kwidzyn

Dodano: 11.09.20

Kwidzynianie walczą w Puławach. MMTS bez trzech graczy

Po porażce z Chrobrym Głogów kwidzynian czeka jeszcze trudniejsze zadanie. W meczu 2 Serii PGNiG Superligi Mężczyzn kwidzynianie zmierza się na wyjeździe z Azotami Puławy. Mecz odbędzie się w sobotę, 12 września 2020 r. o godz. 20.15, a bezpośrednią relację z tego meczu pokaże TVP Sport.

Sobotni rywal kwidzyńskiego zespołu efektownie rozpoczął obecny sezon PGNiG Superligi rozbijając na wyjeździe Grupę Azoty SPR Tarnów aż 33:20 (16:10). Puławian do zwycięstwa poprowadzili przede wszystkim skuteczni tego dnia: Łukasz Rogulski - 7 brmamek i Andrii Akimenko - 6 bramek. Świetnie w bramce prezentował się również Mateusz Zembrzycki.

-Puławy to bardzo mocny przeciwnik, ale to też są ludzie i możemy z nimi wygrać. Wszystko zależy od tego jak do tego spotkania podejdziemy, czy będziemy grali naprawdę odważnie i pokażemy swój potencjał, który jest w zespole czy zagramy bojaźliwie w ataku, tak jak chociażby w drugiej połowie meczu z Głogowem - podkreśla Bartłomiej Jaszka, trener MMTS Kwidzyn.

Warto dodać, że czerwono-czarni wystąpią w tym meczu bez trzech doświadczonych zawodników. Szkoleniowiec zdecydował sie bowiem nie zabierać do Puław Krzysztofa Szczeciny, Roberta Orzechowskiego oraz Kamila Kriegera. Przypomnijmy także, że gracze MMTS ostatnio nie radzą sobie w wyjazdowych starciach z Azotami Puławy. W sezonie 2018/2019 kwidzynianie przegrali tam 26:17, a rok temu 35:27. Jak będzie tym razem okaże się już o godz. 20.15. Bezpośrednią transmisję z tego meczu pokaże TVP Sport.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

MMTS w końcu zwycięski. Czerwono-czarni ograli ...

Po dwóch porażkach zawodnicy MMTS Kwidzyn w końcu cieszyli się ze zwycięstwa. ...

Po dwóch ligowych porażkach MMTS liczy na przełamanie fatalnej passy. Na ...

Czerwono-czarni rozbici w Puławach. Lekcja handballu ...

Niespodzianki nie było i wyjazdowe starcie z Azotami Puławy zakończyło się porażką ...

Inauguracja sezonu raz jeszcze. Zobacz skrót meczu ...

Kibiców, którzy nie oglądali inauguracji sezonu 2020/21 w kwidzyńskiej ...

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 22:28 (13:14)

Mimo ambitnej postawy gracze MMTS musieli przełknąć gorycz porażki i uznać wyższość puławian. Kwidzynianie ulegli Azotom 22:28, odrabiając straty od pierwszej do ostatniej minuty.