kwidzyn

Dodano: 27.11.19

MMTS sprawdzi beniaminka z Tarnowa

Grupa Azoty Tarnów to ostatni przeciwnik MMTS Kwidzyn w I rundzie sezonu 2019/2020. W 13 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn obie ekipy zmierzą się ze sobą w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej. Mecz obędzie się w sobotę, 30 listopada o godz. 17.00. Spotkanie poprowadzi natomiast para sędziowska: Grzegorz Młyński (Zwoleń) - Rafał Puszkarski (Legionowo).

 

Grupa Azoty Tarnów to beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn prowadzony przez byłego zawodnika MMTS Marcina Markuszewskiego. W lidze tarnowianie radzą sobie niemal tak samo jak czerwono-czarni, bowiem obie ekipy sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Zarówno MMTS jaki Grupa Azoty mają na swoim koncie po trzy wygrane oraz dziewieć porażek. Tarnowianie raz wygrali jednak po rzutach karnych, stąd z dorobkiem 8 punktów plasują sie na przedostatnim, XIII miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Dmytro Zinchuka mają punkt więcej i znajdują się na XII miejscu.


Warto przypomnieć, że tarnowanie pokonali Chrobrego Głogów - 27:27 (k.4:2), Potrkowianina - 23:22 oraz Stal Mielec - 27:23. Kwidzyn na swoim koncie ma natomiast pokonanie Zagłębia Lubin - 28:23, Chrobrego Głogów - 24:27 i Stali Mielec - 30:24. Optymizmem może jednak napawać fakt, że Grupa Azoty przegrała wszystkie swoje mecze wyjazdowe.
W ostatnim spotkaniu Grupa Azoty Tarnów uległa na własnym terenie Sandrze SPA Pogoni Szczecin - 22:28 (11:16). Podopiecznych trenera M. Markuszewskiego do boju poprowadził wówczas Rennosuke Tokuda, który rzucił rywalom 6 bramek. Najskuteczniejszym graczem Grupy Azoty jest natomiats Jakub Kowalik, który w 12 meczach zdobył 55 bramek i jest obecnie siódmym strzelcem ligi.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Trzech graczy MMTS powołanych do Kadry B

Trzech zawodników MMTS Kwidzyn otrzymało powołania na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Landzwojczak powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej

Ryszard Landzwojczak, obrotowy MMTS Kwidzyn, został powołany na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy na lekcję języka śląskiego

MMTS Kwidzyn zaprasza na kolejną lekcję on-line w wykonaniu zawodników ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS dziękuje sponsorom: bez Was nie byłoby Nas!

Drodzy Sponsorzy - bez Was nie byłoby Nas! - podkreślają zawodnicy MMTS Kwidzyn. - ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube