kwidzyn

Dodano: 27.11.19

MMTS sprawdzi beniaminka z Tarnowa

Grupa Azoty Tarnów to ostatni przeciwnik MMTS Kwidzyn w I rundzie sezonu 2019/2020. W 13 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn obie ekipy zmierzą się ze sobą w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej. Mecz obędzie się w sobotę, 30 listopada o godz. 17.00. Spotkanie poprowadzi natomiast para sędziowska: Grzegorz Młyński (Zwoleń) - Rafał Puszkarski (Legionowo).

 

Grupa Azoty Tarnów to beniaminek PGNiG Superligi Mężczyzn prowadzony przez byłego zawodnika MMTS Marcina Markuszewskiego. W lidze tarnowianie radzą sobie niemal tak samo jak czerwono-czarni, bowiem obie ekipy sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli. Zarówno MMTS jaki Grupa Azoty mają na swoim koncie po trzy wygrane oraz dziewieć porażek. Tarnowianie raz wygrali jednak po rzutach karnych, stąd z dorobkiem 8 punktów plasują sie na przedostatnim, XIII miejscu w tabeli PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Dmytro Zinchuka mają punkt więcej i znajdują się na XII miejscu.


Warto przypomnieć, że tarnowanie pokonali Chrobrego Głogów - 27:27 (k.4:2), Potrkowianina - 23:22 oraz Stal Mielec - 27:23. Kwidzyn na swoim koncie ma natomiast pokonanie Zagłębia Lubin - 28:23, Chrobrego Głogów - 24:27 i Stali Mielec - 30:24. Optymizmem może jednak napawać fakt, że Grupa Azoty przegrała wszystkie swoje mecze wyjazdowe.
W ostatnim spotkaniu Grupa Azoty Tarnów uległa na własnym terenie Sandrze SPA Pogoni Szczecin - 22:28 (11:16). Podopiecznych trenera M. Markuszewskiego do boju poprowadził wówczas Rennosuke Tokuda, który rzucił rywalom 6 bramek. Najskuteczniejszym graczem Grupy Azoty jest natomiats Jakub Kowalik, który w 12 meczach zdobył 55 bramek i jest obecnie siódmym strzelcem ligi.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni przegrywają w Puławach

Niestety nie doszło do niespodzianki i MMTS przegrał wyjazdowe stracie z Azotami ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Puławach

Azoty Puławy to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w rundzie rewanżowej sezonu 2019/2020. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Komentarze po meczu MMTS-Chrobry

Po przegranym meczu z Chrobrym Głogów mecz komentowali rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS - Chrobry

Dzięki TVP Sport prezentujemy Państwu skrót z dzisiejszego starcia MMTS Kwidzyn ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube