kwidzyn

Dodano: 29.10.19

Pewne zwycięstwo PGE VIVE w Kwidzynie

Niespodzianki być nie mogło - PGE VIVE zwyciężyło w Kwidzynie pewnie i wyraźnie. Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa wygrali 22:40, dyktując warunki gry przez całe spotkanie. Gospodarze starali się, ale nie potrafili poradzić sobie ze szczelną obroną kielczan.

Już początek meczu pokazał dobitnie kto będzie rozdawał karty w tym spotkaniu. Goście rozpoczęli bowiem grę od prowadzenia 0:4, a na pierwszą bramkę rzuconą przez MMTS trzeba było czekać aż do 9 minuty spotkania! Bramkarza PGE VIVE pokonał wówczas Michał Peret, który dał kolegom jasny sygnał, że kielczanom też można rzucać bramki.

Różnica 3-4 trafień utrzymała się do 15 minuty i stanu 4:8. Wówczas gole zdobyli obrotowi kwidzyńskiego zespołu: Michał Peret i Ryszard Landzwojczak i przewaga mistrzów Polski stopniała do dwóch trafień - 6:8. Kielczanie jednak zareagowali bardzo szybko i po trafieniach Uladzisława Kulesza i Arkadiusza Moryto rywale odskoczyli na pięć bramek - 6:11. Ostatnie sześć minut pierwszej połowy meczu to natomiast pokaz siły i skuteczności PGE VIVE. Na każde trafienie kwidzynian rywale odpowiadali bowiem 2-3 bramkami. W efekcie przy 3 trafieniach MMTS (Kryński, Peret, Ossowski) kielczanie dołożyli 7 bramek (w tym cztery gole Krzysztofa Lijewskiego) i na przerwę schodzili prowadząc 10:19.

Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia Doruka Pehlivana, który wyprowadził swój zespół na dziesięciobramkową przewagę w tym spotkaniu. Kwidzynianie starali się odrabiać straty, w czym prym wiódł Alan Guziewicz, ale nie wpływało to znacząco na wynik spotkania. Kolejne trafienia Doruka Pehlivana i Arkadiusza Moryto pozwoliły natomiast kielczanom na uzyskanie czternastobramkowej przewagi - 15:29. Kwidzynianie odpowiedzieli wówczas trafieniami Ryszarda Landzwojczaka i Damiana Przytuły, a w kolejnych minutach kibice oglądali już bardziej wyrównane spotkanie. Obraz ten utrzymał się jednak tylko do 51 minuty i stanu 21:33. Ostanie 9 minut należało bowiem całkowicie do gości. Siedem bramek PGE VIVE przy zaledwie jednym trafieniu Kamila Netza zapewniło kielczanom zwycięstwo i pokazało dobitnie różnice dzielące obie ekipy.

MMTS Kwidzyn - PGE VIVE Kielce 22:40 (10:19)

MMTS: Szczecina, Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 3, Orzechowski, Kryński 1, Peret 4, Adamski 1, Biegaj 1, Guziewicz 4, Netz 1, Ossowski 2, Potoczny 1, Landzwojczak 2, Przytuła 2.

PGE VIVE: Wolff, Wałach - Vujović 3, Pehlivan 5, Aguinagalde 4, Janc 1, Lijewski 5, Kulesh 5, Moryto 9, Surgiel 3, Fernandez Perez 1, Dujshevaev 2, Guillo 2.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Trzech graczy MMTS powołanych do Kadry B

Trzech zawodników MMTS Kwidzyn otrzymało powołania na zgrupowanie Kadry ...

Ryszard Landzwojczak, obrotowy MMTS Kwidzyn, został powołany na zgrupowanie Kadry ...

MMTS Kwidzyn zaprasza na kolejną lekcję on-line w wykonaniu zawodników ...

MMTS dziękuje sponsorom: bez Was nie byłoby Nas!

Drodzy Sponsorzy - bez Was nie byłoby Nas! - podkreślają zawodnicy MMTS Kwidzyn. - ...