kwidzyn

Dodano: 15.11.20

Derby Pomorza dla Gdańska. MMTS rozbity przez Torus Wybrzeże

Derbowe starcie MMTS z Torus Wybrzeżem Gdańsk zakończyło się porażką kwidzyńskiego zespołu. Podopieczni trenera Krzysztofa Kisiela wygrali w Kwidzynie 22:28, prowadząc nieprzerwanie od od 13 minuty tego spotkania. Znakomite spotkanie rozegrał Kamil Adamczyk, który rzucił MMTS 11 bramek, połowę z całego dorobku swojej drużyny.

 

Początek meczu był dość wyrównany. Jako pierwsi gola zdobyli kwidzynianie, po trafieniu Ryszarda Landzwojczaka. Goście odpowiedzieli natomiast bramką Kamila Adamczyka. I choć w kolejnych minutach w grze obu zespołów pojawiło się sporo niedokładności to wynik cały czas oscylował wokół remisu. Sytuacja zmieniła się jednak w 12 minucie, kiedy to gol Ryszarda Landzwojczaka dał kwidzynianom wyrównanie 5:5. Gospodarze wówczas stanęli w miejscu i przez kolejne 12 minut nie potrafili pokonać Artura Chmielińskiego stojącego w bramce Gdańska. Niemoc kwidzynian oczywiście skutecznie wykorzystali goście, którzy zdobywając 6 bramek z rzędu wyszli na prowadzenie 5:11. W 24 minucie kryzys MMTS przerwało co prawda trafienie Rafała Biegaja, jednak sześciobramkowa przewaga gości utrzymała się do końca pierwszej połowy meczu.

 

Po wznowieniu przypomniał o sobie Damian Przytuła, który zdobył pierwsze trzy bramki dla MMTS. Goście jednak cały czas kontrolowali istniejąca przewagę, skrupulatnie ją powiększając, w czym spora zasługa niezwykle skutecznego tego dnia Kamila Adamczyka. W 45 minucie gry, po trafieniach wspomnianego Kamila Adamczyka i Mateusza Jachlewskiego goście prowadzili w Kwidzynie 8 bramkami – 14:22. Na 4 minuty przed końcem meczu różnica ta wynosiła natomiast już 10 bramek – 17:27. Sprawa zwycięstwa była zatem rozstrzygnięta. W końcówce kwidzynianie zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki, ale komplet punktów w Derbach Pomorza tym razem trafił do Gdańska.

 

 

MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 22:28 (8:14)

MMTS: Szczecina 1, Matlęga - Orzechowski, Kryński 2, Peret 2, Zieniewicz 2, Kutyła 1, Biegaj 3, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj, Landzwojczak 2, Przytuła 6.

Torus Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski, Wodziński - Stojek 1, Powarzyński 1, Pieczonka 3, Gądek 1, Jachlewski 3, Sulej, Kosmala 2, Papaj 4, Adamczyk 11, Janikowski 2, Woźniak.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zwycięstwo! MMTS pewnie ogrywa Zagłębie Lubin

Po znakomitym spotkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn pokonali Zagłębie Lubin 27:19! Tym samym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kwidzynianie powalczą o punkty w Lubinie

Zagłębie Lubin to kolejny rywal MMTS Kwidzyn w ligowych bojach. Tym razem spotkanie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Przeżyjmy to jeszcze raz - skrót meczu MMTS - ...

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole. Po zaciętym ...

Czytaj więcej

Aktualności

Co za mecz! MMTS pokonał Gwardię Opole w rzutach ...

To co przed meczem wydawało się niemożliwe stało się faktem i MMTS Kwidzyn urwał ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube