kwidzyn

Dodano: 2.11.18

Strząbała: Nasz najbliższy cel to Piotrkowianin

-Mamy (...) 16 graczy, którzy mogą pojechać na mecz. W piłce ręcznej wystarczy tak naprawdę dziewięciu: podstawowa siódemka + jeden gracz z pola do zmiany i bramkarz. Nie możemy więc narzekać – mówi trener Tomasz Strząbała.
Szkoleniowiec czerwono-czarnych, w krótkiej rozmowie, mówi o najbliższym meczu z Piotrkowianiem oraz kolejnych spotkaniach czekających MMTS. Nie zabrakło także komentarza do ostatnich występów Reprezentacji Polski.

 

-W sobotę wracamy do walki o ligowe punkty, a naszym przeciwnikiem jest Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, plasujący się obecnie na X miejscu w PGNiG Superlidze Mężczyzn.
-Na dzień dzisiejszy Piotrkowianin ma nad nami przewagę. Z dwóch względów. Po pierwsze podczas przerwy na mecze kadrowe czyli przez ostatnie 2,5 tygodnia trenowali wszyscy razem, więc mogli w spokoju przygotowywać się do meczu. Po drugie grać będą u siebie w domu, a we własnej hali zawsze są bardzo groźni. My natomiast pełny skład na treningu mamy dopiero od 31 października i cały ten okres poświęciliśmy na odbudowę fizyczną tych zawodników, którzy pozostali w klubie. Przygotowując się do meczu z Piotrkowianinem mamy za sobą dopiero cztery wspólne treningi. Mimo to zagramy na pewno na 100 procent i pojedziemy tam walczyć o kolejne zwycięstwo. Tak jak w każdy meczu, bo każdy kolejny mecz jest dla nas najważniejszym spotkaniem. Nasz najbliższy cel to właśnie Piotrkowianin i traktujemy to spotkanie bardzo poważnie. Tym bardziej, że jest to zespół z „naszego przedziału”, z którym możemy się równać.

-Jakie są silne strony Piotrkowianina, czego możemy się obawiać ze strony rywali?
-Podobnie do nas, silną stroną tej drużyny jest gra w defensywie. Grają mocno w obronie i mają przy tym bardzo silnych zawodników, którzy lubią to robić. Można powiedzieć, że Piotrkowianin specjalizuje się w obronie, a do tego dochodzi także bardzo dobra gra obu bramkarzy. Jeden z nich ma bardzo dobrą skuteczność w obronie rzutów karnych, a drugi super broni w lidze, z czego mają później dobrą organizację gry w ataku. Mają też zawodników którzy lubią rzucać z drugiej linii jak: Sobut czy Woynowski oraz bardzo dobrych skrzydłowych jak np. Swat. Są to bardzo dobrzy zawodnicy, którzy sprawiają, że Piotrkowianin jest bardzo wymagającym rywalem. Zawsze jednak mówię, że przede wszystkim powinniśmy skupiać się na sobie. Wiemy jaki był mecz Reprezentacji, wiemy jakie są po nim słuchy i musimy szybko odbudowywać naszego środkowego rozgrywającego.

-Zaskoczyły Pana wyniki Reprezentacji, choć mam na myśli przede wszystkim przegrany mecz z Izraelem?
-Na temat tych dwóch meczów zostało już powiedziane bardzo wiele. Kosowo to zespół, który naprawdę w żaden sposób nie może się do nas nawet zbliżyć. Natomiast Izrael, podobnie jak inne zespoły z tego regionu, to bardzo wymagający rywal na swoim terenie. Kiedy nie jesteś w pełni skoncentrowani, kiedy na jedziesz z nastawieniem, że musisz ten mecz rozstrzygnąć wyraźnie wcześniej, to w końcówkach mogą się tam dziać czasem dziwne rzeczy. Na pewno nie jest to dobry wynik dla polskiej piłki ręcznej. Trzeba też jak najszybciej wygrać następny mecz.

-Czyli słusznie mówi się o tragedii, dramacie oraz trwa bicie w dzwony alarmowe?
-W dzwony alarmowe bijemy już od bardzo dawna, bo to pokolenie, jak mówią niektórzy, nie spełnia pokładanych w nich nadziei. Myślę jednak, że nawet mając tak trudną sytuację nie możemy pozwolić sobie na przegrywanie takich spotkań.

-Przerwa w rozgrywkach ligowych sprawiła, że zawodnicy mogli wyleczyć swoje drobne urazy. Kto jednak wypadł z kadry meczowej MMTS na dłużej?
-Nadal kontuzjowany jest Arek Ossowski. Niestety jego ręka potrzebuje jeszcze trochę czasu. Trochę minie również zanim do siebie dojdzie Alan Guziewicz i ta dwójka znajduje się obecnie poza składem. Mamy jednak 16 graczy, którzy mogą pojechać na mecz.
W piłce ręcznej wystarczy tak naprawdę dziewięciu: podstawowa siódemka + jeden gracz z pola do zmiany i bramkarz. Nie możemy więc narzekać. Mamy tylu zawodników, że możemy robić zmiany i rotację niemal na każdej pozycji. Zawsze mówię, że są zespoły, które pod tym względem mają od nas zdecydowanie gorzej.

-Przed nami prawdziwy maraton rozgrywanych spotkań. W sobotę gramy mecz ligowy, we wtorek czeka nas sparing, a w piątek kolejny mecz ligowy z Zagłębiem.
-Zagłębie nie ma hali, więc dlatego rozgrywamy to spotkanie wcześniej (9 listopada). Co do meczu sparingowego to jest to natomiast ukłon w stronę Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej. Do Polski przyleciał zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, jeden z lepszych zespołów tego kraju, który chciałby zagrać z zespołem Superligi. Dla nas jest to możliwość zagrania z zespołem, który preferuje zupełnie inny system gry. Na pewno zawodnicy tej drużyny będą bardzo dobrze wyszkoleni technicznie. Może nie będą tak silni fizycznie, ale zapewne grać będą aktywną, wysuniętą obroną i będą chcieli szybko odzyskiwać piłkę. Dlatego zagranie z takim zespołem jest dla nas świetne pod względem szkoleniowym
Trzeba jednak przyznać, że nie jest to dla nas najlepszy okres, jeśli chodzi o ułożenie terminarza gier. Na wyjeździe rozgrywamy mecze ligowe z drużynami, z którymi moglibyśmy powalczyć o punkty (Piotrkowianin, Zagłębie). U siebie podejmujemy natomiast Płock (17 listopada), a później czeka nas jeszcze wyjazd do Puław (20 listopada). Przed nami więc cztery bardzo trudne kolejki. Nie chcę się jednak w ten sposób tłumaczyć, bo każdy zespół ma swoje problemy. Dodatkowo Puławy i Płock grają w europejskich pucharach, więc zobaczymy jak będzie w konfrontacji z tymi drużynami. W końcu jest to tylko sport.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Wygrany sprawdzian z Warmią

Czerwono-czarni rozegrali kolejny sprawdzian przygotowujący zespół do ...

Czytaj więcej

Aktualności

Treningowe zwycięstwo nad Arką

Przygotowujący się do Fazy Finałowej zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Arkę Gdynia ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Kaliszu po rzutach karnych

Czerwono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z Energą MKS Kalisz. Co prawda w ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kalisz na koniec rundy zasadniczej

We środę, 30 kwietnia, kwidzynianie rozegrają swój ostatni rundy zasadniczej. W ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube