kwidzyn

Dodano: 18.01.19

Kwidzynianie remisują w Piotrkowie Trybunalskim

Remisem zakończył się pierwszy sprawdzian MMTS rozegrany w Piotrkowie Trybunalskim. Po skutecznym trafieniu Damiana Przytuły kwidzynianie zakończyli ten mecz wynikiem 29:29. W sobotę podopiecznych trenera Tomasza Strząbały czeka jeszcze mecz z Azotami Puławy, a sparingowy maraton zakończy się dzień później starciem z czeską Hazeną Nove Veseli. Warto dodać, że w bezpośrednim pojedynku Czesi ulegli puławianom 27:32 (15:16).

 

Mecz rozpoczął się od trafień Tomasza Mroza i Marcina Szopy (karny) i prowadzenia gospodarzy. Kwidzynianie na swoją pierwszą bramkę musieli czekać do 4 minuty, kiedy to do protokołu wpisał się Ryszard Landzwojczak. Chwilę później do remisu doprowadził natomiast Damian Przytuła, a wyrównany okres gry utrzymywał się do 8 minuty meczu i stanu 4:4. Wówczas to przewagę na parkiecie uzyskali kwidzynianie, którzy po golach Ryszarda Landzwojczaka i Andrzeja Kryńskiego wyszli na prowadzenie 4:7. W 14 minucie meczu przewaga czerwono-czarnych wzrosła do 4 bramek – 5:9.

 

Mimo kolejnych bramek przewaga wypracowana przez kwidzyńskich szyczpiornistów utrzymała się do 25 minuty i stanu 10:14. Wówczas gole dla Piotrkowianina rzucili Artur Urbański i Sebastian Iskra, co pozwoliło gospodarzom na zniwelowanie strat do 2 bramek. Kwidzynianie odpowiedzieli skutecznym rzutem karnym wykonanym przez Michała Pereta, a trzybramkowa różnica utrzymała się do końca pierwszej połowy. W końcówce bramki zdobyli jeszcze: Piotr Swat i Michał Peret (karny), a kolejna część meczu rozpoczynała się od stanu 13:16.

 

Początek drugiej połowy niestety nie rozpoczął się zbyt dobrze dla kwidzynian. Gracze z Piotrkowa Trybunalskiego zdobyli bowiem 4 bramki przy zaledwie jednym trafieniu gości po rzucie Kacpra Adamskiego. Po 35 minutach mieliśmy więc remis 17:17. Na szczęście kwidzynianie uporządkowali swoją grę i przez kolejne 6 minut to czerwono-czarni dyktowali warunki na boisku. MMTS zdobył wówczas 5 bramek przy jednym trafieniu Piotrkowianina (Artur Urbański) i prowadził 18:22. Chwilę później gospodarze dołożyli jednak kolejne bramki po rzutach Sebastiana Iskry i Marcina Szopy (karny), zbliżając się do kwidzynian na dwie bramki różnicy 20:22.

 

Jak się okazało różnica ta utrzymała się do 50 minuty i stanu 23:25. Wówczas to na listę strzelców kolejno wpisali się: Grzegorz Szczepański orazi Alan Guziewicz, powiększając przewagę Kwidzyna do 4 trafień – 23:27. Niestety w końcowych minutach meczu przeważali już gospodarze. Najpierw Piotrkowianin rozpoczął od 3 bramek zdobytych z rzędu zbliżając się w ten sposób do kwidzynian na jedno trafienie – 26:27. Serię gospodarzy przerwał co prawda Damian Przytuła, jednak w rewanżu piotrkowianie ponownie trafili trzykrotnie (Adam Pacześny, Piotr Swat i Mateusz Kazimierczak) wychodząc na skromne prowadzenie 29:28. Od porażki kwidzynian uchronił jednak Damian Przytuła, który trafieniem w ostatniej minucie gry doprowadził do remisu w tym spotkaniu.

 


Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MMTS Kwidzyn 29:29 (13:16)

Piotrkowianin: Procho – Mróz 2, Jakubowski 2, Urbański 3, Woynowski 1, Iskra 4, Szopa 4, Kaźmierczak 3, Swat 2, Nastaj, Surosz, Andreou, Pożarek, Mastalerz 2, Sobut 2, Pacześny 2.
Kary: 4 minuty (Iskra, Mastalerz)

MMTS: Szczecina, Dudek, Makowski – Grzenkowicz, Orzechowski 3, Kutyła, Kryński 2, Peret 2, Janiszewski 1, Adamski 3, Szczepański 1, Nogowski 3, Guziewicz 2, Ossowski 1, Potoczny 3, Landzwojczak 3, Przytuła 5.
Kary: 2 minuty (Peret)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube