kwidzyn

Dodano: 2.12.19

Komentarze po meczu MMTS – Grupa Azoty

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu 2019/2020 kwidzyński MMTS pokonał Grupę Azoty 33:29 i zapisał na swoim koncie kolejny komplet punktów. Po meczu spotkanie to podsumowali zawodnicy: Ryszard Landzwojczak (MMTS), Robert Orzechowski (MMTS), Emilian Jewuła (Grupa Azoty) oraz trener Marcin Markuszewski (Grupa Azoty).

 

Ryszard Landzwojczak

obrotowy MMTS Kwidzyn

 

-W końcu udało nam się wygrać, choć nie ma co ukrywać, stało się to po ciężkiej walce. Jak można było przypuszczać beniaminek z Tarnowa nie był wcale takim łatwym rywalem.

-Mieliśmy za sobą serię 7 porażek, więc w końcu trzeba było się podnieść. W pierwszej połowie wygrywaliśmy bodajże trzema trafieniami, po czym dostaliśmy cztery bramki i pierwsza połowa zakończyła się jedną dla nich. Szkoda, bo już wtedy mogliśmy przechylić szalę na swoją korzyść i spokojnie dograć mecz. Odrobiliśmy to jednak w drugiej połowie i, co chyba jest najważniejsze, końcowy wynik był korzystny dla nas.

-Nasza wygrana świadczy o tym, że gramy lepiej?

-Na pewno można zauważyć różne elementy lepszej gry w naszym wykonaniu, jednak przed nami jeszcze sporo pracy.

-Na oddech nie mamy jednak zbyt wiele czasu, bo już we środę gramy pierwszy mecz rundy rewanżowej w Lubinie, a w niedzielę walczymy u siebie z Głogowem.

-Teraz czeka nas bardzo trudny okres, w którym przez 2 tygodnie rozegramy 4 mecze. Trzeba jednak walczyć i do Zagłębia pojedziemy chcąc wygrać to spotkanie.

 

 

Robert Orzechowski

rozgrywający MMTS Kwidzyn

 

-Zwycięstwo z Tarnowem było dla nas niezwykle ważne, choć nie ma co ukrywać goście również liczyli na to samo. Przyjechali do Kwidzyna zdobyć punkty na zespole, który przegrywał ostatnio mecz za meczem.

-Trzeba powiedzieć, że Tarnów jest naprawdę świetnie przygotowany motorycznie. Świetnie grają szybki atak, świetnie biegają do każdej możliwej piłki i na pewno są niewygodnym przeciwnikiem dla każdego zespołu. Nie boją się, nie mają kompleksów beniaminka i tam gdzie jadą zawsze grają otwartą i fajną piłkę, co może podobać się kibicom. Dla nas był to trudny mecz tym bardziej, że mieliśmy za sobą siedem porażek, a gdy przegrywa się tyle meczów to o wygraną jest niezwykle trudno. Goście narzucili nam szybkie tempo i ciężko było nam dotrzymać im kroku. Na szczęście swoim doświadczeniem i umiejętnościami zapewniliśmy sobie zwycięstwo w tym spotkaniu.

-We środę gramy wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Czy wygrana z Tarnowem będzie dla nas takim przełamaniem?

-Mam nadzieję, że tak właśnie się stanie. Teraz czeka nas wyjazd do Zagłębia, które ostatnio fajnie się prezentuje. Lubinianie wygrali np. z Gdańskiem, z którym to my przegraliśmy. Jedziemy tam jednak po 3 punkty.

 

 

Marcin Markuszewski

trener Grupy Azoty Tarnów

 

-Przyjeżdżając do Kwidzyna zapewne liczyliście na zdobycie kompletu punktów na słabiej spisującym się zespole gospodarzy. Nie udało się jednak pokonać kwidzynian.

-Bardzo chcieliśmy zdobyć tutaj punkty, które byłyby też naszymi pierwszymi zdobytymi na terenie przeciwnika. I tutaj absolutnie nie odbieram woli zespołowi z Kwidzyna i tego, że nas po prostu ograli, ale pierwszą rundę oceniłbym w naszym wykonaniu dobrze, gdyby nie przegrane mecze w Kwidzynie i Gdańsku.

-Jak przebiegało to spotkanie?

-Wypracowaliśmy sobie przewagę, po czym popełniliśmy proste błędy, po których zespół z Kwidzyna nas doszedł. Później już nasza nieskuteczność wpłynęła na to, że przegraliśmy to spotkanie. Niestety, ale prawda jest taka, że oddaliśmy Kwidzynowi te punkty.

 

 

Emilian Jewuła

skrzydłowy Grupy Azoty Tarnów

 

-Pojedynek MMTS i Grupy Azoty zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Przed meczem na pewno liczyliście jednak na pokonanie czerwono-czarnych w kwidzyńskiej hali.

-Początek meczu wskazywał, że dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania. Wykonywaliśmy wówczas wszystko co przed meczem zakładał nasz trener. Niestety do naszej gry wkradło się to co zwykle. Gdy prowadzimy z jakąś przewagą bramkową nie potrafimy bowiem tego utrzymać i tracimy bramki po prostych błędach. Tak jak to miało miejsce właśnie w Kwidzynie. Niestety gramy tak już od kilku spotkań i gdy coś nam wychodzi to chcemy jak najszybciej powiększać swoją przewagę, zamiast uspokoić grę i powoli budować wynik.

-Początek wskazywał jednak, że to jednak Tarnów może wywalczyć tutaj punkty.

-Wychodząc na parkiet zawsze liczymy na zwycięstwo. Tym bardziej, że jesteśmy głodni takiej wygranej i punktów zdobytych na wyjeździe. Cały czas brakuje nam bowiem takiego zwycięstwa do naszej kolekcji.

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Trzech graczy MMTS powołanych do Kadry B

Trzech zawodników MMTS Kwidzyn otrzymało powołania na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Landzwojczak powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej

Ryszard Landzwojczak, obrotowy MMTS Kwidzyn, został powołany na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy na lekcję języka śląskiego

MMTS Kwidzyn zaprasza na kolejną lekcję on-line w wykonaniu zawodników ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS dziękuje sponsorom: bez Was nie byłoby Nas!

Drodzy Sponsorzy - bez Was nie byłoby Nas! - podkreślają zawodnicy MMTS Kwidzyn. - ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube