Wówczas to kwidzynianie w końcu zaczęli grać tak jak powinni. Twarda obrona MMTS przyniosła skutek, a szybkie kontry czy wyprowadzane akcje zamieniały się na kolejne bramki. W efekcie przez 14 minut gry podopieczni trenera Macieja Mroczkowskiego rzucili 8 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Mebli Wójcik. Dzięki temi po 26 minutach gry MMTS prowadził we własnej hali 12:8. Warto przy tym dodać, że prowadzenie kwidzynian mogło być jeszcze wyższe jednak Przemysław Rosiak nie wykorzystał jednego z rzutów karnych. Po nim już skutecznie element ten wykonywał Paweł Genda.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy, po trafieniach Michała Pereta i Keliana Janikowskiego, MMTS powiększył swoje prowadzenie do 5 bramek – 14:9. Dzięki skuteczności Jakuba Morynia gościom udało się jednak przed przerwą zmniejszyć straty do 4 trafień – 15:11.

Niestety po przerwie niewiele zostało z przewagi gospodarzy. Co prawda zdobywanie bramek rozpoczął Maciej Pilitowski, który zdecydował się na indywidualne wejście w pole karne, ale później dominowali już rywale. Trafienia Jakuba Morynia, Bartosza Janiszewskiego i Filipa Kopra pozwoliły elblążanom na zmniejszenie strat do zaledwie dwóch trafień – 17:15. W kwidzyńskim zespole trafiał jedynie Paweł Genda, który najpierw trafił z gry, a później wykorzystywał rzuty karne. Dzięki rozgrywającemu MMTS gospodarze utrzymywali niewielką przewagę nad rywalami – 19:15. Elblążanom udawało się natomiast jedynie zbliżać do rywali na dwie bramki. Stan ten trwał do 49 minuty i wyniku 22:20. W końcówce jednak ponownie zaatakowali kwidzynianie, którzy zdobywając 5 bramek przy jednym trafieniu Mikołaja Kupca pewnie zwyciężyli Meble Wójcik zapisując na swoje konto kolejny komplet punktów.

 

MMTS Kwidzyn – Meble Wójcik Elbląg 27:21 (15:11)

sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Dudek, Szczecina 1 – Grzenkowicz, Genda 10, Kryński, Krieger 3, Peret 5, Rosiak, Nogowski 4, Guziewicz, Ossowski, Janikowski 2, Pilitowski 2, Przytuła.

Kary: 8 minut (Rosiak, Janikowski, Genda, Guziewicz)

Meble Wójcik: Kiepulski, Ram – Grzegorek, Miedziński, Janiszewski 4, Szopa, Nowakowski, Adamczak 3, Netz, Moryń 4, Kupiec 4, Koper 6.

Kary: 8 minut (Moryń, Janiszewski, Koper, Grzegorek)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Sił wystarczyło tylko na pierwszą połowę

Niespodzianki nie było i Orlen Wisła Płock wygrała w Kwidzynie 23:38. Gospodarze ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szpera kończy grę w MMTS

Marek Szpera odchodzi z MMTS Kwidzyn. Prawy rozgrywający kwidzyńskiego klubu od ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS sprawdzi się na tle Płocka

Po zwycięstwach nad Meblami Wójcik Elbląg i KPR Legionowo tym razem kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie ogrywają KPR po nerwowej końcówce

Po niezwykle emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał KPR Legionowo ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube