kwidzyn

Dodano: 11.08.19

Wysoka przegrana z Zaporożem - MMTS na IV miejscu

Czerwono-czarnym niestety nie udało się stanąć na podium tegorocznego Memoriału Ryszarda Matuszaka w Głogowie. W meczu o III miejsce kwidzynianie musieli uznać wyższość ZTR Zaporoże, które rozbiło MMTS aż 19:29. Turniejowe zmagania wygrali gracze Azotów Puławy, którzy w finale pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin 28:22.

Mecz rozpoczął się od dwóch trafień Zaporoża. Kwidzynianie swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 4 minucie za sprawą Nikodema Kutyły. Jednak dzięki trafieniom Kutyły oraz Kacpra Adamskiego czerwono-czarni utrzymywali bliski kontakt z rywalami. Niestety od 9 minuty i stanu 3:4 kontrolę nad wydarzeniami na boisku przejęli gracze z Ukrainy. Przez 11 kolejnych minut ZTR zdobył 7 bramek przy zaledwi jednym trafieniu czerwono-czarnych (Ossowski). Po 20 minutach gry MMTS przegrywał więc z rywalami aż 5:11. Na szczęście w końcowych minutach pierwszej połowy (grano po 25 minut) ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Michał Potoczny, jednak trafienia kwidzyńskiego rozgrywającego jedynie zmniejszyły rozmiar strat MMTS do 5 bramek - 8:13. Tuż przed końcem pierwszej odsłony meczu gola dla ZTR zdobył Oleksii Ganchev i kwidzynianie tracili do rywali 6 bramek - 8:14.

Po przerwie ponownie przeważali gracze z Ukrainy. W efekcie po 30 minutach gry ZTR prowadził już 9:17. Kwidzynianie starali się zmniejszyć dzielący ich dystans, jednak po trafianiach Kacpra Adamskiego i Andrzeja Kryńskiego zbliżyli się do rywali jedynie na 6 bramek - 13:19. Niestety Ukraińcy odpowiedzieli zdobyciem 4 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Kwidzyna (Adamski). Po 40 minutach gry ZTR prowadziło więc w tym spotkaniu aż 14:23! Sześć minut później drużynie z Zaporoża udało się powiększyć istniejącą przewagę do 10 bramek - 17:27. Jak się okazało różnica ta utrzymała się do końca spotkania i trzecie miejsce w tegorocznym Memoriale przypadło piłkarzom ZTR Zaporoże.

Turniejowe zmagania wygrali gracze Azotów Puławy, którzy w finale pokonali Sandrę SPA Pogoń Szczecin 28:22. Warto również dodać, że najlepszym zawodnikiem Memoriału został Denis Isanchuk (ZTR), królem strzelców - Marcel Zdobylak (Chrobry), a najlepszym bramkarzem uznano Antona Terekhova (Pogoń). Wyróżniono także najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach, którymi zostali: Martin Hlava (HBC), Dmytro Ilchenko (ZTR), Łukasz Rogulski (Azoty), Patryk Biernacki (Pogoń), Nikodem Kutyła (MMTS) i Miłosz Bekisz (Chrobry).

MMTS Kwidzyn - ZTR Zaporoże 19:29 (8:14)

MMTS: Dudek, Matlęga - Kryński 3, Krieger, Peret, Adamski 6, Rosiak, Ossowski 2, Potoczny 5, Kutyła 2, Landzwojczak 1, Przytuła.

Kary: 8 minut (Peret, Adamski, Rosiak, Przytuła)

ZTR: Vyunyk, Dereviankin, Veremchuk - Severyn 3, Strelnikov, Akimenko 5, Burzak 1, Konstantinov 1, Ganchev 1, Isanchuk 2, Artemenko 2, Tilte 2, Zalevskyi 1, Shcherbak 2, Hlushak 3, Ilchenko 6.

Kary: 6 minut (Severyn, Burzak, Isanchuk)