kwidzyn

Dodano: 25.03.19

MMTS sprawdzi się z Puławami

Przed czerwono-czarnymi kolejny pojedynek z rywalem z ligowego topu. W najbliższą środę, 27 marca o godz. 20.15, czerwono-czarni podejmą Azoty Puławy. Będzie to zarazem ostatnie spotkanie fazy zasadniczej rozgrywane w hali przy ul. Wiejskiej. Mecz poprowadzi para sędziowska: Marek Baranowski (Warszawa) - Bogdan Lemanowicz (Płock). Bezpośrednią relację z tego spotkania, już od godziny 20.00, pokaże natomiast stacja nSport+.

 

 

Azoty Puławy to aktualnie czwarty zespół PGNiG Superligi Mężczyzn. W 24 spotkaniach puławianie zdobyli 48 punktów, odnosząc 16 zwycięstw oraz 8 porażek. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego nie mają już szans na poprawienie swojej pozycji, ale musza do końca walczyć o utrzymanie przewagi nad Gwardią Opole. Obecnie zespoły te dzielą 2 punkty, a do końca fazy zasadniczej zostały jeszcze dwie serie spotkań.

 

Analizując 8 przegranych spotkań Azotów warto zwrócić uwagę, że większość z nich odbyła się na wyjazdach. Puławianie przegrywali kolejno w Zabrzu - 28:25, Kielcach - 35:18, Piotrkowie Trybunalskim - 32:31, Lubinie - 31:28 i Głogowie - 34:33. U siebie Azoty przegrywały tylko dwukrotnie. W 20 Serii remisem zakończył się pojedynek tego zespołu z NMC Górnikiem Zabrze - 29:29 (15:19), który ostatecznie gospodarze przegrali w rzutach karnych 1:3. Drugim zespołem, który wygrał w Puławach było natomiast PGE VIVE Kielce - 30:35.

 

Warto przypomnieć, że w pierwszej rundzie Azoty pewnie pokonały MMTS wygrywając u siebie 26:17 (12:12), po fatalnej postawie kwidzynian w drugiej odsłonie meczu. Najwięcej bramek dla puławian zdobyli wówczas: Paweł Podsiadło - 6 i Marko Panić - 5, a w kwidzyńskim zespole 5 bramek zdobył były zawodnik Azotów - Robert Orzechowski.

 

W ostatniej Serii spotkań Azoty natomiast pokonały u siebie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski wygrywając 31:27 (14:11). Najskuteczniejszymi graczami w zespole Puławy byli wówczas: Paweł Podsiadło - 7 bramek oraz Marko Panić i Ante Kaleb - po 5 bramek.

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS oficjalnie podsumował sezon

Zawodnicy, trenerzy, działacze oraz sponsorzy MMTS Kwidzyn oficjalnie zakończyli sezon ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS bez medalu – do szczęścia zabrakło 2 bramek

Do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. MMTS Kwidzyn przegrał bowiem w Opolu 26:24 ...

Czytaj więcej

Aktualności

Skromne zwycięstwo MMTS nad Gwardią – rewanż już ...

MMTS Kwidzyn pokonał Gwardię Opole w pierwszym meczu rywalizacji o brązowy medal ...

Czytaj więcej

Aktualności

Prezes MMTS w poniedziałkowym Kontrataku”

Zapraszamy do oglądania poniedziałkowego „Kontrataku” poświęconemu ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube