kwidzyn

Dodano: 23.08.20

Gracze MMTS lepsi od pierwszoligowca z Przemyśla

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Orlen Upstream Przemyśl w drugim meczu turnieju sparingowego rozgrywanego w Legionowie. Czerwono-czarni zwyciężyli zespół z Przemyśla 33:27, a najskuteczniejszymi zawodnikami czerwono-czarnych byli: Jędrzej Zieniewicz i Damian Przytuła, którzy zdobyli po 5 bramek w tym spotkaniu.

Początek drugiego starcia turniejowego z Orlen Upstream był dość wyrównany, choć minimalna przewaga leżała po stronie graczy z Przemyśla. W 6 minucie, po bramce Macieja Kubisztala, Orlen SRS prowadził 3:5. Przewaga I-ligowca powiększyła się jeszcze bardziej w 12 minucie, kiedy to po trzech kolejnych bramkach zespół z Przemyśla prowadził już 4 trafieniami- 6:10. Co więcej dzięki skutecznej postawie Pawła Stołowskiego, który zdobywał kolejne bramki dla swego zespołu, gracze Orlenu utrzymali wypracowaną przewagę do 18 minuty i stanu 9:13. Dopiero wówczas MMTS zdołał przejąć inicjatywę, a trafienia: Roberta Orzechowskiego, Patryka Grzenkowicza i Jędrzeja Zieniewicza w 24 minucie gry zniwelowały istniejącą przewagę do zaledwie jednej bramki - 12:13. Przemyśl starał się oczywiście bronić, ale końcówka pierwszej połowy należała do MMTS. Bramkarza Orlenu pokonali kolejno: Jędrzej Zieniewicz, Wiktor Jankowski oraz Patryk Grzenkowicz i MMTS schodził na przerwę prowadząc jedną bramką - 16:15.

 

Po przerwie gra rozpoczęła się od bramek Bartosza Nastaja i Damiana Przytuły, a prowadzenie MMTS wzrosło do 3 trafień - 18:15. Gracze z Przemyśla prowadzeni do boju przez Macieja Kubisztala byli jednak cierpliwi, a po trafieniach Pawła Stołowskiego i Kacpra Kielara w 43 minucie doprowadzili do wyrównania - 21:21. Wynik remisowy utrzymał się jeszcze przez chwilę, po czym trafienia Michała Potocznego i Michała Pereta pozwoliły kwidzynianom na uzyskanie trzybramkowego prowadzenia – 26:23. Co więcej w 54 minucie, po rzucie karnym wykonanym przez Pawła Biegaja, przewaga MMTS wzrosła do 4 trafień - 29:25. Jak się okazało czerwono-czarni nie oddali już zwycięstwa do końca tego spotkania, ostatecznie zwyciężając rywali różnicą 6 bramek - 33:27.

 

 

MMTS Kwidzyn - Orlen Upstream Przemyśl 33:27 (16:15)

MMTS: Dudek, Szczecina - Grzenkowicz 3, Orzechowski 1, Kryński 1, Peret 3, Zieniewicz 5, Biegaj 3, Ossowski 1, Potoczny 1, Nastaj 3, Szyszko 2, Kutyła 1, Landzwojczak 2, Jankowski 2, Przytuła 5.

Orlen Upstream: Szczepaniec, Sar, Iwasieczko - Kielar 1, Starzecki, Stołowski 7, Kubik, Wawek 3, Walczyk, Drozdalski 2, Kroczek M. 7, Światłowski 1, Kulka, Kubiszatal Maciej 5, Kubisztal Michał 1, Nowak.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu Pogoń - MMTS

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z wyjazdowego starcia MMTS Kwidzyn z Sandrą SPA ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zamiast z Górnikiem kwidzynianie zagrają z Orlen ...

Nie dojdzie do zapowiadanego niedzielnego (25 października) starcia MMTS Kwidzyn z NMC ...

Czytaj więcej

Aktualności

Komentarze po meczu Sandra SPA Pogoń - MMTS

Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn) oraz zawodnicy Sandry SPA Pogoni podsumowują sobotnie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Wznowienie PGNiG Superligi bez punktów. MMTS ...

Wznowienie rozgrywek ligowych nie zakończyło się pozytywnie dla szczypiornistów ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube