kwidzyn

Dodano: 3.04.19

MMTS przegrywa w Kaliszu po rzutach karnych

Czerwono-czarni przegrali wyjazdowe spotkanie z Energą MKS Kalisz. Co prawda w regulaminowym czasie gry padł remis 23:23, jednak rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze. Wygrywając ten element gry 4:2 kaliszanie dodali do swojej puli kolejne 2 punkty. Kwidzynianie rundę zasadniczą zakończyli natomiast zdobyciem jednego punktu. Znakomite spotkanie w barwach MMTS rozegrał Robert Orzechowski, który rzucił rywalom 7 bramek.

 

Początek meczu był dość zacięty, a pierwsza bramka padła dopiero w 3 minucie gry. Gola zdobyli kwidzynianie po trafieniu Damiana Przytuły, jednak gospodarze szybko odpowiedzieli skutecznym rzutem Marka Szpery. Jednak gdy minutę później bramkarza rywali pokonał Michał Peret żadna z drużyn nie mogła zmienić wyniku przez kolejne 3 minuty. W końcu jednak sposób na przełamanie defensywy kwidzynian znaleźli gospodarze, którzy zdobyli 5 bramek z rzędu wychodząc na prowadzenie 6:2. MMTS zanotował natomiast okres 11 minut bez zdobyczy bramkowej, bowiem kolejne trafienie dla gości miało miejsce dopiero w 15 minucie po rzucie Michała Potocznego. W końcu jednak czerwono-czarni przełamali swój kryzys i zaczęli odrabiać straty. Po golach Damiana Przytuły kwidzynianie zbliżyli się na dwie bramki różnicy - 7:5. W 23 minucie po trafieniach Kacpra Adamskiego różnica wynosiła natomiast już tylko jedno trafienie - 10:9. Niestety na więcej nie pozwolili już gospodarze, którzy po golach Marka Szpery i Artura Bożka odskoczyli na trzybramkową przewagę - 12:9. W końcówce pierwszej połowy różnica ta powiększyła się natomiast do 4 bramek po trafieniach Macieja Pilitowskiego i Michała Czerwińskiego.

 

kalisz Szpera

 

Po przerwie kwidzynianie ruszyli do ataku, a po dwóch trafieniach Roberta Orzechowskiego było już 15:13. Dwubramkowa przewaga gospodarzy utrzymała się do 45 minuty i stanu 17:15. Wówczas o czas poprosił szkoleniowiec Energi MKS, jednak po wznowieniu gola zdobyli kwidzynianie. Skutecznym rzutem popisał się wówczas Robert Orzechowski. Gdy w 47 minucie gol Kamila Kriegera zbliżył czerwono-czarnych na jedną bramkę straty - 18:17, o czas poprosił trener Tomasz Strząbała. Niestety przerwa pomogła gospodarzom, którzy odskoczyli kwidzynianom po trafieniach Macieja Pilitowskiego i Paulo Grozdka - 20:17. Wówczas ciężar zdobywania bramek ponownie wziął na siebie Robert Orzechowski. Dzięki jego trafieniom kwidzynianie najpierw utrzymali istniejącą różnicę do 55 minuty i stanu 22:19. Chwilę później do rozgrywającego MMTS dołączył jednak Patryk Grzenkowicz i na 3 minuty przed końcem meczu MMTS tracił do gospodarzy już tylko jedno trafienie - 22:21. Chwilę później prowadzenie Energi MKS podwyższył Maciej Pilitowski, jednak gospodarze zostali także osłabieni 2 minutową karą Krzysztofa Misiejuka. Kwidzynianie wykorzystali wówczas grę w przewadze i po golach Andrzeja Kryńskiego i Kacpra Adamskiego doprowadzili do remisu 23:23.

 

kalisz Netz

 

O zwycięstwie zadecydować miały zatem rzuty karne, które lepiej egzekwowali jednak gospodarze. Podopieczni trenera Patrika Liljestranda byli nieomylni, podczas gdy po trafieniach Adriana Nogowskiego i Bartosza Janiszewskiego swoich szans nie wykorzystali Przemysław Rosiak i Kamil Krieger. Zwycięstwo i 2 punkty trafiły zatem do Energi MKS, podczas gdy kwidzynianie zakończyli rundę zasadniczą zdobyciem jednego punktu.

 

 

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 23:23 (15:11) k. 4:2

Energa MKS: Potocki, Zakreta - Kwiatkowski, Bożek 1, Drej 4, Misiejuk, Grozdek 3, Adamczak 1, Szpera 4, Pilitowski 5, Krytski 1, Czerwiński 3, Padasinau, Adamski Kamil 1.

MMTS: Szczecina, Dudek - Grzenkowicz 1, Orzechowski 7, Kryński 1, Krieger 1, Peret 1, Janiszewski, Adamski Kacper 3, Rosiak, Nogowski, Netz 1, Ossowski, Potoczny 2, Landzwojczak 2, Przytuła 4.

 

kalisz walka

Zdjęcia: Michał Sobczak/materiały prasowe Energi MKS Kalisz

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Wygrany sprawdzian z Warmią

Czerwono-czarni rozegrali kolejny sprawdzian przygotowujący zespół do ...

Czytaj więcej

Aktualności

Treningowe zwycięstwo nad Arką

Przygotowujący się do Fazy Finałowej zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Arkę Gdynia ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kalisz na koniec rundy zasadniczej

We środę, 30 kwietnia, kwidzynianie rozegrają swój ostatni rundy zasadniczej. W ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS pokonał faworyzowane Azoty

Po słabym meczu w Płocku czerwono-czarni zrehabilitowali się grając przed własną ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube