kwidzyn

Dodano: 6.10.18

MMTS punktuje gdyńską Arkę

Choć zanosiło się na niespodziankę to MMTS pokonał gdyńska Arkę i wywalczył komplet punktów na swoim terenie. Kwidzynianie wygrali 25:19 wyraźnie górując nad rywalami w drugiej odsłonie meczu. Warto dodać, że zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe gdyby nie 5 zmarnowanych rzutów karnych przez czerwono-czarnych. Znakomite spotkanie w bramce Kwidzyna rozegrał także Bartosz Dudek.

 

Pierwsza połowa rozpoczęła się od dwubramkowego prowadzenia gospodarzy po trafieniach Kamila Kriegera i Andrzeja Kryńskiego. Goście swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 5 minucie po rzucie Rafała Rychlewskiego. Gdy chwilę później Arkadiusz Ossowski podwyższył prowadzenie czerwono-czarnych do stanu 3:1 wydawało się, że MMTS dość łatwo poradzi sobie z rywalami. Niestety w grze kwidzyńskiego zespołu coraz częściej pojawiały się błędy, które skrupulatnie wykorzystywali gdynianie. W efekcie 4 bramki z rzędu rzucone przez Arkę pozwoliły podopiecznym trenera Dawida Nilssona na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie 3:5. Gospodarze starali się odrabiać straty choć nie było to łatwe. Głównie dlatego, że popełniali sporo błędów, a także marnowali rzuty karne. Gdyby nie dobra dyspozycja Bartosza Dudka kwidzynianie mogli przegrywać dużo wyżej, a tak wynik oscylował wokół remisu. W 20 minucie po rzucie Jakuba Olszewskiego gdynianie odskoczyli na 6:9 i sytuacja MMTS robiła się coraz trudniejsza. Wówczas ponownie drużynie pomógł Bartosz Dudek, który nie pozwolił pokonać się przez kolejne 5 minut gry. Do siatki rywali trafili natomiast Michał Potoczny (karny), Michał Peret i Damian Przytuła, co pozwoliło gospodarzom na doprowadzenie do remisu 9:9. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrali jednak gdynianie, którzy zdobyli 3 bramki przy pojedynczym trafieniu Damiana Przytuły. W efekcie po 30 minutach gry Arka prowadziła w Kwidzynie 10:12 i niespodzianka wisiała w powietrzu.

Trener Tomasz Strząbała musiał w przerwie mocno wstrząsnąć swoimi podopiecznymi, bo po przerwie istniała w zasadzie tylko jedna drużyna. Sześć trafień MMTS, przy jednym rzucie karnym rywali pozwoliło gospodarzom nie tylko na odrobienie strat, ale i prowadzenie 16:13. Co więcej dopiero w 42 minucie goście zdobyli swoją drugą bramkę w tej części gry. Przewaga Kwidzyna była jednak niewielka i po dwóch trafieniach Krzysztofa Jasowicza gdynianie zbliżyli się na różnicę jednej bramki - 17:16. Kwidzynianie grali jednak swoje i przez kolejne 10 minut rzucili 6 bramek przy jednym trafieniu Arki. Na 3 minuty przed końcem meczu MMTS prowadził więc we własnej hali 23:17. Jak się okazało wypracowana przewaga utrzymała się już do końca tego spotkania i komplet punktów został w Kwidzynie.


MMTS Kwidzyn - Arka Gdynia 25:10 (10:12)

sędziowie: Dariusz Mroczkowski - Jakub Mroczkowski (Sierpc)

MMTS: Dudek - Grzenkowicz, Orzechowski 1, Kryński 5, Krieger 2, Peret 3, Janiszewski, Adamski, Szczepański 2, Rosiak, Nogowski 2, Ossowski 1, Potoczny 6, Landzwojczak, Przytuła 3.
Rzuty karne: 3 bramki/ 8 rzutów
Kary: 6 minut (Przytuła x 2, Adamski)

Arka: Pieńczewski, Zimakowski, Michalczuk - Ćwikliński, Przysiek 1, Jasowicz 3, Kamyszek 4, Souza, Czaja, Olszewski 2, Lisiewicz, Jamioł 2, Janikowski 1, Rychlewski 6, Klapka, Da Silva Mollino.
Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty
Kary: 14 minut (Janikowski x 2, Rychlewski x 2, Jasowicz, Olszewski, Klapka)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS oficjalnie podsumował sezon

Zawodnicy, trenerzy, działacze oraz sponsorzy MMTS Kwidzyn oficjalnie zakończyli sezon ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS bez medalu – do szczęścia zabrakło 2 bramek

Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. MMTS Kwidzyn przegrał bowiem w Opolu 26:24 ...

Czytaj więcej

Aktualności

Skromne zwycięstwo MMTS nad Gwardią – rewanż już ...

MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię Opole w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal ...

Czytaj więcej

Aktualności

Prezes MMTS w poniedziałkowym Kontrataku”

Zapraszamy do oglądania poniedziałkowego „Kontrataku” poświęconemu ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube