kwidzyn

Dodano: 20.01.19

MMTS wygrał z Sokolem Nove Veseli

W ostatnim meczu wyjazdowej serii spotkań sparingowych kwidzynianie pokonali czeski Sokol Nove Veseli. MMTS zwyciężył w tym spotkaniu 23:27 (15:14).

 

Już na początku pojedynku z czeską drużyną Sokol Nové Veselí kwidzynianie uzyskali wyraźną przewagę. Co prawda na pierwsze trafienie Roberta Orzechowskiego rywale odpowiedzieli bramką Lubosa Bartůnka, ale dwie minuty później po trafieniach Kacpra Adamskiego i Michała Pereta (karny) czerwono-czarni prowadzili już 1:3. W 9 minucie po bramkach Ryszarda Landzwojczaka, Roberta Orzechowskiego i Kacpra Adamskiego było już 2:6.

Chwilę później bramki dla czeskiego zespołu zdobyli David Melichar i Roman Dodica. Pozwoliło to zbliżyć się Czechom na dwie bramki – 4:6. Jak się okazało różnica ta utrzymała się do 16 minuty i stanu 7:9. Wówczas kwidzynianie przełamali istniejący schemat i po golach Bartosza Janiszewskiego i Grzegorza Szczepańskiego odskoczyli rywalom na 4 trafienia – 7:11. Niestety na tym zakończyła się ofensywa czerwono-czarnych, którzy na 8 minut oddali inicjatywę w ręce rywali. Czesi zdobyli pięć bramek z rzędu odrabiając straty i wychodząc na prowadzenie 12:11. Jak się okazało skromna, jednobramkowa przewaga Sokola utrzymała się do końca pierwszej połowy – 15:14.

Po zmianie stron kwidzynianie od razu przystąpili do ataku. W efekcie przez pierwszy kwadrans zdobyli 6 bramek przy jednym trafieniu rywali – 16:20. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały szli jednak za ciosem i powiększali istniejącą przewagę. W 50 minucie, po golach Michała Pereta i Roberta Orzechowskiego, kwidzynianie prowadzili już 18:24. Na 2 minuty przed końcem meczu czeski zespół zmniejszył jednak przewagę MMTS do 4 bramek – 22:26. Jak się okazało na więcej nie pozwolili już czerwono-czarni. W końcówce gole dla swoich ekip zdobyli co prawda Arkadiusz Ossowski oraz Roman Dodica, ale wypracowana przewaga MMTS pozostała już bez zmian.


TJ Sokol Nové Veselí – MMTS Kwidzyn 23:27 (15:14)

TJ Sokol: Schams, Studený, Šimovček – Kezić, Skalický 1, Bartůněk 2, Melichar 2, Ptáčník, Gregorovič, Flajsar 4, Dodica 2, Živojinovič 4, Štěrba 1, Veselý 1, Sekulić 6.
Kary: 2 minuty (Živojinovič)

MMTS: Szczecina, Dudek, Makowski – Grzenkowicz, Orzechowski 5, Kutyła, Kryński, Peret 7, Janiszewski 1, Adamski 5, Szczepański 2, Nogowski, Guziewicz 1, Ossowski 2, Potoczny, Landzwojczak 2, Przytuła 2.
Kary: 6 minut (Janiszewski, Landzwojczak, Przytuła)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube