kwidzyn

Dodano: 30.11.19

MMTS w końcu zwycięski! Kwidzynianie ogrywają Grupę Azoty

MMTS Kwidzyn pokonał Grupę Azoty Tarnów i przerwał swoją fatalną serię siedmiu porażek. Kwidzynianie wygrali 33:29, prowadząc nieprzerwanie od 39 minuty tego spotkania. Dla zespołu z Kwidzyna są to pierwsze punkty zdobyte od 28 września.

 

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy co chwilę zaskakiwali kwidzyńskich obrońców dojściem do czystych sytuacji rzutowych. W efekcie po 5 minutach tarnowianie prowadzili 1:3, a dwie minuty później - 2:5. Kwidzynianie poukładali jednak swoją grę i w 12 minucie doprowadzili do remisu 6:6. Od tego momentu gra się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja ta utrzymała się do 20 minuty i stanu 11:11. Wówczas kwidzynianie rzucili cztery bramki przy jednym trafieniu Grupy Azoty i na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzili 15:12. Zdeterminowani tarnowianie odpowiedzieli jednak 4 trafieniami (bramka Jakuba Kowalika i trzy gole Łukasza Kużdeby) i do szatni schodzili prowadząc w Kwidzynie 15:16.

W pierwszych minutach drugiej odsłony meczu utrzymywała się minimalna przewaga wypracowana przez podopiecznych trenera Marcina Markuszewskiego. W 37 minucie kwidzynianie przechylili jednak prowadzenie na swoją stronę po trafieniach Damiana Przytuły i Kamila Kriegera - 21:20. Wówczas to gospodarze zyskali drobną przewagę, którą następnie sukcesywnie powiększali. W 46 minucie, po golu Ryszarda Landzwojczaka, gospodarze prowadzili już 26:22. Tarnowianie starali się zmniejszyć istniejącą przewagę i na 5 minut przed końcem meczu tracili do MMTS tylko 2 bramki - 28:26. Końcówkę lepiej rozegrali jednak podopieczni trenera Dmytro Zinchuka. Po golach Michała Potocznego, Alana Guziewicza i Roberta Orzechowskiego gospodarze odskoczyli rywalom na 4 trafienia - 31:27. Jak się okazało różnica ta utrzymała się do końca spotkania i kwidzynianie mogli w końcu cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. MMTS wygrał jednak dopiero 4 mecz w tym sezonie, a apetyty w kwidzyńskiej ekipie na pewno są dużo większe.

 

MMTS Kwidzyn - Grupa Azoty Tarnów 33:29 (15:16)

sędziowie: Grzegorz Młyński (Zwoleń) – Rafał Puszkarski (Legionowo)

MMTS: Szczecina, Dudek - Grzenkowicz 1, Orzechowski 5, Kryński 1, Krieger 2, Peret 3, Adamski 1, Biegaj 1, Guziewicz 3, Potoczny 6, Kutyła 1, Landzwojczak 4, Przytuła 5.

Rzuty karne: 1 bramka/ 2 rzuty

Kary: 6 minut (Adamski, Landzwojczak, Przytuła)

Grupa Azoty: Małecki, Cichoń - Tokuda 8, Grabowski, Wojdan 1, Sanek 2, Nowak, Tarcijonas 3, Kowalik 4, Dadej 1, Kużdeba 5, Pedryc 2, Grozdek 3.

Rzuty karne: 0 bramek/ 5 rzutów

Kary: 12 minut (Grozdek x 2, Tarcijonas x 2, Kowalik, Sanek)

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Trzech graczy MMTS powołanych do Kadry B

Trzech zawodników MMTS Kwidzyn otrzymało powołania na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Landzwojczak powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej

Ryszard Landzwojczak, obrotowy MMTS Kwidzyn, został powołany na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy na lekcję języka śląskiego

MMTS Kwidzyn zaprasza na kolejną lekcję on-line w wykonaniu zawodników ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS dziękuje sponsorom: bez Was nie byłoby Nas!

Drodzy Sponsorzy - bez Was nie byłoby Nas! - podkreślają zawodnicy MMTS Kwidzyn. - ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube