kwidzyn

Dodano: 25.03.19

MMTS sprawdzi się z Puławami

Przed czerwono-czarnymi kolejny pojedynek z rywalem z ligowego topu. W najbliższą środę, 27 marca o godz. 20.15, czerwono-czarni podejmą Azoty Puławy. Będzie to zarazem ostatnie spotkanie fazy zasadniczej rozgrywane w hali przy ul. Wiejskiej. Mecz poprowadzi para sędziowska: Marek Baranowski (Warszawa) - Bogdan Lemanowicz (Płock). Bezpośrednią relację z tego spotkania, już od godziny 20.00, pokaże natomiast stacja nSport+.

 

 

Azoty Puławy to aktualnie czwarty zespół PGNiG Superligi Mężczyzn. W 24 spotkaniach puławianie zdobyli 48 punktów, odnosząc 16 zwycięstw oraz 8 porażek. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego nie mają już szans na poprawienie swojej pozycji, ale musza do końca walczyć o utrzymanie przewagi nad Gwardią Opole. Obecnie zespoły te dzielą 2 punkty, a do końca fazy zasadniczej zostały jeszcze dwie serie spotkań.

 

Analizując 8 przegranych spotkań Azotów warto zwrócić uwagę, że większość z nich odbyła się na wyjazdach. Puławianie przegrywali kolejno w Zabrzu - 28:25, Kielcach - 35:18, Piotrkowie Trybunalskim - 32:31, Lubinie - 31:28 i Głogowie - 34:33. U siebie Azoty przegrywały tylko dwukrotnie. W 20 Serii remisem zakończył się pojedynek tego zespołu z NMC Górnikiem Zabrze - 29:29 (15:19), który ostatecznie gospodarze przegrali w rzutach karnych 1:3. Drugim zespołem, który wygrał w Puławach było natomiast PGE VIVE Kielce - 30:35.

 

Warto przypomnieć, że w pierwszej rundzie Azoty pewnie pokonały MMTS wygrywając u siebie 26:17 (12:12), po fatalnej postawie kwidzynian w drugiej odsłonie meczu. Najwięcej bramek dla puławian zdobyli wówczas: Paweł Podsiadło - 6 i Marko Panić - 5, a w kwidzyńskim zespole 5 bramek zdobył były zawodnik Azotów - Robert Orzechowski.

 

W ostatniej Serii spotkań Azoty natomiast pokonały u siebie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski wygrywając 31:27 (14:11). Najskuteczniejszymi graczami w zespole Puławy byli wówczas: Paweł Podsiadło - 7 bramek oraz Marko Panić i Ante Kaleb - po 5 bramek.

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Wygrany sprawdzian z Warmią

Czerwono-czarni rozegrali kolejny sprawdzian przygotowujący zespół do ...

Czytaj więcej

Aktualności

Treningowe zwycięstwo nad Arką

Przygotowujący się do Fazy Finałowej zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Arkę Gdynia ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Kaliszu po rzutach karnych

Czerwono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z Energą MKS Kalisz. Co prawda w ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kalisz na koniec rundy zasadniczej

We środę, 30 kwietnia, kwidzynianie rozegrają swój ostatni rundy zasadniczej. W ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube