kwidzyn

Dodano: 10.09.21

Po raz pierwszy we własnej hali - MMTS podejmuje Sandrę SPA Pogoń

Po inauguracyjnej porażce w Płocku zawodnicy MMTS Kwidzyn rozegrają pierwszy mecz nowego sezonu na własnym terenie. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego podejmować będą Sandrę SPA Pogoń Szczecin, a mecz rozegrany zostanie w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej, w sobotę, 11 września o godz. 17.30. Spotkanie poprowadzi para sędziowska: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota, a mecz „na żywo” pokaże TVP Sport.

 

Po sezonie 2020/21 ze szczecińskim klubem pożegnało się 6 graczy: Aton Terekhof, Mateusz Gawryś, Dawid Fedeńczak, Wojciech Matuszak, Patryk Biernacki oraz Patryk Telenga. W ich miejsce do Szczecina dołączyli bramkarze: Tomasz Wiśniewski oraz Luka Arsenić, a także skrzydłowy Grzegorz Nowak, rozgrywający Matija Starcević i Jakub Polok oraz obrotowy Eliasz Kapela. W klubie szczególnie liczą na dwójkę nowych rozgrywających: Starcević - Polok, która ma stać się motorem napędowym drużyny.

 

Szczecinianie podobnie jak MMTS również rozpoczęli rozgrywki od wysokiego "C", podejmując na własnym terenie mistrza Polski. Sandra SPA Pogoń uległa Łomży Vive 20:34, choć do przerwy toczyła z kielczanami wyrównane spotkanie (13:14). Warto dodać, że najskuteczniejszym zawodnikiem Portowców w tym meczu był Paweł Krupa, który rzucił rywalom 5 bramek.

Trzeba jednak przyznać, że w starciu z Łomżą Vive Kielce szczecinianie z góry skazywani byli na porażkę. Na zwycięstwo MMTS odniesione w Płocku także nie liczyło zbyt wiele osób. Stąd dopiero starcie drużyn ze Szczecina i Kwidzyna pokaże na co stać obie ekipy w tym sezonie.

 

Co ciekawe obie drużyny spotkały się ze sobą w okresie przygotowawczym. Podczas gdańskiego Memoriału im. Leszka Biernackiego czerwono-czarni pokonali wówczas Sandrę SPA Pogoń 31:21 (14:13). Po obiecującym początku i prowadzeniu 12:6, kwidzynianie przed przerwą pozwolili rywalom na zmniejszenie strat do zaledwie jednej bramki. Po przerwie, od 41 minuty gry, podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego zaczęli jednak na nowo budować przewagę, kończąc ostatecznie spotkanie z 10-bramkową przewagą.

Przypomnijmy, że w zespole ze Szczecina najwięcej bramek zdobyli wówczas: Dawid Krysiak – 4 oraz Łukasz Gierak, Paweł Krupa, Arkadiusz Bosy i Matija Starcević – po 3 trafienia. Najskuteczniejszymi graczami MMTS byli natomiast: Bartosz Nastaj – 8 bramek i Michał Peret – 5 bramek.

 

Jak będzie w sobotnim (11 września) spotkaniu okaże się już niebawem. Zawodnicy MMTS oraz trener Zbigniew Markuszewski gorąco liczą przede wszytkim na gromkie wsparcie kibiców, którzy pojawią się na trybunach. Tym bardziej, że dla trenera kwidzynian będzie to pierwsze spotkanie w walce o ligowe punkty po 10 latach przerwy.

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Czerwono-czarni zmierzą się z Gwardią Opole

Po ważnym zwycięstwie nad Sandrą SPA Pogonią Szczecin w kolejnym meczu kwidzynianie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem i bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Janiny, mamy ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zapraszamy na skrót meczu MMTS - Sandra SPA Pogoń

Zachęcamy do obejrzenia skrótu z meczu MMTS Kwidzyn - Sandra SPA Pogoń Szczecin. ...

Czytaj więcej

Aktualności

MMTS ogrywa Pogoń. Znakomita gra Krzysztofa Szczeciny

Po emocjonującej końcówce meczu MMTS Kwidzyn pokonał Sandrę SPA Pogoń ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube