kwidzyn

Dodano: 11.08.19

Sparingowa porażka z Azotami - MMTS zagra o III miejsce

Po dwóch turniejowych zwycięstwach MMTS musiał uznać wyższość swych rywali. Kwidzynianie przegrali z Azotami Puławy 20:25 i w ostatnim meczu tegorocznego Memoriału Ryszarda Matuszaka w Głogowie powalczą o trzecie miejsce. Rywalem czerwono-czarnych będzie ukraińskie ZTR Zaporoże.

 

Początek meczu to wyraźna przewaga kwidzyńskiego zespołu. Spotkanie rozpoczęło się bowiem od czterech kolejnych trafień MMTS, a po 5 minutach gry czerwono-czarni prowadzili już 5:1 (w tym 3 bramki Michała Pereta). Pierwszego gola z gry puławianie zdobyli jednak dopiero w 6 minucie spotkania po skutecznym rzucie Michała Szyby. Chwilę później trafił również Dawid Dawydzik i Azoty tracili do kwidzynian zaledwie dwie bramki - 5:3. Puławianie odpowiedzieli jednak trafieniami Rafała Przybylskiego i Łukasza Rogulskiego, co pozwoliło na powrót do dwubramkowej różnicy między zespołami - 8:6. Azoty zdobyły 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach MMTS (Ossowski i Krieger) i po 26 minutach mieliśmy remis 12:12

Po zmianie stron nadal przeważali podopieczni trenera Michała Skórskiego. Azoty wznowiły grę rzucając 7 bramek przy jednym trafieniu kwidzynian (Ossowski), dzięki czemu po 40 minutach gry prowadzili 14:19. W 42 minucie meczu drugiego gola dla MMTS-u, w tej części spotkania, zdobył Nikodem Kutyła. Skutecznym trafieniem odpowiedział mu Rafał Przybylski, a gra stała się wyrównana. Zespoły rzucały bramka za bramkę i pięciobramkowa przewaga Azotów utrzymała się do końca spotkania. MMTS musiał więc po raz pierwszy uznać wyższość rywali. W efekcie o godz. 13.00 kwidzynianie zmierzą się z ZTR Zaporoże w meczu o III miejsce w tegorocznym Memoriale Ryszarda Matuszaka w Głogowie.

 

 

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 20:25 (12:11)

MMTS: Dudek, Matlęga - Kryński, Krieger 3, Peret 4, Rosiak, Ossowski 2, Potoczny 5, Kutyła 4, Landzwojczak.

Kary: 4 minuty (Rosiak, Peret)

Azoty: Bogdanov 1, Koshowy - Łangowski, Przybylski 3, Adamczyk 2, Szyba 1, Rogulski 8, Grzelak, Moryń 1, Kowalczyk 1, Kasprzak, Dawydzik 3, Gumiński 3, Seroka 1, Jarosiewicz 1.

Kary: 2 minuty (Kasprzak)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni przegrywają w Puławach

Niestety nie doszło do niespodzianki i MMTS przegrał wyjazdowe stracie z Azotami ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Puławach

Azoty Puławy to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w rundzie rewanżowej sezonu 2019/2020. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Komentarze po meczu MMTS-Chrobry

Po przegranym meczu z Chrobrym Głogów mecz komentowali rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS - Chrobry

Dzięki TVP Sport prezentujemy Państwu skrót z dzisiejszego starcia MMTS Kwidzyn ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube