kwidzyn

Dodano: 5.10.19

MMTS przegrywa w Szczecinie - fatalna końcówka meczu

Po fatalnej końcówce meczu MMTS Kwidzyn przegrał w Szczecinie 27:24. Choć do 48 minuty meczu czerwono-czarni prowadzili z gospodarzami 5 bramkami, to później niemal całkowicie oddali pole gry rywalom. W efekcie Sandra SPA Pogoń zdobyła 10 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Kwidzyna i dosłownie wyrwała rywalom komplet punktów.

 

Początek meczu był dla kwidzynian niezwykle obiecujący, bowiem po dobrej grze defensywnej i trafieniach Michała Pereta i Kacpra Adamskiego goście prowadzili 0:2. Gospodarze swoją pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 6 minucie, po strzale Wojciecha Matuszaka. Niestety przewaga MMTS utrzymała się tylko o 12 minuty i stanu 3:5. W rewanżu najpierw rzutu karnego nie wykorzystał Andrzej Kryński, po czym Pogoń zdobyła trzy bramki z rzędu. Po golach Dawida Krysiaka oraz Pawła Krupy gospodarze nie tylko odrobili straty, ale również wyszli na prowadzenie 6:5. Przewaga szczecinian była jednak chwilowa, a po trafieniach Andrzeja Kryńskiego, Roberta Orzechowskiego i Damiana Przytuły goście ponownie nadawali ton wydarzeniom na boisku - 6:8. Skromna przewaga MMTS utrzymała się do 26 minuty meczu - 8:10. Wówczas gole zdobyli Arkadiusz Bosy i Mateusz Zaremba, doprowadzając do remisu 10:10. W końcówce trafili jeszcze Paweł Krupa i Rafał Biegaj, ale pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Po przerwie gra rozpoczęła się od trafień Arkadiusza Bosego i Dawida Fedeńczaka - 13:12. Kwidzynianie jednak przetrzymali atak rywali i opowiedzieli bramkami: Andrzeja Kryńskiego, Kacpra Adamskiego i Michała Pereta - 14:15. Co więcej przez kolejne 9 minut kompletnie zdominowali rywali rzucając 6 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach gospodarzy - 17:22. Wydawało się więc, że MMTS pewnie kroczy po kolejne zwycięstwo w tym sezonie. Niestety od 48 minuty stało się coś co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Przez 12 minut MMTS oddał bowiem tylko dwa skuteczne rzuty (Rafał Biegaj i Andrzej Kryński), pozwalając rywalom na zdobycie aż 10 bramek! Kwidzynianie kompletnie nie mogli sobie poradzić z pokonaniem Antona Terekhova i zamiast radości ze zwycięstwa i zdobytych punktów musieli pogodzić się z trzecią porażką w tym sezonie.

 

Sandra SPA Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 27:24 (11:12)

sędziowie: Korneliusz Habierski - Grzegorz Skrobak (Głogów)

Pogoń: Terekhov, Gawryś - Telenga, Wąsowski, Horiha, Krupa 6, Bosy 5, Biernacki 3, Jedziniak, Krysiak 1, Matuszak 4, Rybski 4, Zaremba 1, Fedeńczak 3.

Rzuty karne: 3 bramki/ 3 rzuty

Kary: 14 minut (Wąsowski, Horiha, Krupa, Krysiak, Matuszak, Zaremba, Fedeńczak)

MMTS: Szczecina, Dudek - Orzechowski 1, Kryński 8, Peret 4, Adamski 4, Biegaj 3, Netz 1, Ossowski 2, Kutyła, Landzwojczak, Przytuła 1.

Rzuty karne: 4 bramki/ 6 rzuty

Kary: 14 minut (Peret x 2, Landzwojczak x 2, Adamski, Dudek, Przytuła)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Skrót meczu Gwardia - MMTS

Zapraszamy do obejrzenia skrótu ze środowego (16 października) meczu pomiędzy ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS wraca z Opola bez punktów

Niestety osłabioonym kwidzynianom nie udało się zdobyć punktów w Opolu. MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Opolu

Po tygodniowej przerwie MMTS Kwidzyn zmierzy się na wyjeździe z Gwardią Opole. Mecz ...

Czytaj więcej

Aktualności

Niespodzianki nie było - Górnik wygrywa w Kwidzynie

Po pierwszej połowie kwidzynianie tracili do rywali zaledwie jedną bramkę. Wydawało ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube