kwidzyn

Dodano: 12.02.20

MMTS nie sprawił niespodzianki – punkty pojechały do Opola

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn nie zdołali zrewanżować się opolanom i ponownie musieli uznać wyższość zespołu Rafała Kuptela. Czerwono-czarni przegrali we własnej hali 21:24 i plany zdobycia kolejnych punktów muszą odłożyć na później.

Lepiej mecz rozpoczęli goście, którzy po 3 minutach prowadzili 1:3. Kwidzynianie niestety nie potrafili wstrzelić się na bramkę rywali, a pierwsze trafienie z gry zaliczyli dopiero w 4 minucie spotkania. Mimo to czerwono-czarnym udało się uspokoić grę i odrobić straty. W 11 minucie, po kolejnych trafieniach Andrzeja Kryńskiego, Kacpra Adamskiego i Michała Potocznego kwidzynianie wyszli nawet na skromne, jednobramkowe prowadzenie - 5:4. Niestety gospodarze równie szybko jak ją zdobyli tak samo nagle stracili wypracowaną przewagę. Gwardziści zdobyli bowiem 5 bramek przy zaledwie jednym trafieniu MMTS z rzutu karnego (Nikodem Kutyła). W efekcie po 17 minutach podopieczni trenera Rafała Kuptela prowadzili 6:9. Dzięki skuteczności Michała Pereta gospodarzom udało się zbliżyć do rywali na jedno trafienie - 8:9. Na więcej nie pozwolili rywale, a wynik pierwszej połowy w 29 minucie ustalił Wiktor Kawka.

Po przerwie trafienia Macieja Zarzyckiego i Michała Lemaniaka pozwoliły opolanom na powiększenie przewagi do 4 bramek - 10:14. MMTS jednak ambitnie walczył i dzięki trafieniom Patryka Grzenkowicza gospodarze ponownie zbliżyli się do rywali na jedno trafienie - 15:16. Mógł być remis, ale niestety Michał Potoczny nie wykorzystał rzutu karnego. Jednobramkowa przewaga Gwardii utrzymała się do 48 minuty i stanu 17:18. Wówczas opolanie odjechali gospodarzom. Kolejne bramki Michała Milewskiego, Macieja Zarzyckiego, Patryka Mauera i Kamila Mokrzkiego dała gościom sześciobramkową przewagę - 17:23. Ostatnie 5 minut należało już co prawda do gospodarzy, ale sprawa zwycięstwa była już rozstrzygnięta wcześniej i kwidzynianie musieli pogodzić się z kolejną porażką.

 

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 21:24 (9:11)

MMTS: Szczecina, Matlęga - Grzenkowicz 4, Orzechowski 2, Kryński 3, Peret 4, Adamski 2, Biegaj, Guziewicz 1, Netz, Ossowski, Potoczny 2, Kutyła 2, Landzwojczak 1, Przytuła.

Gwardia: Malcher - Lemaniak 2, Fabianowicz, Zarzycki 5, Klimków 3, Mokrzki 4, Zieniewicz, Jankowski 4, Kawka 2, Mauer 2, Milewski 1, Morawski, Działakiewicz, Skraburski.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Roszady w kadrze MMTS przed sezonem 2020-2021

Przemysław Rosiak, Adrian Nogowski, Kacper Adamski oraz Kamil Netz – tych ...

Czytaj więcej

Aktualności

Znamy terminarz PGNiG Superligi 2020/2021

Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz rozgrywek na nowy sezon PGNiG Superligi. ...

Czytaj więcej

Aktualności

PGNiG Superliga zagra w nowym systemie rozgrywek

Przed startem nowego sezonu dojdzie do zmian w regulaminie PGNiG Superligi. We wrześniu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Trzech graczy MMTS powołanych do Kadry B

Trzech zawodników MMTS Kwidzyn otrzymało powołania na zgrupowanie Kadry ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube