kwidzyn

Dodano: 2.04.19

Kalisz na koniec rundy zasadniczej

We środę, 30 kwietnia, kwidzynianie rozegrają swój ostatni rundy zasadniczej. W wyjazdowym spotkaniu MMTS zmierzy się z Energą MKS Kalisz, a początek meczu wyznaczono na godz. 18.30. Spotkanie poprowadzą sędziowie: Michał Fabryczny (Mysłowice) i Jakub Rawicki (Katowice).

 

 

Energa MKS Kalisz to na pewno duże zaskoczenie obecnego sezonu. Ekipa, która wcześniej robiła furrorę w PGNiG Superlidze Mężczyzn, do której z Kwidzyna przeszli Marek Szpera i Maciej Pilitowski, w tym sezonie już nie radzi sobie tak dobrze. W 25 meczach zgromadziła zaledwie 24 punkty i plasuje się na XI miejscu w ligowej tabeli, wyprzedzając jedynie Szczecin, Mielec i Gdynię. W dotychczas rozegranych spotkaniach kaliszanie odnieśli 8 zwycięstw, natomist aż 17-krotnie schodzili z parkietu pokonani.

 

Po raz pierwszy Energa MKS zdobyła punkty podejmując u siebie Stal Mielec - 29:28 (14:11). Potem ogrywali jeszcze Chrobrego Głogów - 22:24 (11:12), Sandrę SPA Pogoń Szczecin - 25:28 (12:12), Zagłębie Lubin - 22:28 (11:12), Stal Mielec - 19:24 (8:12), Chrobrego Głogów - 26:24 (13:12), Arkę Gdynia - 27:16 (11:7), a w ostatnim zwycięskim meczu kaliszanie zwyciężyli także Sandrę SPA Pogoń Szczecin - 22:22 (11:11) wygrywając rzuty karne 4:2.

W ostatnim spotkaniu ligowym podopieczni trenera Patrika Liljestranda przegrali w Piotrkowie Trybunalskim 27:22 (15:12). Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando gospodarzy, a kaliszanie zdołali jedynie trzykrotnie doprowadzić do remisu. W drużynie Energi MKS najskuteczniejszymi zawodnikami byli Michał Drej i Marek Szpera, którzy zgromadzili po 5 bramek. Na pewno zawodnicy MMTS powinni zwrócić większą uwagę na wspominianą dwójkę, bo są to w tym sezonie najskuteczniejsi zawodnicy zespołu z Kalisza.

 

Warto dodać, że wynik środowego meczu nie wpłynie na sytuację żadnej z drużyn. Zwycięstwo lub porażka nie zmieni położenia kwidzynian, którzy zajmują VI pozycję, ani Energi MKS, która pozostanie na XI miejscu. Przypomnijmy również, że w piewszym spotkaniu tych zespołów MMTS pokonał Energę MKS Kalisz wygrywając na własnym terenie 24:21 (12:9). W kwidzyńskim zespole najskuteczniejszymi zawodnikami byli wówczas: Robert Orzechowski - 6 bramek i Arkadiusz Ossowski - 5 bramek. W ekipie z Kalisza po 5 bramek na swym koncie zgromadzili natomiast Maciej Pilitowski oraz Dzianis Krytski.

 

W kolejnym meczu, rozgrywanym już w ramach PGNiG Pucharu Polski, czerwono-czarni przegrali natomiast w Kaliszu po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 23:23 (12:9), a karne lepiej wykonywali gospodarze. Po stronie Kalisza bramki zdobywali kolejno: Michał Drej, Michał Czerwiński, Kirył Kniaziew i Dzianis Krytski. W kwidzyńskim zespole trafił natomiast jedynie Przemysław Rosiak, po tym jak swoich szans nie wykorzystali wcześniej: Ryszard Landzwojczak i Kacper Adamski.

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Wygrany sprawdzian z Warmią

Czerwono-czarni rozegrali kolejny sprawdzian przygotowujący zespół do ...

Czytaj więcej

Aktualności

Treningowe zwycięstwo nad Arką

Przygotowujący się do Fazy Finałowej zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Arkę Gdynia ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS przegrywa w Kaliszu po rzutach karnych

Czerwono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z Energą MKS Kalisz. Co prawda w ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS pokonał faworyzowane Azoty

Po słabym meczu w Płocku czerwono-czarni zrehabilitowali się grając przed własną ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube