kwidzyn

Dodano: 10.12.21

Kwidzynianie zmęczeni, ale gotowi do walki o zwycięstwo

Starcie MMTS Kwidzyn z Piotrkowianinem to nie tylko ostatni mecz I rundy oraz pożegnanie z rozrywkami PGNiG Superligi przed zimową przerwą. Zwycięstwo może bowiem zapewnić kwidzynianom IV miejsce w ligowej tabeli.

- Jest to na pewno taki dodatkowy smaczek i zachęta do walki – podkreśla trener Zbigniew Markuszewski.

Przypomnijmy, że mecz odbędzie się w piątek, 10 grudnia o godz. 19.30 w hali przy ul. Wiejskiej.

 

- Zespół z Piotrkowa to objawienie tego sezonu, podobnie zresztą jak my. Grają bardzo równo, agresywnie i ambitnie, sprawiając innym zespołom bardzo duże problemy. Piotrkowianin ma również paru chłopaków, którzy przebijają się do Reprezentacji Polski i na pewno musimy zwrócić uwagę na tych graczy. Takie atuty mamy jednak również po naszej stronie – mówi Zbigniew Markuszewski, trener MMTS Kwidzyn.

 

Szkoleniowiec kwidzynian podkreśla, że większość zawodników jest zdrowa i gotowa do gry. Oczywiście są również pewne mikrourazy, ale na tym etapie rozgrywek taka sytuacja jest w większości zespołów PGNiG Superligi.

 

- Mimo wszystko chciałbym, żebyśmy mogli w końcu odpocząć. Po chłopakach widać już bowiem ogromne zmęczenie ilością spotkań rozegranych w potężnym napięciu nerwowym, gdzie każdy mecz gramy na 1-2 bramki – dodaje Z. Markuszewski.

 

Trener czerwono-czarnych nie ukrywa przy tym, że liczy na zwycięstwo MMTS w tym spotkaniu. Kwidzynianie mają bowiem szansę zająć IV miejsce po pierwszej rundzie rozgrywek.

 

- Jest to na pewno taki dodatkowy smaczek i zachęta do walki. Warto to wykorzystać, bo przed sezonem nie spodziewałem się takiego wyniku. Byłem przekonany, że będziemy walczyli o utrzymanie w lidze. Jestem jednak pełen podziwu dla chłopaków, bo grają rewelacyjnie, zarówno jeśli chodzi o ich umiejętności czy współpracę. Główną cechę tego zespołu jest jednak ambicja i zaangażowanie w treningu i w meczu – podreśla Z. Markuszewski.

 

 

 

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Michał Potoczny ponownie w Kwidzynie!

Niezmiernie miło nam poinformować, że po rocznej przerwie do MMTS-u Kwidzyn ...

Czytaj więcej

Aktualności

Pucharowe zwycięstwo MMTS w Piekarach Śląskich

MMTS Kwidzyn pokonał Olimpię MEDEX Piekary Śląskie w 1/16 finału PGNiG Pucharu ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zmiana na stanowisku trenera!

Zarząd wspólnie z trenerem Zbigniewem Markuszewskim podjął decyzję o ...

Czytaj więcej

Aktualności

Piotrkowianin przerwał serię zwycięstw MMTS Kwidzyn

Po twardej walce gracze MMTS Kwidzyn zmierzali do zwycięstwa nad Piotrkowianinem. ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube