kwidzyn

Dodano: 15.02.19

Magiczny rzut Pereta - MMTS ogrywa Zabrze!

Na sekundy przed zakończeniem meczu na tablicy świetlnej widniał remis 26:26 i wydawało się, że znowu kibice będą oglądać rzuty karne. Michał Peret zdecydował się jednak na desperacki rzut ze środka boiska i trafił do pustej bramki zabrzan, obok wracającego bramkarza gości. Szału radości kwidzyńskich zawodników nie da się opisać, a obrotowy MMTS wprost utonął w objęciach kolegów z zespołu. MMTS jako druga drużyna w tym sezonie pokonała NMC Górnika Zabrze i komplet punktów został w Kwidzynie.

 

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej pamięci zmarłego Premiera Jana Olszewskiego. Po rozpoczęciu gry jako pierwszy trafił Iso Sluijters. Dodatkowo kwidzynianie w pierwszych minutach mieli wiele problemów z pokonaniem obrony zabrzan. Po raz pierwszy w 3 minucie gry trafił Robert Orzechowski, jednak nie poprawiło to gry kwidzynian w ataku. Gole zdobyli natomiast goście, którzy zdobyli cztery bramki przy jednym trafieniu MMTS i po 10 minutach prowadzili 2:5. Wówczas kwidzynianie w końcu przełamali swoją niemoc. Dodatkowo owoce zaczęła przynosić obrona z Bartoszem Dudkiem na czele. Przez 4 minuty gospodarze zdobyli 5 bramek przy jednym skutecznym rzucie karnym Górnika. Czerwono-czarni nie tylko odrobili więc straty, ale też po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie - 7:6. Zabrzanie szybko wyrównali jednak po rzucie karnym Bartłomieja Tomczaka. Od tego momentu gra się wyrównała i do końca pierwszej połowy zespoły grały „bramka za bramkę”. Ostatecznie po 30 minutach gry mieliśmy remis - 13:13.

 

Po przerwie jako pierwszy trafił Andrzej Kryński, ale na boisku nadal oglądaliśmy wyrównaną grę. Stan ten utrzymywał się do 37 minuty i wyniku 16:16. Wówczas MMTS ponownie pokazał swoją skuteczność w defensywie, a kolejne trafienia Kacpra Adamskiego, Kamila Kriegera i Michała Pereta pozwoliły gospodarzom na trzybramkową przewagę nad rywalami - 19:16. Niestety podopieczni trenera Tomasza Strząbały nie potrafili utrzymać prowadzenia zbyt długo. Za sprawą Iso Sluijtersa zabrzanie w 46 minucie zbliżyli się do kwidzynian na jedną bramkę - 20:19. O utrzymanie przewagi zadbali Alan Guziewicz i Michał Peret, jednak w 52 minucie goście odrobili straty i po golu Marka Daćko doprowadzili do remisu - 22:22. Kwidzynianie wybrnęli jednak z trudnej sytuacji po skutecznych rzutach Michała Potocznego i Kacpra Adamskiego - 24:22. Co więcej koncentracja gospodarzy pozwoliła na utrzymanie wypracowanej przewagi do 58 minuty meczu - 26:24.

 

Emocjami, które zaszły w końcówce tego spotkania, można by obdzielić kilka meczów. Najpierw gola zdobył Marek Daćko, a akcja kwidzynian zakończyła się faulem i rzutem karnym. Niestety Michał Potoczny nie wykorzystał sytuacji na podtrzymanie dwubramkowej przewagi, a chwilę później gola dla gości zdobył Jan Czuwara. Na tablicy świetlnej widniał remis 26:26 i gdy wszyscy zaczęli myśleć już o rzutach karnych piłka powędrowała na środek boiska, skąd Michał Peret desperackim rzutem przez pół boiska trafił do pustej bramki. Wbiegający na parkiet bramkarz Górnika był co prawda bardzo blisko obrony, jednak rzut był na tyle silny, że piłka zatrzepotała w siatce ku radości zawodników i kibiców kwidzyńskiego zespołu.

 

 Kwidzyn-Zabrze Peret

 

MMTS Kwidzyn - NMC Górnik Zabrze 27:26 (13:13)

sędziowie: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota (Płock)

MMTS: Dudek, Szczecina - Orzechowski 3, Kryński 1, Krieger 2, Peret 5, Adamski 6, Rosiak, Nogowski 5, Guziewicz 1, Ossowski, Potoczny 3, Przytuła 1.

Rzuty karne: 1 bramka/ 2 rzuty

Kary: 10 minut (Peret, Potoczny, Krieger, Adamski, Rosiak)

NMC Górnik: Galia, Kornecki - Daćko 5, Tomczak 4, Sluijters 8, Czuwara, Bushkou 1, Tatarintsev, Gliński, Gogola, Kubała, Sićko 2, Adamuszek 2.

Rzuty karne: 8 bramek/ 9 rzutów

Kary: 10 minut (Adamuszek x 3, Czuwara, Tatarintsev)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube