kwidzyn

Dodano: 11.02.21

Kwidzynianie rozbici przez wicemistrzów Polski

MMTS Kwidzyn przegrał zaległe stracie z Orlen Wisłą Płock 17:34. Kwidzynianie zostali rozbici przez wicemistrzów Polski już w pierwszej połowie, tracąc do gospodarzy 10 bramek. Po przerwie MMTS zdobył natomiast zaledwie 5 bramek z gry i nie był w stanie przeciwstawić się silnej ekipie Nafciarzy.

 

Jako pierwszy gola w tym spotkaniu zdobył Jakub Szyszko, a w 3 minucie trafienie Damiana Przytuły dało kwidzynianom prowadzenie 1:2. Niestety na tym zakończyła się dobra passa MMTS. Gospodarze odpowiedzieli bowiem serią 5 bramek i podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki musieli odrabiać straty - 6:2. Niemoc kwidzynian przełamał Bartosz Nastaj, a w 15 minucie meczu, po bramce Ryszarda Landzwojczaka goście zbliżyli się do Płocka na dwie bramki - 8:6. Był to jednak tyko chwilowy zryw kwidzyńskiego zespołu. Chwilę później Nafciarze zdobyli bowiem 4 bramki przy jednym trafieniu Kwidzyna i po 20 minutach gry prowadzili 12:7. Pięciobramkowe prowadzenie Orlen Wisły utrzymało się jeszcze przez 3 minuty do stanu 14:9. Ostatnie 7 minut tej części meczu należało natomiast od gospodarzy, którzy zdobyli 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Kwidzyna. Do szatni kwidzynianie schodzili zatem z 10-bramkową stratą do swych rywali.

 

Druga połowa to postępująca przewaga podopiecznych trenera Xaviera Sabate. Wystarczy dodać, że przez 30 minut MMTS zdobył zaledwie 5 bramek z gry. Przez początkowe minuty kwidzynianie zdobyli zaledwie jedną bramkę przy 6 trafieniach gospodarzy i po 42 minutach Orlen Wisła prowadziła więc już 27:12. Na 5 minut przed końcem meczu gole Arkadiusza Ossowskiego i Jakuba Szyszko (karny) pozwoliły kwidzynianom zmniejszyć straty do 13 bramek - 30:17. Końcówka należała jednak do Nafciarzy, którzy zdobywając 4 bramki z rzędu potwierdzili swoją dominację w tym spotkaniu.

 

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 34:17 (21:11)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary - Daszek, Stenmalm, Vejin 4, Ruiz 4, Serdio 1, Susnja 1, Szita 5, Komarzewski 5, Krajewski 2, Terzić, Toto, Czapliński 3, Mindeghia 9.

MMTS: Dudek, Matlęga - Grzenkowicz 2, Orzechowski, Krieger, Peret 1, Zieniewicz 3, Kutyła, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj 1, Szyszko 2, Landzwojczak 2, Jankowski, Przytuła 3.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Zapraszamy na skrót meczu MMS - Azoty Puławy

Dzięki uprzejmości TVP Sport prezentujemy skrót z niedzielnego meczu MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Azoty wygrywają w Kwidzynie. MMTS dzielnie walczył o ...

MMTS dzielnie stawiał opór, ale w końcu musiał uznać wyższość zespołu z ...

Czytaj więcej

Aktualności

Czerwono-czarni wracają do Kwidzyna. MMTS powalczy z ...

Po niemal 3 miesiącach przerwy MMTS Kwidzyn ponownie zagra we własnej hali. W meczu 16 ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy na skrót meczu Chrobry - MMTS

Dzięki uprzejmości portalu www.emocje.tv prezentujemy skrót sobotniego (20 ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube