kwidzyn

Dodano: 11.08.19

Sparingowa porażka z Azotami - MMTS zagra o III miejsce

Po dwóch turniejowych zwycięstwach MMTS musiał uznać wyższość swych rywali. Kwidzynianie przegrali z Azotami Puławy 20:25 i w ostatnim meczu tegorocznego Memoriału Ryszarda Matuszaka w Głogowie powalczą o trzecie miejsce. Rywalem czerwono-czarnych będzie ukraińskie ZTR Zaporoże.

Początek meczu to wyraźna przewaga kwidzyńskiego zespołu. Spotkanie rozpoczęło się bowiem od czterech kolejnych trafień MMTS, a po 5 minutach gry czerwono-czarni prowadzili już 5:1 (w tym 3 bramki Michała Pereta). Pierwszego gola z gry puławianie zdobyli jednak dopiero w 6 minucie spotkania po skutecznym rzucie Michała Szyby. Chwilę później trafił również Dawid Dawydzik i Azoty tracili do kwidzynian zaledwie dwie bramki - 5:3. Ponowie drogę do siatki znalazł jednak Michał Peret, a chwilę później na listę strzelców wpisali się także Michał Potoczny i Kacper Adamski - 8:3. Puławianie odpowiedzieli jednak trafieniami Rafała Przybylskiego i Łukasza Rogulskiego, co pozwoliło na powrót do dwubramkowej różnicy między zespołami - 8:6. Chwilę później gola dla kwidzynian zdobył Kacper Adamski, jednak w kolejnych minutach dominowali już rywale. Azoty zdobyły 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach MMTS (Ossowski i Krieger) i po 26 minutach mieliśmy remis 12:12. Dwie minuty później gola zdobył jednak Kacper Adamski, co pozwoliło kwidzynianom na zakończenie tej części meczu z niewielką przewagą.

Po zmianie stron nadal przeważali podopieczni trenera Michała Skórskiego. Azoty wznowiły grę rzucając 7 bramek przy jednym trafieniu kwidzynian (Ossowski), dzięki czemu po 40 minutach gry prowadzili 14:19. W 42 minucie meczu drugiego gola dla MMTS-u, w tej części spotkania, zdobył Nikodem Kutyła. Skutecznym trafieniem odpowiedział mu Rafał Przybylski, a gra stała się wyrównana. Zespoły rzucały bramka za bramkę i pięciobramkowa przewaga Azotów utrzymała się do końca spotkania. MMTS musiał więc po raz pierwszy uznać wyższość rywali. W efekcie o godz. 13.00 kwidzynianie zmierzą się z ZTR Zaporoże w meczu o III miejsce w tegorocznym Memoriale Ryszarda Matuszaka w Głogowie.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 20:25 (12:11)

MMTS: Dudek, Matlęga - Kryński, Krieger 3, Peret 4, Adamski 2, Rosiak, Ossowski 2, Potoczny 5, Kutyła 4, Landzwojczak.

Kary: 4 minuty (Rosiak, Peret)

Azoty: Bogdanov 1, Koshowy - Łangowski, Przybylski 3, Adamczyk 2, Szyba 1, Rogulski 8, Grzelak, Moryń 1, Kowalczyk 1, Kasprzak, Dawydzik 3, Gumiński 3, Seroka 1, Jarosiewicz 1.

Kary: 2 minuty (Kasprzak)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Ostatni sprawdzian MMTS przed inauguracją sezonu

Przed nami ostatni sprawdzian MMTS Kwidzyn w okresie przygotowawczym. W piątek, 23 ...

Prabucka Firma „Danar” została nowym sponsorem MMTS Kwidzyn. Firma należy ...

FHU DABAWI została nowym sponsorem szczypiornistów MMTS Kwidzyn. To firma ...

Dwie porażki - tak wygląda bilans spotkań MMTS Kwidzyn w zakończonym turnieju ...