kwidzyn

Dodano: 9.08.19

Wysokie zwycięstwo nad HBC Jičín

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn rozbili czeski HBC Jičín w swym pierwszym meczu 25 Memoriału Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Co prawda do przerwy kwidzynianie przegrywali 15:13, jednak w drugiej odsłonie meczu niepodzielnie dominowali już podopieczni trenera Dmytro Zinchuka wygrywając ostatecznie 23:32. Warto podkreślić, że był to pierwszy oficjalny sparing czerwono-czarnych w tym okresie przygotowawczym. Najskuteczniejszymi zawodnikami MMTS byli: Andrzej Kryński oraz Nikodem Kutyła, którzy rzucili rywalom po 5 bramek.

 

 Fot. http://chrobryhandball.pl/

Mecz rozpoczął się od bramek Michała Pereta i Przemysława Rosiaka, na co rywale odpowiedzieli trafieniem Odreja Sulca. Gdy chwilę później trafił Michał Potoczny, wyprowadzając kwidzynian na prowadzenie 1:3, nagle coś się zacięło w grze MMTS. Podopieczni trenera Dmytro Zinchuka byli nieskuteczni, natomiast Czesi zdobyli 5 bramek z rzędu odskakując czerwono-czarnym na 3 bramki - 6:3.

 

Kwidzynianie przełamali się w 6 minucie po golu Andrzeja Kryńskiego. Na kolejną bramkę trzeba było czekać natomiast kolejne 4 minuty, ale gol Kamila Kriegera zbliżył kwidzynian do rywali na jedną bramkę - 6:5. Różnica ta utrzymywała się do 16 minuty i bramki Ryszarda Landzwojczaka, który doprowadził do remisu po 8. Następnie wyrównany okres utrzymał się przez kolejne 3 minuty, do stanu 10:10. Wówczas ponownie kwidzynianie nieco stanęli w miejscu. Po stronie HBC Jičín gole zdobywali natomiast Petr Sedlak i Martin Hlava, odskakując czerwono-czarnym na trzy bramki przewagi - 13:10.

 

Do gry kwidzynianie wrócili dopiero w 26 minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Andrzej Kryński. W 29 minucie po dwóch trafieniach Damiana Przytuły kwidzynianie trafili do rywali już tylko jedną bramkę. Jednak skuteczność Jana Skaldy sprawiła, że na przerwę kwidzynianie schodzili ze stratą 2 bramek.

 

O ile pierwsza połowa była w miarę wyrównana, to po zmianie stron gra układała się pod dyktando MMTS Kwidzyn. Wystarczy powiedzieć, że przez pierwsze 23 minuty od wznowienia rywalizacji kwidzynianie zdobyli aż 15 bramek przy trzech trafieniach Martina Hlavy. W 53 minucie meczu podopieczni trenera D. Zinchuka prowadzili zatem z rywalami dziesięcioma bramkami - 18:28! W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, a w końcowej minucie meczu M. Hlava zdołał zmniejszyć istniejącą stratę do 9 bramek. Zwycięstwo MMTS w tym meczu nie podlegało jednak dyskusji.

 

HBC Jičín – MMTS Kwidzyn 23:32 (15:13)

HBC: Veverka, Machalicky - Dolejsi 1, Hlava 6, Kovarik 3, Milko 2, Sulc 3, Drbohlav J. 1, Groh, Sedlak 2, Skalda 3, Kostelecky 1, Knittl 1.

Kary: 8 minut (Dolejsi, Hlava, Groh, Kostelecky)

MMTS: Dudek, Matlęga - Grzenkowicz, Kryński 5, Krieger 4, Peret 3, Adamski 3, Rosiak 1, Ossowski 1, Potoczny 3, Kutyła 5, Landzwojczak 3, Przytuła 4.

Kary: 14 minut (Przytuła x 2, Rosiak x 2, Krieger, Kutyła, Landzwojczak)

 

 

W sobotę, 10 sierpnia, kwidzynian czekają dwa kolejne mecze. Najpierw MMTS zmierzy się z gospodarzami turnieju - Chrobrym Głogów, po czym sprawdzi się w konfrontacji z Azotami Puławy.

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ostatni sprawdzian MMTS przed inauguracją sezonu

Przed nami ostatni sprawdzian MMTS Kwidzyn w okresie przygotowawczym. W piątek, 23 ...

Czytaj więcej

Aktualności

Firma „Danar” kolejnym sponsorem MMTS

Prabucka Firma „Danar” została nowym sponsorem MMTS Kwidzyn. Firma należy ...

Czytaj więcej

Aktualności

DABAWI nowym sponsorem MMTS

FHU DABAWI została nowym sponsorem szczypiornistów MMTS Kwidzyn. To firma ...

Czytaj więcej

Aktualności

Szczypiorno Cup - MMTS rozbity przez Zagłębie

Dwie porażki - tak wygląda bilans spotkań MMTS Kwidzyn w zakończonym turnieju ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube