kwidzyn

Dodano: 10.08.19

Czerwono-czarni lepsi od Chrobrego

W swym drugim pojedynku Memoriału Ryszarda Matuszaka w Głogowie kwidzyński MMTS pokonał gospodarzy 25:27. Tym samym podopieczni trenera Dmytro Zinchuka rozpoczęli turniejowe zmagania od dwóch zwycięstw. Warto dodać, że najskuteczniejszym zawodnikiem w tym meczu był Andrzej Kryński - 7 bramek.

Od początku to kwidzynianie nadawali ton wydarzeniom na boisku. Po 6 minutach MMTS prowadził 1:3, jednak kolejne trzy minuty przyniosły identyczny wynik po stronie gospodarzy. W efekcie w 9 minucie meczu mieliśmy remis 4:4. Na tym skończyła się dobra passa głogowian, a do ataku przystąpił MMTS. Czerwono-czarni zdobyli 7 bramek przy zaledwie jednym trafieniu rywali, dzięki czemu po 16 minutach gry prowadzili 5:12. Gospodarze przerwali dominację MMTS dopiero w 18 minucie, po czym zdołali zbliżyć się do kwidzynian na cztery trafienia - 10:14. Pod koniec pierwszej połowy trafiali już jednak wyłącznie czerwono-czarni. Gole Michała Pereta i Przemysława Rosiaka pozwoliły zakończyć piewszą odsłonę meczu przy prowadzeniu 10:16.

Początek drugiej połowy był dość wyrównany, a przewaga wypracowana przez kwidzynian utrzymała się do 38 minuty i stanu 15:21. Wówczas dobry okres gry odnotowali głogowianie, którzy zdobywając pięć kolejnych bramek doprowadzili do wyniku 20:21. Przewagę gospodarzy przerwał dopiero gol Nikodema Kutyły, a dzięki trafieniom Andrzeja Kryńskiego i Arkadiusza Ossowskiego w 46 minucie gospodarze prowadzili 21:24. Przewaga MMTS wzrosła jeszcze bardziej w końcowych minutach meczu. Po trafieniu Ryszarda Landzwojczaka czerwono-czarni prowadzili już 24:27! W końcówce straty gospodarzy zniwelował Adam Babicz, ale drugie turniejowe zwycięstwo stało się faktem.

Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 25:27 (10:16)

Chrobry: Stachera, Kapela - Wawrzyniak 1, Podobas 4, Sadowski 2, Babicz 3, Tylutki, Zdobylak 4, Orpik 3, Przysiek 1, Marszałek 1, Bekisz 1, Makowiejew 2, Jamioł 3.

Kary: 2 minuty (Orpik)

MMTS: Dudek, Matlęga - Kutyła 4, Kryński 7, Krieger 3, Peret 1, Rosiak, Adamski 4, Ossowski 2, Potoczny 5, Landzwojczak 1.

Kary: 8 minut (Peret x 2, Krieger, Landzwojczak)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ostatni sprawdzian MMTS przed inauguracją sezonu

Przed nami ostatni sprawdzian MMTS Kwidzyn w okresie przygotowawczym. W piątek, 23 ...

Prabucka Firma „Danar” została nowym sponsorem MMTS Kwidzyn. Firma należy ...

FHU DABAWI została nowym sponsorem szczypiornistów MMTS Kwidzyn. To firma ...

Dwie porażki - tak wygląda bilans spotkań MMTS Kwidzyn w zakończonym turnieju ...