kwidzyn

Dodano: 7.02.19

Kwidzynianie powalczą w Opolu

Po trudnych pojedynkach z Głogowem i Gdańskiem czerwono-czarnych czeka jeszcze trudniejszy wyjazd do Opola. Mecz Gwardia - MMTS odbędzie się w sobotę, 9 lutego o godz. 19.00, a poprowadzą go sędziowie: Marek Baranowski - Bogdan Lemanowicz.

 

Gwardia Opole w ligowej tabeli plasuje się na V miejscu, tuż przed kwidzynianami. W 16 spotkaniach opolanie zdobyli 31 punktów, o 5 punktów więcej od MMTS. Na zdobyte punkty złożyło się 10 zwycięstw (w tym odniesione w Kwidzynie) i 6 porażek. Podopieczni trenera Rafała Kuptela przegrali jedynie z PGE VIVE - 26:36 i 40:30, Piotrkowianinem - 26:26 k. 3:4, Orlen Wisłą - 24:37, Azotami - 34:22 i NMC Górnikiem Zabrze - 32:25.

 

Warto przy tym zaznaczyć, że opolanie na swoim terenie przegrali jedynie z Kielcami i Piotrkowem Trybunalskim. W konfrontacji z pozostałymi rywalami na swoim terenie Gwardia zawsze zdobywała punkty. Kwidzynianie przed sobotnim meczem stoją więc przed niesłychanie trudnym zadaniem. Choć zapewnie chętnie zrwanżowaliby sie rywalom za porażkę odniesioną w I rundzie. W 4 Serii spotkań MMTS uległ bowiem na własnym terenie Gwardii 26:27 (13:12). Wśród kwidzynian wyróżnił się wóczas Adrian Nogowski, który zdobył 6 bramek dla MMTS. Po stronie gości 5 bramek rzucił natomiast Kamil Mokrzki.


Przypomnijmy również, że po styczniowym wznowieniu rozgrywek gwardziści pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin - 28:22 (17:11) oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski - 23:25 (9:14). W obu tych spotkaniach najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach Gwardii byli: Jędrzej Zieniewicz, Mateusz Jankowski oraz Patryk Mauer. Przeciwko Pogoni aż 7 trafień na swym koncie zapisał Zieniewicz, a o jedną bramkę mniej zgromadzili Jankowski oraz Mauer. W osatnim spotkaniu rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim cała trójka zdobyła natomiast po 5 bramek. Należy zatem przypuszczać, że wspomniana trójka będzie największym zagrożeniem także w sobotnim spotkaniu z MMTS Kwidzyn.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ostatni sprawdzian MMTS przed inauguracją sezonu

Przed nami ostatni sprawdzian MMTS Kwidzyn w okresie przygotowawczym. W piątek, 23 ...

Czytaj więcej

Aktualności

Firma „Danar” kolejnym sponsorem MMTS

Prabucka Firma „Danar” została nowym sponsorem MMTS Kwidzyn. Firma należy ...

Czytaj więcej

Aktualności

DABAWI nowym sponsorem MMTS

FHU DABAWI została nowym sponsorem szczypiornistów MMTS Kwidzyn. To firma ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczypiorno Cup - MMTS rozbity przez Zagłębie

Dwie porażki - tak wygląda bilans spotkań MMTS Kwidzyn w zakończonym turnieju ...

Czytaj więcej

ZOBACZ JESZCZE:

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 26:27

Mecz 4 serii PGNiG Superligi Mężczyzn

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube