kwidzyn

Dodano: 2.12.19

Komentarze po meczu MMTS – Grupa Azoty

Na zakończenie pierwszej rundy sezonu 2019/2020 kwidzyński MMTS pokonał Grupę Azoty 33:29 i zapisał na swoim koncie kolejny komplet punktów. Po meczu spotkanie to podsumowali zawodnicy: Ryszard Landzwojczak (MMTS), Robert Orzechowski (MMTS), Emilian Jewuła (Grupa Azoty) oraz trener Marcin Markuszewski (Grupa Azoty).

 

Ryszard Landzwojczak

obrotowy MMTS Kwidzyn

 

-W końcu udało nam się wygrać, choć nie ma co ukrywać, stało się to po ciężkiej walce. Jak można było przypuszczać beniaminek z Tarnowa nie był wcale takim łatwym rywalem.

-Mieliśmy za sobą serię 7 porażek, więc w końcu trzeba było się podnieść. W pierwszej połowie wygrywaliśmy bodajże trzema trafieniami, po czym dostaliśmy cztery bramki i pierwsza połowa zakończyła się jedną dla nich. Szkoda, bo już wtedy mogliśmy przechylić szalę na swoją korzyść i spokojnie dograć mecz. Odrobiliśmy to jednak w drugiej połowie i, co chyba jest najważniejsze, końcowy wynik był korzystny dla nas.

-Nasza wygrana świadczy o tym, że gramy lepiej?

-Na pewno można zauważyć różne elementy lepszej gry w naszym wykonaniu, jednak przed nami jeszcze sporo pracy.

-Na oddech nie mamy jednak zbyt wiele czasu, bo już we środę gramy pierwszy mecz rundy rewanżowej w Lubinie, a w niedzielę walczymy u siebie z Głogowem.

-Teraz czeka nas bardzo trudny okres, w którym przez 2 tygodnie rozegramy 4 mecze. Trzeba jednak walczyć i do Zagłębia pojedziemy chcąc wygrać to spotkanie.

 

 

Robert Orzechowski

rozgrywający MMTS Kwidzyn

 

-Zwycięstwo z Tarnowem było dla nas niezwykle ważne, choć nie ma co ukrywać goście również liczyli na to samo. Przyjechali do Kwidzyna zdobyć punkty na zespole, który przegrywał ostatnio mecz za meczem.

-Trzeba powiedzieć, że Tarnów jest naprawdę świetnie przygotowany motorycznie. Świetnie grają szybki atak, świetnie biegają do każdej możliwej piłki i na pewno są niewygodnym przeciwnikiem dla każdego zespołu. Nie boją się, nie mają kompleksów beniaminka i tam gdzie jadą zawsze grają otwartą i fajną piłkę, co może podobać się kibicom. Dla nas był to trudny mecz tym bardziej, że mieliśmy za sobą siedem porażek, a gdy przegrywa się tyle meczów to o wygraną jest niezwykle trudno. Goście narzucili nam szybkie tempo i ciężko było nam dotrzymać im kroku. Na szczęście swoim doświadczeniem i umiejętnościami zapewniliśmy sobie zwycięstwo w tym spotkaniu.

-We środę gramy wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Lubin. Czy wygrana z Tarnowem będzie dla nas takim przełamaniem?

-Mam nadzieję, że tak właśnie się stanie. Teraz czeka nas wyjazd do Zagłębia, które ostatnio fajnie się prezentuje. Lubinianie wygrali np. z Gdańskiem, z którym to my przegraliśmy. Jedziemy tam jednak po 3 punkty.

 

 

Marcin Markuszewski

trener Grupy Azoty Tarnów

 

-Przyjeżdżając do Kwidzyna zapewne liczyliście na zdobycie kompletu punktów na słabiej spisującym się zespole gospodarzy. Nie udało się jednak pokonać kwidzynian.

-Bardzo chcieliśmy zdobyć tutaj punkty, które byłyby też naszymi pierwszymi zdobytymi na terenie przeciwnika. I tutaj absolutnie nie odbieram woli zespołowi z Kwidzyna i tego, że nas po prostu ograli, ale pierwszą rundę oceniłbym w naszym wykonaniu dobrze, gdyby nie przegrane mecze w Kwidzynie i Gdańsku.

-Jak przebiegało to spotkanie?

-Wypracowaliśmy sobie przewagę, po czym popełniliśmy proste błędy, po których zespół z Kwidzyna nas doszedł. Później już nasza nieskuteczność wpłynęła na to, że przegraliśmy to spotkanie. Niestety, ale prawda jest taka, że oddaliśmy Kwidzynowi te punkty.

 

 

Emilian Jewuła

skrzydłowy Grupy Azoty Tarnów

 

-Pojedynek MMTS i Grupy Azoty zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Przed meczem na pewno liczyliście jednak na pokonanie czerwono-czarnych w kwidzyńskiej hali.

-Początek meczu wskazywał, że dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania. Wykonywaliśmy wówczas wszystko co przed meczem zakładał nasz trener. Niestety do naszej gry wkradło się to co zwykle. Gdy prowadzimy z jakąś przewagą bramkową nie potrafimy bowiem tego utrzymać i tracimy bramki po prostych błędach. Tak jak to miało miejsce właśnie w Kwidzynie. Niestety gramy tak już od kilku spotkań i gdy coś nam wychodzi to chcemy jak najszybciej powiększać swoją przewagę, zamiast uspokoić grę i powoli budować wynik.

-Początek wskazywał jednak, że to jednak Tarnów może wywalczyć tutaj punkty.

-Wychodząc na parkiet zawsze liczymy na zwycięstwo. Tym bardziej, że jesteśmy głodni takiej wygranej i punktów zdobytych na wyjeździe. Cały czas brakuje nam bowiem takiego zwycięstwa do naszej kolekcji.

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni przegrywają w Puławach

Niestety nie doszło do niespodzianki i MMTS przegrał wyjazdowe stracie z Azotami ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS walczy o punkty w Puławach

Azoty Puławy to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w rundzie rewanżowej sezonu 2019/2020. ...

Czytaj więcej

Aktualności

Komentarze po meczu MMTS-Chrobry

Po przegranym meczu z Chrobrym Głogów mecz komentowali rozgrywający MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS - Chrobry

Dzięki TVP Sport prezentujemy Państwu skrót z dzisiejszego starcia MMTS Kwidzyn ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube