kwidzyn

Dodano: 11.08.19

Sparingowa porażka z Azotami - MMTS zagra o III miejsce

Po dwóch turniejowych zwycięstwach MMTS musiał uznać wyższość swych rywali. Kwidzynianie przegrali z Azotami Puławy 20:25 i w ostatnim meczu tegorocznego Memoriału Ryszarda Matuszaka w Głogowie powalczą o trzecie miejsce. Rywalem czerwono-czarnych będzie ukraińskie ZTR Zaporoże.

 

Początek meczu to wyraźna przewaga kwidzyńskiego zespołu. Spotkanie rozpoczęło się bowiem od czterech kolejnych trafień MMTS, a po 5 minutach gry czerwono-czarni prowadzili już 5:1 (w tym 3 bramki Michała Pereta). Pierwszego gola z gry puławianie zdobyli jednak dopiero w 6 minucie spotkania po skutecznym rzucie Michała Szyby. Chwilę później trafił również Dawid Dawydzik i Azoty tracili do kwidzynian zaledwie dwie bramki - 5:3. Puławianie odpowiedzieli jednak trafieniami Rafała Przybylskiego i Łukasza Rogulskiego, co pozwoliło na powrót do dwubramkowej różnicy między zespołami - 8:6. Azoty zdobyły 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach MMTS (Ossowski i Krieger) i po 26 minutach mieliśmy remis 12:12

Po zmianie stron nadal przeważali podopieczni trenera Michała Skórskiego. Azoty wznowiły grę rzucając 7 bramek przy jednym trafieniu kwidzynian (Ossowski), dzięki czemu po 40 minutach gry prowadzili 14:19. W 42 minucie meczu drugiego gola dla MMTS-u, w tej części spotkania, zdobył Nikodem Kutyła. Skutecznym trafieniem odpowiedział mu Rafał Przybylski, a gra stała się wyrównana. Zespoły rzucały bramka za bramkę i pięciobramkowa przewaga Azotów utrzymała się do końca spotkania. MMTS musiał więc po raz pierwszy uznać wyższość rywali. W efekcie o godz. 13.00 kwidzynianie zmierzą się z ZTR Zaporoże w meczu o III miejsce w tegorocznym Memoriale Ryszarda Matuszaka w Głogowie.

 

 

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 20:25 (12:11)

MMTS: Dudek, Matlęga - Kryński, Krieger 3, Peret 4, Rosiak, Ossowski 2, Potoczny 5, Kutyła 4, Landzwojczak.

Kary: 4 minuty (Rosiak, Peret)

Azoty: Bogdanov 1, Koshowy - Łangowski, Przybylski 3, Adamczyk 2, Szyba 1, Rogulski 8, Grzelak, Moryń 1, Kowalczyk 1, Kasprzak, Dawydzik 3, Gumiński 3, Seroka 1, Jarosiewicz 1.

Kary: 2 minuty (Kasprzak)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni spróbują urwać punkty Kaliszowi

Zespół Energii MKS Kalisz prowadzony przez trenera Tomasza Strząbałę to ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube