kwidzyn

Dodano: 9.08.18

Strząbała: Szybko złapaliśmy wspólny język

Za nami pierwsza część przygotowań do sezonu 2018/2019. Pod okiem trenera Tomasza Strząbały czerwono-czarni trenowali w Kwidzynie, skupiając się głównie na przygotowaniu fizycznym. Pierwszym sprawdzianem dla kwidzynian będzie natomiast wyjazd do Głogowa.

 

-Zakończyła się pierwsza część przygotowań do nowego sezonu, która odbywała się na kwidzyńskich obiektach sportowych. Jak można podsumować to co działo się przez minione 2,5 tygodnia?

-Mogę być tylko zadowolony z warunków jakie stworzono mi do pracy. Zarówno jeśli chodzi o wsparcie klubu czy też obiekty, na których możemy trenować. Nie mogę też powiedzieć złego słowa o zaangażowaniu zawodników na treningach. Wszyscy starają się pracować na miarę swoich możliwości. Na pewno jest to bardzo zadowalające i z czasem zacznie to procentować. Jedynym mankamentem może być fakt, że część zawodników, ważnych dla naszego zespołu, brała udział w meczach reprezentacyjnych. W efekcie w pełnym składzie zagraliśmy tylko kilka treningów. Problemem jest więc jedynie to, że do tej pory nie pracowaliśmy zbyt wiele nad taktyką, a pierwszy okres przygotowań poświęcony był przygotowaniu fizycznemu. Teraz będziemy zmniejszać zajęcia na siłowni, a więcej pracować będziemy pod kątem samej piłki ręcznej. Najważniejsze jednak, że zespół coraz lepiej rozumie i akceptuje to co chcę z nimi robić.

 

-Najtrudniejsze zawsze jest pierwsze spotkanie i nawiązanie współpracy w nowym zespole. Podkreślał Pan jednak, że część zawodników była już Panu znana wcześniej.

-Tak naprawdę nie ma to większego znaczenia. Albo zawodnicy się podporządkują i będą robili to co chcę, albo … Zawodnik to najważniejszy element w tej układance i moja w tym głowa, żeby grali i byli dobrze przygotowani. Jeżeli będą robili to źle to będzie to tylko i wyłącznie moja wina. Zawodnicy to rozumieją i pod tym względem szybko złapaliśmy wspólny język. Myślę, że są zadowoleni z tego co robimy, choć na pewno wykonują na treningach ciężką pracę. Obciążenia treningowe były bardzo duże i na pewno pojawia się ból. Było to 2,5 tygodnia ciężkiej roboty, gdzie odbywało się mocne bieganie (z którym się chyba nie spotkali) i siłownia.

 

-Przypomnijmy, że zawodnicy trenowali w tym czasie dwa razy dziennie.

-Tak, zawodnicy trenowali dwa razy dziennie, również w soboty. Na pewno to wszystko się skumuluje dlatego na razie w sparingach nie oczekuję od nich wielkich wyników. Liczę natomiast na walkę i duże zaangażowanie. W większym stopniu przygotowani do gry będziemy na pewno gdy pojedziemy na kolejny turniej do Kalisza. Myślę też, że nasi przeciwnicy również będą bardziej wymagający. Zagranie w trakcie przygotowań sparingu z Vive to na pewno szczęście lub wyróżnienie dla naszego zespołu. Wiele klubów płaci bowiem wielkie pieniądze za to, żeby zagrać z Kielcami w okresie przygotowawczym. My możemy zagrać dobry mecz, a w trakcie przygotowań jest to bardzo ważne. To z kim będziemy grali w tym turnieju później to już inna sprawa.

Na pewno część osób dziwić może ilość sparingów, które rozegramy w okresie przygotowawczym. Niektórzy chcą grać 11, 12 czy nawet 18 meczów. My zagramy tylko sześć. Trzeba jednak pamiętać, że sezon trwa bardzo długo i jeśli bardzo szybko zaczniemy grać to odbywać się do kosztem przygotowań zawodników. Tak dłużej pozostaną w dobrej formie i bez kontuzji.

 

-Przed nami wyjazd do Głogowa, gdzie MMTS rozegra swoje pierwsze dwa mecze kontrolne.

-Pierwszy mecz zagramy z Chrobrym, który jest na zupełnie innym etapie przygotowań. W Głogowie mają już za sobą turniej i pracują trochę innym systemem. Będą więc na pewno bardzo wymagającym przeciwnikiem. Na pewno czeka nas trudny mecz. Patrzymy jednak również na to, że zagramy z nimi już w 2 kolejce ligowej, więc nie możemy odkryć wszystkich swoich kart. Zagramy na pewno dobry mecz i za wszelką cenę będziemy starali się wygrać. Wiadomo jednak, że będziemy musieli też zachować pewne rezerwy. Tak samo zrobi też Chrobry, bo trener J. Cieślikowski to szczwany lis i na pewno również będzie chciał sprawdzić pewne elementy w grze swojego zespołu.

Trzeba też pamiętać o tym, że jest to nasz pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym, w tym składzie personalnym. Wielu zawodników będzie więc grało ze sobą po raz pierwszy. Chcemy więc rozegrać dobre spotkanie i wrócić w pełnym składzie. Podobnie dzień później, kiedy zagramy ze Szczecinem lub czeskim Jicinem. Na pewno wszyscy zawodnicy, którzy pojadą na ten turniej, czyli 16 osób, dostanie szansę do gry w prawie równym czasie.

 

-Czy oznacza to, że wyłoniona została „żelazna szesnastka” w kadrze MMTS?

-Nie ma żadnej żelaznej szesnastki. Zabieram na turniej taką grupę piłkarzy i będę próbował ich na różnych pozycjach. Mam jednak do dyspozycji 20 graczy. Wszyscy są gotowi do gry oprócz Kamila Netza, który jest po poważnej operacji. Dałem mu jednak czas do lutego na to, aby się przygotował do gry i na pewno nie skorzystam z niego wcześniej. Do treningu z zespołem wprowadzę go dopiero w styczniu. Niektórzy zawodnicy są gotowi po 6-8 miesiącach, ale my będziemy spokojnie czekać aż Kamil powróci do pełnej dyspozycji. Na drobny uraz narzeka też Michał Peret i tutaj również nie spieszymy się z jego powrotem do gry. Dlatego nie wiadomo czy wystąpi w Głogowie. Do dyspozycji mamy jednak Bartka Janiszewskiego i młodego Ryśka Landzwojczaka, który bardzo dobrze pracuje na treningach. Można powiedzieć, że jestem z niego na razie bardzo zadowolony, pod względem fizycznym. Pod względem technicznym na pewno dużo mu brakuje, ale możliwości jakie ma są olbrzymie.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS bez medalu – do szczęścia zabrakło 2 bramek

Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. MMTS Kwidzyn przegrał bowiem w Opolu 26:24 ...

Czytaj więcej

Aktualności

Skromne zwycięstwo MMTS nad Gwardią – rewanż już ...

MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię Opole w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal ...

Czytaj więcej

Aktualności

Prezes MMTS w poniedziałkowym Kontrataku”

Zapraszamy do oglądania poniedziałkowego „Kontrataku” poświęconemu ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS bez szans na finał – wysokie zwycięstwo ...

Przegrywając swój pierwszy półfinał 12-bramkami kwidzynianie niemal ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube