kwidzyn

Dodano: 2.12.19

Czerwono-czarni powalczą o punkty w Lubinie

Już w najbliższą środę, 4 grudnia, kwidzynianie rozpoczną rundę rewanżową sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi Mężczyzn. MMTS wyjedzie do Lubina, gdzie o godz. 18.30 zmierzy się z tamtejszym Zagłębiem. Spotkanie poprowadzi para sędziowska: Jakub Jerlecki - Maciej Łabuń.

 

W meczu inaugurującym obecny sezon podopieczni trenera Dmytro Zinchuka pokonali Zagłębie Lubin 28:23 (16:13). Znakomite spotkanie rozegrał wówczas Michał Peret, który zaprezentował znakomitą formę strzelecką zdobywając 10 bramek. Siedem goli dorzucił natomiast Andrzej Kryński. W zespole Zagłębia najskuteczniejszymi zawodnikami byli natomiast: Marcel Sroczyk - 5 bramek i Tomasz Pietruszko - 4 bramki.

I choć było to jedno z czterech zwycięskich spotkań MMTS to po pierwszej rundzie w lepszych nastrojach są jednak lubinianie, którzy zajmują VIII miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów (5 zwycięstw i 8 porażek). Kwidzynianie znajdują się natomiast o dwie pozycje niżej (X miejsce) mając na swoim koncie 12 punktów (4 zwycięstwa i 9 porażek).

Warto przypomnieć, że w ostatnim meczu ligowym Zagłębie pokonało we własnej hali Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19 (12:10), z którymi wcześniej przegrali kwidzynianie. Po cztery bramki dla lubinian zdobyli w tym spotkaniu: Stanisław Gębala, Maciej Tokaj i Roman Chychykalo. Czy ta sama trójka będzie zagrożeniem również dla graczy MMTS okaże się już w najbliższą środę - 4 grudnia. Kwidzynianie liczą jednak, że zwycięstwo w ostatniej serii spotkań z Grupą Azoty Tarnów zadziała jak pewnego rodzaju przełamanie i mecz zakończy się po myśli czerwono-czarnych.

-Zagłębie ostatnio fajnie się prezentuje – mówi Robert Orzechowski, rozgrywający MMTS Kwidzyn. - Lubinianie wygrali np. z Gdańskiem, z którym my przegraliśmy. Jedziemy tam jednak po 3 punkty

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Trzech graczy MMTS powołanych do Kadry B

Trzech zawodników MMTS Kwidzyn otrzymało powołania na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Landzwojczak powołany na zgrupowanie Kadry Narodowej

Ryszard Landzwojczak, obrotowy MMTS Kwidzyn, został powołany na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy na lekcję języka śląskiego

MMTS Kwidzyn zaprasza na kolejną lekcję on-line w wykonaniu zawodników ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS dziękuje sponsorom: bez Was nie byłoby Nas!

Drodzy Sponsorzy - bez Was nie byłoby Nas! - podkreślają zawodnicy MMTS Kwidzyn. - ...

Czytaj więcej

ZOBACZ JESZCZE:

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 28:23

Kwidzyński MMTS nie zawiódł oczekiwań i grając przed własną publicznością rozpoczął sezon 2019/2020 od zwycięstwa. Czerwono-czarni pokonali Zagłębie Lubin 28:23 prowadząc nieprzerwanie od 11 minuty meczu.

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube