kwidzyn

Dodano: 3.11.18

MMTS wygrywa w Piotrkowie Trybunalskim

Wyjazd do Piotrkowa Trybunalskiego zakończył się sukcesem MMTS. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały wygrali z Piotrkowianinem 22:25, choć do 47 minuty meczu utrzymywał się wynik remisowy. Końcówkę lepiej rozegrali jednak kwidzynianie napędzani przez Kamila Kriegera (3 bramki). Komplet punktów trafił zatem do Kwidzyna, a gospodarze nadal pozostają bez zwycięstwa we własnej hali.

Początek meczu to piorunujące otwarcie gospodarzy, którzy po 6 minutach gry prowadzili 4:0. Kwidzynianie pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli dopiero w 7 minucie za sprawą Kacpra Adamskiego. Mimo to czerwono-czarni stopniowo odrabiali straty do rywali. Znakomicie w bramce MMTS prezentował się Krzysztof Szczecina, który bronił rzuty karne po rzutach Tórza, Szopy czy Swata. W efekcie już w 16 minucie, po trafieniu Adriana Nogowskiego, podopieczni trenera Tomasza Strząbały doprowadzili do remisu po 6. Na więcej kwidzynianom nie pozwolili gospodarze, którzy po trafieniach Adama Pacześnego i Tomasza Mroza odskoczyli na 2 bramki. W 19 minucie meczu MMTS odrobił jednak straty po trafieniach Roberta Orzechowskiego i Michała Pereta8:8.
Wyrównana rywalizacja utrzymywała się do 28 minuty i stanu 11:11. Końcowe minuty lepiej rozwiązali natomiast kwidzynianie, którzy po golach Damiana Przytuły i Roberta Orzechowskiego zakończyli pierwszą część meczu prowadząc 11:13.
Po zmianie stron nadal przeważali kwidzynianie, którzy po trafieniach Kacpra Adamskiego i Michała Potocznego (karny) prowadzili 12:15. W 33 minucie gospodarzy do ataku poderwał jednak Sebastian Iskra. Po jego bramkach oraz skutecznym rzucie karnym Marcina Szopy Piotrkowianinowi udało się odrobić straty doprowadzając do remisu 15:15. W 40 minucie serię gospodarzy przerwali jednak kwidzynianie za sprawą Andrzeja Kryńskiego, a chwilę później na dwie bramki przewagi wyprowadził gości Adrian Nogowski. Piotrkowianin szybko odrobił jednak straty doprowadzając do wyrównania po 17. I właśnie taki obraz miały też dalsze minuty gry tego meczu.
Ostatni remis w tym spotkaniu miał miejsce w 47 minucie - 20:20. Następnie MMTS zdobył 4 bramki (Krieger, Potoczny, Nogowski) przy jednym trafieniu gospodarzy (Swat). W efekcie na 6 minut przed końcem meczu kwidzynianie prowadzili w Piotrowie Trybunalskim 21:24. W ostatniej minucie rozmiary zwycięstwa MMTS podwyższył jeszcze Kamil Krieger i kwidzynianie mogli zapisać na swym koncie kolejny komplet punktów.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 22:25 (11:13)

Piotrkowianin: Procho, Schodowski - Mróz 3, Woynowski, Iskra 2, Szopa 6, Kaźmierczak 1, Swat 1, Nastaj 1, Surosz 2, Andreou, Pożarek 1, Sobut, Tórz 2, Pacześny 3.
Rzuty karne: 2 bramki/ 6 rzutów
Kary: 16 minut (Iskra x 2, Nastaj x 2, Swat, Surosz, Pożarek, Sobut)

MMTS: Szczecina, Dudek - Orzechowski 6, Kryński 1, Krieger 3, Peret 3, Janiszewski, Adamski 2, Szczepański, Rosiak, Nogowski 3, Potoczny 5, Landzwojczak, Przytuła 2.
Rzuty karne: 1 bramka/ 3 rzuty
Kary: 6 minut (Krieger x 2, Orzechowski) + kara dla trenera Strząbały