kwidzyn

Dodano: 4.09.19

Szczecina: Chcieliśmy pokonać lubinian podwójnie

Inauguracyjne spotkanie MMTS z Zagłębiem Lubin to m.in. świetna gra Krzysztofa Szczeciny. Kwidzyński bramkarz odbił wówczas 15 piłek, interweniując na 42 procentowej skuteczności, czym walnie przyczynił się do zdobycia kompletu punktów.

 

-Pierwszy mecz w sezonie ma zawsze taki dodatkowy smaczek, tym bardziej rozgrywany przed własną publicznością. Czy w takim wypadku pojawia się jeszcze stres czy jest to raczej spotkanie z gatunku "zagrać-wygrać-zapomnieć"?

-Myślę, że mam już jakieś doświadczenie za sobą, więc starałem się podejść do tego meczu jak do każdego innego spotkania. Oczywiście ważne jest, żeby zdobyć 2 punkty i dobrze rozpocząć sezon. Porażka mogła bowiem sprawić, że w kolejnych meczach grałoby nam się trochę nerwowo. Dlatego cieszymy się, że punkty zostały w Kwidzynie.

-Podczas sobotniego spotkania trzeba było się zmierzyć nie tylko z przeciwnikiem, ale także z panującymi warunkami. W kwidzyńskiej hali praktycznie nie było bowiem wentylacji. Czy miało to wpływ na obraz gry?

-Faktycznie na hali było tego dnia bardzo duszno. I na pewno miało to wpływ na obraz gry, bo w drugiej połowie wyraźnie siadło tempo tego spotkania. Na szczęście wytrzymaliśmy ten moment i w miarę spokojnie wygraliśmy to spotkanie.

-Zagrałeś bardzo dobre spotkanie i kilkakrotnie ratowałeś nasz zespół z opresji. W ataku też prezentowaliśmy się całkiem nieźle. Czy to znaczy, że jesteśmy w optymalnej dyspozycji?

-Mieliśmy trochę obaw, bo przed sezonem mieliśmy bardzo dużo kontuzji. Sam przez 2 tygodnie byłem poza treningiem z uwagi na uraz mięśniowy. Kilku chłopaków też w pełni nie przepracowało okresu przygotowawczego. Na szczęście jednak przed pierwszym gwizdkiem wszyscy doszli do siebie i poza Adrianem Nogowskim byli do dyspozycji trenera.

-Czy Zagłębie czymś was zaskoczyło? Wydaje się, że w pełni kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku?

-Na pewno Zagłębie zaskoczyło nas podczas sparingu w Kaliszu. Zagrali wówczas w taki sposób, jakby w koszulki Zagłębia przebrali się zawodnicy z Kielc lub Płocka. Cały czas ciągnęli wówczas kontry i przegraliśmy to spotkanie 17 bramkami. Dlatego też chyba chcieliśmy pokonać lubinian podwójnie. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy lepszym zespołem i był to jedynie wypadek przy pracy.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube