kwidzyn

Dodano: 31.08.19

MMTS rozpoczyna sezon od zwycięstwa

Kwidzyński MMTS nie zawiódł oczekiwań i grając przed własną publicznością rozpoczął sezon 2019/2020 od zwycięstwa. Czerwono-czarni pokonali Zagłębie Lubin 28:23 prowadząc nieprzerwanie od 11 minuty meczu. Bardzo dobre spotkanie w barwach gospodarz rozegrali Krzysztof Szczecina, który udanymi interwencjami ratował swój zespół oraz Michał Peret, który rzucił rywalom aż 10 bramek.

 

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po bramkach Tomasza Pietruszko i Wojciecha Hajnosa wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kwidzynianie swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 4 minucie, po udanym rzucie karnym wykonanym przez Michała Potocznego. I choć chwilę później na dwubramkowe prowadzenie lubinian wyprowadził Stanisław Gębala to gospodarze odpowiedzieli trafieniami Kacpra Adamskiego i Michała Potocznego i po 9 minutach mieliśmy remis - 3:3.

 

Wówczas ponownie bramkarza MMTS pokonał Stanisław Gębala, jednak kwidzynianie z każdą minutą prezentowali się coraz lepiej. Skutecznie interweniował Krzysztof Szczecina, a bezbłędny pod bramką rywali był Michał Peret. Po dwóch bramkach tego ostatniego i trafieniu Kamila Kriegera czerwono-czarni wyszli na prowadzenie 6:4. Zagłębie odpowiedziało co prawda trafieniem Tomasza Pietruszko, jednak gospodarze dorzucili kolejne trzy bramki (Michał Peret i Andrzej Kryński) i po kwadransie gry prowadzili 9:5.

 

Mimo starań obu zespołów wypracowana przewaga utrzymała się do 24 minuty i stanu 13:9. Wówczas jednak znakomitą serię w zespole gości zaprezentował Marcel Sroczyk, którego trzy trafienia zmniejszyły istniejącą stratę do zaledwie jednej bramki - 13:12. Na więcej jednak nie pozwolili kwidzynianie, którzy zdobywając 3 bramki przy jednym trafieniu Zagłębia zakończyli pierwszą połowę meczu wynikiem 16:13.

 

Po przerwie oglądaliśmy dość wyrównane widowisko, a istniejąca przewaga gospodarzy wydawała się niezagrożona. W 39 minucie, bo bramkach Kacpra Adamskiego i Michała Pereta, wynosiła już cztery trafienia - 19:15. Zagłębie starało się odrabiać straty, jednak chwilę później sytuacja wracała do punktu wyjścia. W 52 minucie, po kolejnym trafieniu Michała Pereta, gospodarze prowadzili już 6 trafieniami - 25:19 i tylko katastrofa mogła odebrać zwycięskie punkty Kwidzynowi. Zagłębie w końcówce zbliżyło się co prawda do MMTS na 4 trafienia - 26:22, jednak był to kres możliwości lubinian w tym spotkaniu. Bramki Michała Pereta i Andrzeja Kryńskiego (karny) potwierdziły przewagę gospodarzy, a wynik końcowy ustalił Roman Czyczykało.

 

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 28:23 (16:13)

sędziowie: Michał Orzech - Robert Orzech (Brodnica)

MMTS: Szczecina, Dudek - Grzenkowicz 1, Orzechowski, Kryński 7, Krieger 1, Peret 10, Adamski 3, Biegaj, Rosiak, Guziewicz, Netz, Ossowski, Potoczny 5, Landzwojczak, Przytuła 1.
Rzuty karne: 8 bramek/8 rzutów
Kary: 14 minut (Landzwojczak x 3, Netz x 2, Adamski, Przytuła)

ZAGŁĘBIE: Schodowski, Bartosik, Wiącek - Stankiewicz 3, Mrozowicz, Pawlaczyk, Gębala 3, Dudkowski 1, Sroczyk 5, Pietruszko 4, Hajnos 2, Bogacz, Kupiec 3, Czyczykało.
Rzuty karne: 3 bramki/5 rzutów
Kary: 16 minut (Pawlaczyk x 2, Kupiec x 2, Stankiewicz, Gębala, Hajnos, Czyczykało)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni spróbują urwać punkty Kaliszowi

Zespół Energii MKS Kalisz prowadzony przez trenera Tomasza Strząbałę to ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube