kwidzyn

Dodano: 27.05.19

Przyznano Gladiatorów sezonu 18/19. Najlepszym obrotowym Michał Peret

Poznaliśmy najlepszych zawodników i trenera roku PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019! Bezpośrednio po meczu finałowym w Kielcach odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia Gladiatorów. Jedenaście statuetek powędrowało do zawodników z 6 klubów. Najlepszym obrotowym sezonu 2018/2019 uznano Michała Pereta.

 

 

Zawodnik Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)

 

Najbardziej prestiżowy tytuł powędrował do Michała Daszka, skrzydłowego Orlenu Wisły Płock.

 

Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Katarze w 2015 r., uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016, 6 krotny medalista mistrzostw Polski, rozegrał wybitny sezon. Był najlepszym strzelcem swojej drużyn w PGNiG Superlidze (169 bramek) i w EHF Lidze Mistrzów (60 bramek). Określenie skrzydłowy dla wychowanka Sambora Tczew jest zdecydowanie za wąskie. Pewnie kończy kontry i rzuty z pozycji, zabiega na drugie koło, wykonuje rzuty karne, haruje w obronie i nie boi się rzucić piłki z drugiej linii. Bez wątpienia to jeden z najważniejszych zawodników Nafciarzy.

 

Można żałować, że ten sezon już się skończył, bo dyspozycja Daszka ciągle rośnie. To pierwszy Gladiator w jego karierze i to jaki!

 

Pozostali nominowaniu:

 

Blaz Janc PGE VIVE Kielce

 

Iso Sluijters NMC Górnik Zabrze

 

Adrian Kondratiuk Energa Wybrzeże Gdańsk

 

Adam Malcher Gwardia Opole

 

 

Trener Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Rafał Kuptel (Gwardia Opole)

Rafał Kuptel, w karierze zawodniczej to wielokrotny mistrz Polski. Występował m.in. w Wiśle Płock i Warszawiance. Karierę trenerską rozpoczął w Spójni Gdynia, od 2014 r. jest trenerem opolskiej Gwardii.

To drugie takie wyróżnienie dla trenera opolan. W poprzednim sezonie również został Trenerem Sezonu. Nic dziwnego, Rafał Kuptel dysponując bardzo młodym składem (średnia wieku 23,5), ponownie awansował do półfinałów, a w tym sezonie zrobił kolejny krok w przód zdobywając brązowy medal. W bardzo umiejętny sposób potrafi połączyć kilku bardziej doświadczonych zawodników ze zdolną młodzieżą. W pracy kieruje się zasadą: „W drużynie najważniejszy jest kolektyw, a nie indywidualne umiejętności”.

Pozostali nominowani:

Talant Dujszebajew, PGE VIVE Kielce

Tomasz Strząbała, MMTS Kwidzyn

 

 

 

Bramkarz Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Adam Malcher (Gwardia Opole)

 

Adam Malcher to najlepszy bramkarz PGNiG Superligi w sezonie 16/17, 17/18 i 18/19, najlepszy zawodnik sezonu 17/18, brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 r. i Mistrz Polski z drużyną Zagłębia Lubin. Od 2013 roku broni bramki Gwardii Opole i wychodzi mu to fenomenalnie.

 

Żadna kategoria nie została tak zdominowana przez jednego zawodnika jak bramkarz Sezonu. Adam Malcher od początku istnienia Gladiatorów deklasuje rywali. W tym sezonie obronił najwięcej rzutów- 329. Jest także największym specjalistą od zatrzymywania rzutów karnych – 41 obron.

 

Pozostali nominowani:

 

Adam Morawski, Orlen Wisła Płock

 

Martin Galia, NMC Górnik Zabrze

 

 

Gladiator Publiczności 2018/2019 PGNiG Superligi – Jan Czuwara (NMC Górnik Zabrze)

 

Gladiator Publiczności to nowa kategoria i jedyna w której kibice mogą głosować na ulubionego zawodnika. Nominowani zostali do niej zwycięzcy plebiscytów na Gracza Serii i Gracza Tygodnia, którzy otrzymali najwięcej głosów.

 

Jan Czuwara jest tylko popularny, ale także bramkostrzelny. W tym sezonie rzucił 86 bramek, jest to czwarty wynik w drużynie NMC Górnika Zabrze. W środowisku panuje także opinia, że to jeden z najszybszych zawodników PGNiG Superligi. Od 2017 r. jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski.

 

Pozostali nominowani:

 

Arkadiusz Moryto, PGE VIVE Kielce

 

Bartosz Dudek, MMTS Kwidzyn

 

Marcin Szopa, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

 

Paweł Salacz, Energa Wybrzeże Gdańsk

 

 

 

Obrotowy Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Michał Peret (MMTS Kwidzyn)

 

GLADIATORY-20182019-Obrotowy-sezonu-1080x1080-1024x1024

 

Michał Peret to legenda MMTS-u. Zawodnik reprezentuje barwy czerwono-czarnych od 2006 r. a wcześniej był wychowankiem juniorskich struktur klubu MTS-u Kwidzyn. Ze swoim klubem wywalczył cztery medale Mistrzostw Polski. Świetnie potrafi wywalczyć sobie pozycję, a dogranie do tego obrotowego przeważnie kończy się bramką albo rzutem karnym. W tym sezonie piłkę w siatce umieścił 107 razy.

 

Pozostali nominowani:

 

Arciom Karalok, PGE VIVE Kielce

 

Mateusz Jankowski, Gwardia Opole

 

 

Skrzydłowy Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)

 

Druga statuetka, która trafia w ręce skrzydłowego Orlen Wisły Płock, przypieczętowuje świetną dyspozycję Daszka. A konkurencja w kategorii skrzydłowy sezonu jest naprawdę ogromna. W tym sezonie Nafciarze przeżywali kilka trudniejszych chwil, ale on nie schodził z wysokiego pułapu. W decydujących momentach płocczanie mogą na niego liczyć.

 

Pozostali nominowani:

 

Angel Fernandez Perez, PGE VIVE Kielce

 

Arkadiusz Moryto, PGE VIVE Kielce

 

Blaz Janc, PGE VIVE Kielce

 

Lovro Mihić, Orlen Wisła Płock

 

 

 

Środkowy Rozgrywający Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Luka Cindrić (PGE VIVE Kielce)

 

Zdobywca Ligi Mistrzów, medalista mistrzostw Europy. Jeden z najbardziej pożądanych środkowo rozgrywających na świecie.

 

Pierwszy sezon w PGNiG Superlidze był dosyć pechowy dla Chorwata. Kontuzje ciągną się za kieleckim playmerkerem przez cały sezon. Jednak w momentach, kiedy wychodzi na boisko pokazuje, że jest jednym największym specjalistów w swoim fachu na świecie. Grając jeden na jeden prawie nikt nie jest w stanie go zatrzymać, ma świetny przegląd pola i potrafi zaskoczyć rzutem z drugiej linii – znajduje się na celowniku trenerów największych handballowych potęg. W wolnych chwilach uwielbia parzyć kawę.

 

Pozostali nominowani:

 

Maciej Pilitowski, Energa MKS Kalisz

 

Adrian Kondratiuk, Energa Wybrzeże Gdańsk

 

 

Boczny Rozgrywający Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Iso Sluijters (NMC Górnik Zabrze)

 

Reprezentant Holandii, najlepszy strzelec NMC Górnika Zabrze, dwukrotny zdobywca tytułu Gracza Miesiąca PGNiG Superligi.

 

Iso Sluijters to zdecydowanie jeden z najważniejszych zawodników NMC Górnika Zabrze. Liczba 146 bramek zdobyta w 28 meczach robi spore wrażenie. Szczególnie, że Holender bardzo często gra także w obronie. Kapituła PGNiG Superligi nie miała żadnych wątpliwości, żeby nominować Sluijtersa do tytułu Gladiatora. Poza boiskiem lubi podróżować i grać na konsoli.

 

Pozostali nominowani:

 

Alex Dujszebajew, NMC Górnik Zabrze

 

Jose de Toledo, Orlen Wisła Płock

 

Marek Szpera, Energa MKS Kalisz

 

Paweł Podsiadło, Azoty-Puławy

 

 

 

Obrońca Sezonu 2018/2019 PGNiG Superligi – Mateusz Jachlewski (PGE VIVE Kielce)

 

Absolutny rekordzista wśród grających zawodników, którzy zdobyli tytuł mistrza Polski i zwycięzców Pucharu Polski. Po mistrzowski tytuł sięgnął (uzupełnić 9-10)razy i 11 razy triumfował w rozgrywkach PGNiG Pucharu Polski. Oprócz tego to Srebrny medalista z Mistrzostw Świata z 2007 r.

 

Mateusz Jachlewski obronił tytuł Obrońcy Sezonu sprzed roku. Przyznaje, że w tym momencie większą frajdę sprawia mu gra w obronie niż w ataku. Popularny „Siwy” – w zastępstwie Michała Jureckiego – jest także kapitanem PGE VIVE Kielce. W tym sezonie zdobył 87 bramek, co jak na obrońcę jest imponującym wynikiem.

 

Pozostali nominowani:

 

Kamil Krieger, MMTS Kwidzyn

 

Renato Sulić, Orlen Wisła Płock

 

 

 

Odkrycie Sezonu 2018/2019 (do 23 lat) – Piotr Jarosiewicz (Azoty-Puławy)

 

Skrzydłowy Azotów trafił do Puław z SMS-u Gdańsk. Debiutował w PGNiG Superlidze już w tamtym sezonie. Ale dopiero w tym miał szansę zaprezentować swój ogromny talent. Mimo bardzo młodego wieku stał się podstawowym skrzydłowym Azotów-Puławy. Dobra dyspozycja 21-latka została zauważona przez selekcjonera kadry narodowej i w 2019 r. Jarosiewicz zadebiutował w reprezentacji.

 

Pozostali nominowani:

 

Paweł Pawelec, NMC Górnik Zabrze

 

Piotr Rybski, Sandra Spa Pogoń Szczecin

 

 

Król Strzelców sezonu 2018/2019 – Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce)

Arkadiusz Moryto zmienił klub, ale powtórzył swoje osiągnięcie. W tym sezonie obronił tytuł najlepszego strzelca PGNiG Superligi. W rundzie zasadniczej rzucił 158 bramek, uzyskał średnią ponad 6 bramek w meczu i zdecydowanie triumfował w tej klasyfikacji. W meczu z Piotrkowianinem rzucił 17 bramek, tym samym pobił swój rekord rzuconych bramek w jednym meczu.

–Nie wiem, ile kilometrów przebiegłem, bo nie mam licznika, ale myślę, że dużo, bo czuję się naprawdę zmęczony. Nie grałem dużo w poprzednim meczu, więc dostałem cały mecz do dyspozycji. Cóż mogłem robić, jeśli nie biegać do przodu i zdobywać łatwe bramki z kontrataków? – skromnie ocenił swój wyczyn, Arkadiusz Moryto.

W PGNiG Superlidze przyznawany jest tytuł Króla Strzelców za zdobyte bramki w sezonie zasadniczym. Tak żeby każdy zawodnik miał równe szanse.

 

superliga-gladiatory-7215-1024x684

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Superliga

Michał Potoczny wybrany Graczem Tygodnia

Michał Potoczny został Graczem Tygodnia PGNiG Superligi. Rozgrywający MMTS Kwidzyn ...

Czytaj więcej

Superliga

Suzuki Motor Poland i Superliga z nową umową ...

Przez najbliższe dwa sezony Suzuki Motor Poland będzie wspierać najwyższą klasę ...

Czytaj więcej

Superliga

Zapraszamy do TVP Sport i Magazynu

Zapraszamy do oglądania magazynu „7 metr”, poświęconego rozgrywkom piłki ...

Czytaj więcej

Superliga

Promocyjna cena dostępu do meczów Superligi! ...

Każdy kibic, który założy konto i aktywuje pakiet PGNiG Superliga w serwisie ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube