kwidzyn

Dodano: 7.02.19

Kwidzynianie powalczą w Opolu

Po trudnych pojedynkach z Głogowem i Gdańskiem czerwono-czarnych czeka jeszcze trudniejszy wyjazd do Opola. Mecz Gwardia - MMTS odbędzie się w sobotę, 9 lutego o godz. 19.00, a poprowadzą go sędziowie: Marek Baranowski - Bogdan Lemanowicz.

 

Gwardia Opole w ligowej tabeli plasuje się na V miejscu, tuż przed kwidzynianami. W 16 spotkaniach opolanie zdobyli 31 punktów, o 5 punktów więcej od MMTS. Na zdobyte punkty złożyło się 10 zwycięstw (w tym odniesione w Kwidzynie) i 6 porażek. Podopieczni trenera Rafała Kuptela przegrali jedynie z PGE VIVE - 26:36 i 40:30, Piotrkowianinem - 26:26 k. 3:4, Orlen Wisłą - 24:37, Azotami - 34:22 i NMC Górnikiem Zabrze - 32:25.

 

Warto przy tym zaznaczyć, że opolanie na swoim terenie przegrali jedynie z Kielcami i Piotrkowem Trybunalskim. W konfrontacji z pozostałymi rywalami na swoim terenie Gwardia zawsze zdobywała punkty. Kwidzynianie przed sobotnim meczem stoją więc przed niesłychanie trudnym zadaniem. Choć zapewnie chętnie zrwanżowaliby sie rywalom za porażkę odniesioną w I rundzie. W 4 Serii spotkań MMTS uległ bowiem na własnym terenie Gwardii 26:27 (13:12). Wśród kwidzynian wyróżnił się wóczas Adrian Nogowski, który zdobył 6 bramek dla MMTS. Po stronie gości 5 bramek rzucił natomiast Kamil Mokrzki.


Przypomnijmy również, że po styczniowym wznowieniu rozgrywek gwardziści pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin - 28:22 (17:11) oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski - 23:25 (9:14). W obu tych spotkaniach najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach Gwardii byli: Jędrzej Zieniewicz, Mateusz Jankowski oraz Patryk Mauer. Przeciwko Pogoni aż 7 trafień na swym koncie zapisał Zieniewicz, a o jedną bramkę mniej zgromadzili Jankowski oraz Mauer. W osatnim spotkaniu rozegranym w Piotrkowie Trybunalskim cała trójka zdobyła natomiast po 5 bramek. Należy zatem przypuszczać, że wspomniana trójka będzie największym zagrożeniem także w sobotnim spotkaniu z MMTS Kwidzyn.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Magiczny rzut Pereta - MMTS ogrywa Zabrze!

Na sekundy przed zakończeniem meczu na tablicy świetlnej widniał remis 26:26 i ...

Czytaj więcej

Aktualności

Trudny sprawdzian MMTS z Górnikiem

Już w najbliższy piątek, 15 lutego o godz. 18.30, zawodników MMTS Kwidzyn czeka ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie wracają z Opola bez punktów

Po twardym i zaciętym spotkaniu kwidzynianie przegrali w Opolu 24:21. Jak się okazało ...

Czytaj więcej

Aktualności

Orzechowski: Musimy patrzeć na siebie

Robert Orzechowski podsumowuje niedzielne starcie MMTS z Energą Wybrzeże. Rozgrywający ...

Czytaj więcej

ZOBACZ JESZCZE:

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 26:27

Mecz 4 serii PGNiG Superligi Mężczyzn

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube