kwidzyn

Dodano: 24.08.20

MMTS ogrywa Torus Wybrzeże i wygrywa turniej w Legionowie

Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wygrali turniej sparingowy rozgrywany w Legionowie. W ostatnim spotkaniu MMTS pokonał Torus Wybrzeże Gdańsk 34:28 i jako jedyny zespół zakończył rywalizację w tych zawodach bez porażki. Warto również dodać, że MVP turnieju w Legionowie uznano kwidzynianina Damiana Przytułę.

Początek wyjazdowych Derbów Pomorza był dość wyrównany, jednak od 4 minuty i stanu 2:2 grę zaczęli prowadzić kwidzynianie. Co więcej cztery bramki zdobyte pod rząd sprawiły, że podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki w 9 minucie wyszli na prowadzenie 6:2. Gdańszczanie odpowiedzieli trafieniami Mateusza Wróbla i Krzysztofa Gądka, co pozwoliło im na zmniejszenie strat do 2 bramek - 6:4.

Dwubramkowa różnica utrzymała się następnie do 15 minuty i stanu 9:7. Wówczas kolejne trafienia Michała Potocznego, Damiana Przytuły i Roberta Orzechowskiego pozwoliły kwidzynianom na powiększenie istniejącej przewagi do 5 bramek - 12:7. Gdańszczanie walczyli, ale udało im się jedynie zmniejszyć rozmiary strat do 2-4 bramek.

W 26 minucie po golu Mateusza Wróbla na tablicy świetlnej widniał wynik 18:15. MMTS odpowiedział jednak trafieniami Arkadiusza Ossowskiego, Michała Pereta i Roberta Orzechowskiego, odskakując rywalom na 7 bramek przewagi - 22:15. Do szatni zespoły schodziły natomiast przy 6 bramkowej różnicy, po skutecznym trefieniu Jeremiego Stojka - 22:16.

Po przerwie w grę lepiej weszli kwidzynianie, którzy zdobyli 4 bramki przy zaledwie jednym trafieniu Wybrzeża. W efekcie po 36 minutach gry MMTS prowadził już 26:17. Wysokie prowadzenie podopiecznych trenera Bartłomieja Jaszki sprawiło, ze kwidzynianie do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 49 minucie, po bramkach Mateusza Wróbla, gdańszczanie zmniejszyli rozmiar strat do 7 bramek - 30:23. Ostatecznie MMTS wygrał jednak mecz sześcioma trafieniami po bramce Mateusza Wróbla, zdobytym w ostatniej minucie tego spotkania.

 

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 34:28 (22:16)

MMTS: Matlęga, Dudek - Grzenkowicz 4, Orzechowski 4, Kryński 3, Peret 2, Zieniewicz 2, Biegaj, Guziewicz, Ossowski 3, Potoczny 4, Nastaj 4, Szyszko 5, Kutyła, Landzwojczak, Przytuła 3.

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Powarzyński, Gądek 1, Pieczonka 2, Sulej 2, Wróbel 11, Stojek 4, Kosmala 2, Jachlewski 4, Leśniak, Filipowicz 1, Gavidia.

 

 

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.MMTS Kwidzyn

2.KPR Legionowo

3.Orlen SRS Przemyśl

4.Torus Wybrzeże Gdańsk

 

 

Wyniki pierwszego dnia turnieju:

KPR Legionowo - MMTS Kwidzyn 33:33 (21:16)

Orlen SRS Przemyśl - Torus Wybrzeże Gdańsk 31:27 (16:16)

MMTS Kwidzyn - Orlen SRS Przemyśl 33:27 (16:15)

Torus Wybrzeże Gdańsk - KPR Legionowo 23:34 (10:13)

Wyniki drugiego dnia turnieju:

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 34:28 (22:16)

KPR Legionowo - Orlen SRS Przemyśl 24:22 (12:15)

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z meczu Pogoń - MMTS

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z wyjazdowego starcia MMTS Kwidzyn z Sandrą SPA ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zamiast z Górnikiem kwidzynianie zagrają z Orlen ...

Nie dojdzie do zapowiadanego niedzielnego (25 października) starcia MMTS Kwidzyn z NMC ...

Czytaj więcej

Aktualności

Komentarze po meczu Sandra SPA Pogoń - MMTS

Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn) oraz zawodnicy Sandry SPA Pogoni podsumowują sobotnie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Wznowienie PGNiG Superligi bez punktów. MMTS ...

Wznowienie rozgrywek ligowych nie zakończyło się pozytywnie dla szczypiornistów ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube