kwidzyn

Dodano: 8.02.20

Kwidzynianie przegrywają z NMC Górnikiem – punkty zostały w Zabrzu

Do niespodzianki niestety nie doszło i MMTS Kwidzyn przegrał wyjazdowe starcie z NMC Górnikiem Zabrze. Faworyzowani gospodarze wygrali 32:26, choć kwidzynianie po przerwie zdołali napędzić gospodarzom stracha. Warto podkreślić również skuteczną grę Michała Potocznego, który zdobył 8 bramek w tym spotkaniu (z czego 4 z rzutów karnych).

Początek meczu był dość wyrównany. W 8 minucie, po bramkach Szymona Sićki oraz Łukasza Gogoli (karny), gospodarzom udało się jednak odskoczyć na skromną przewagę 1-2 bramek. Trzy minuty później kolejne trafienie Szymona Sićki oraz gol Krystiana Bondziora powiększyło natomiast istniejącą różnicę do trzech trafień - 9:6. Kwidzynianie starali się, walczyli, ale nie potrafili przełamać naporu rywali. Co więcej w 19 minucie meczu, po trafieniach Iso Sluijtersa i Bartłomieja Bisa przewaga gospodarzy wzrosła do 4 bramek - 13:9. Dopiero wówczas kwidzynianom udało się nieco zmniejszyć dzielący ich dystans do rywali. Po dwóch kolejnych bramkach Roberta Orzechowskiego czerwono-czarni zmniejszyli swoje straty do 2 bramek - 13:11. Niestety na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy meczu zabrzanie odzyskali swoje prowadzenie i po golu Aleksandra Buszkowa prowadzili 17:13. Jak się okazało czterobramkowa różnica utrzymała się już do przerwy.

Po zmianie stron kwidzynianie zaskoczyli nie tylko rywali, ale i kibiców zasiadających na trybunach. Przez pierwsze 11 minut podopieczni trenera Dmytro Zinchuka całkowicie zdominowali grę rzucając 6 bramek przy zaledwie jednym trafieniu gospodarzy. W efekcie po 41 minutach gry kwidzynianie wyszli na jednobramkowe prowadzenie - 20:21. Niestety chwilę później zabrzanie zrewanżowali się niemal tym samym. Podopieczni trenera Marcina Lijewskiego rzucili bowiem 5 bramek przy jednym trafieniu MMTS (Potoczny) i po 47 minutach gry NMC Górnik prowadził 25:22. Od tego momentu gra się wyrównała, a trzybramkowa różnica między zespołami utrzymała się do 55 minuty i stanu 28:25. W końcówce zabrzanie przypieczętowali natomiast swoją wyższość w tym spotkaniu zdobyciem czterech bramek przy jednym trafieniu gości (Potoczny) i mecz zakończył się sześciobramkowym zwycięstwem Górnika.

NMC Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 32:26 (19:15)

sędziowie: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) - Tomasz Wrona (Kraków)

NMC Górnik: Galia - Bondzior 1, Bis 6, Tomczak 2, Sićko 7, Łyżwa 3, Sluijters 2, Czuwara 2, Pawelec, Buszkow 3, Tatarincew 1, Gogola 5, Kondratiuk.
Rzuty karne: 1 bramka/ 1 rzut
Kary: 10 minut (Tomczak, Sluijters, Buszkow, Tatarincew, Kondratiuk)

MMTS: Szczecina, Matlęga - Orzechowski 3, Kryński, Peret 2, Adamski 2, Biegaj 2, Guziewicz, Netz, Potoczny 8, Kutyła 4, Landzwojczak 2, Przytuła 3.
Rzuty karne: 4 bramki/ 4 rzuty
Kary: 2 minuty (Adamski)

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Roszady w kadrze MMTS przed sezonem 2020-2021

Przemysław Rosiak, Adrian Nogowski, Kacper Adamski oraz Kamil Netz – tych ...

Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz rozgrywek na nowy sezon PGNiG Superligi. ...

Przed startem nowego sezonu dojdzie do zmian w regulaminie PGNiG Superligi. We wrześniu ...

Trzech zawodników MMTS Kwidzyn otrzymało powołania na zgrupowanie Kadry ...