kwidzyn

Dodano: 5.10.19

MMTS przegrywa w Szczecinie - fatalna końcówka meczu

Po fatalnej końcówce meczu MMTS Kwidzyn przegrał w Szczecinie 27:24. Choć do 48 minuty meczu czerwono-czarni prowadzili z gospodarzami 5 bramkami, to później niemal całkowicie oddali pole gry rywalom. W efekcie Sandra SPA Pogoń zdobyła 10 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Kwidzyna i dosłownie wyrwała rywalom komplet punktów.

 

Początek meczu był dla kwidzynian niezwykle obiecujący, bowiem po dobrej grze defensywnej i trafieniach Michała Pereta i Kacpra Adamskiego goście prowadzili 0:2. Gospodarze swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6 minucie, po strzale Wojciecha Matuszaka. Niestety przewaga MMTS utrzymała się tylko o 12 minuty i stanu 3:5. W rewanżu najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Andrzej Kryński, po czym Pogoń zdobyła trzy bramki z rzędu. Po golach Dawida Krysiaka oraz Pawła Krupy gospodarze nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie 6:5. Przewaga szczecinian była jednak chwilowa, a po trafieniach Andrzeja Kryńskiego, Roberta Orzechowskiego i Damiana Przytuły goście ponownie nadawali ton wydarzeniom na boisku - 6:8. Skromna przewaga MMTS utrzymała się do 26 minuty meczu - 8:10. Wówczas gole zdobyli Arkadiusz Bosy i Mateusz Zaremba, doprowadzając do remisu 10:10. W końcówce trafili jeszcze Paweł Krupa i Rafał Biegaj, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Arkadiusza Bosego i Dawida Fedeńczaka - 13:12. Kwidzynianie jednak przetrzymali atak rywali i opowiedzieli bramkami: Andrzeja Kryńskiego, Kacpra Adamskiego i Michała Pereta - 14:15. Co więcej przez kolejne 9 minut kompletnie zdominowali rywali rzucając 6 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy - 17:22. Wydawało się więc, że MMTS pewnie kroczy po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Niestety od 48 minuty stało się coś co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Przez 12 minut MMTS oddał bowiem tylko dwa skuteczne rzuty (Rafał Biegaj i Andrzej Kryński), pozwalając rywalom na zdobycie aż 10 bramek! Kwidzynianie kompletnie nie mogli sobie poradzić z pokonaniem Antona Terekhova i zamiast radości ze zwycięstwa i zdobytych punktów musieli pogodzić się z trzecią porażką w tym sezonie.

 

Sandra SPA Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 27:24 (11:12)

sędziowie: Korneliusz Habierski - Grzegorz Skrobak (Głogów)

Pogoń: Terekhov, Gawryś - Telenga, Wąsowski, Horiha, Krupa 6, Bosy 5, Biernacki 3, Jedziniak, Krysiak 1, Matuszak 4, Rybski 4, Zaremba 1, Fedeńczak 3.

Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty

Kary: 14 minut (Wąsowski, Horiha, Krupa, Krysiak, Matuszak, Zaremba, Fedeńczak)

MMTS: Szczecina, Dudek - Orzechowski 1, Kryński 8, Peret 4, Adamski 4, Biegaj 3, Netz 1, Ossowski 2, Kutyła, Landzwojczak, Przytuła 1.

Rzuty karne: 4 bramki/ 6 rzuty

Kary: 14 minut (Peret x 2, Landzwojczak x 2, Adamski, Dudek, Przytuła)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS zmierzy się z mistrzem Polski

PGE VIVE Kielce to kolejny rywal zawodników MMTS Kwidzyn. Aktualny Mistrz Polski ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zobacz skrót z meczu MMTS - Gwardia

Dzięki uprzejmości TVP Sport prezentujemy skrót ze środowego spotkania 21 Serii ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS nie sprawił niespodzianki – punkty pojechały ...

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn nie zdołali zrewanżować się opolanom i ponownie musieli ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni podejmują Gwardię

Po sobotniej wyjazdowej porażce z NMC Górnikiem Zabrze kwidzynianie nie mieli ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube