kwidzyn

Dodano: 1.11.18

MMTS sprawdzi się na tle ekipy z Dubaju

To będzie wyjątkowe spotkanie. W meczu sparingowym MMTS Kwidzyn zmierzy się we własnej hali z Al Nasr Handball Club z Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Spotkanie odbędzie się we wtorek – 6 listopada o godz. 17.30. Wstęp wolny.

 

-Zespoły z krajów arabskich coraz częściej przylatują do Europy, gdzie przygotowują się do swoich turniejów mistrzowskich. Tak jest i tym razem, choć nie wiem czy akurat ten zespół był już wcześniej w Polsce. W każdym razie chętnie rozgrywają sparingi z polskimi zespołami, co jest dla nich najlepszą formą przygotowań. Zespół Al Nasr Handball Club przebywa na Mazurach, a szukając sparingpartnerów ich wyborem numer jeden był MMTS Kwidzyn. Chcieli sprawdzić jak wyglądają na tle drużyny występującej w PGNiG Superlidze. Na pewno dla trenerów obu zespołów będzie to ciekawe spotkanie pod względem szkoleniowym, możliwość przećwiczenia pewnych elementów gry oraz szansa na występ dla zawodników, którzy dotychczas spędzali na parkiecie mniej czasu – mówi Robert Majdziński, dyrektor MTS Kwidzyn, a także prezes Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Słowa te potwierdza szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu seniorów.

-Dla nas jest to możliwość zagrania z zespołem, który preferuje zupełnie inny system gry. Na pewno zawodnicy tej drużyny będą bardzo dobrze wyszkoleni technicznie. Może nie będą tak silni fizycznie, ale zapewne grać będą aktywną, wysuniętą obroną i będą chcieli szybko odzyskiwać piłkę. Dlatego zagranie z takim zespołem jest dla nas świetne pod względem szkoleniowym – wyjaśnia Tomasz Strząbała, trener MMTS Kwidzyn.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Komentarze po meczu MMTS-Orlen Wisła

Na pomeczowej konferencji prasowej starcie MMTS Kwidzyn z Orlen Wisłą Płock ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS urwał Nafciarzom jeden punkt

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę meczu MMTS Kwidzyn - Orlen Wisła Płock. W ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS poszuka sposobu na Płock

Po zaskakującej porażce w Lubinie czerwono-czarnych czeka niezwykle trudny sprawdzian. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni przegrywają z Zagłębiem

Niestety nie udało się przywieźć punktów z Lubina. MMTS przegrał z ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube