kwidzyn

Dodano: 12.05.22

MMTS zagra z Piotrkowianinem. Koniec sezonu 2021/22

Wyjazdowe starcie MMTS w Piotrkowie Trybunalskim zakończy obecny sezon 2021/22 w wykonaniu kwidzyńskich szczypiornistów. Mecz odbędzie się w piątek, 13 maja o godz. 18.00, a spotkanie poprowadzą sędziowie: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) oraz Tomasz Wrona (Kraków). Bezpośrednią relację z meczu pokaże natomiast portal www.emocje.tv

 

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski to jedno z pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. W pierwszej rundzie podopieczni trenera Bartosza Jureckiego znajdowali się w czubie tabeli. Tym razem, po rozegraniu 25 spotkań, gracze z Piotrkowa Trybunalskiego zajmują VII pozycję z dorobkiem 37 punktów i mają realną szansę na przeskoczenie znajdującej się przed nimi (z taką samą liczbą punktów) Energii MKS Kalisz. Cztery punkty przed Piotrkowianinem znajduje się natomiast MMTS Kwidzyn, który toczyć będzie korespondencyjny pojedynek o IV miejsce z Górnikiem Zabrze. Jeśli MMTS wygra w Piotrkowie Trybunalskim, a Górnik Zabrze przegra w Puławach, kwidzynianie znajdą się na pozycji premiowanej występem w europejskich pucharach.

 

Przypomnijmy, że zespół trenera Bartosza Jureckiego wygrał dotychczas 14 spotkań, a 11 razy schodził z parkietu pokonany. W swym ostatnim spotkaniu Piotrkowianin przegrał na wyjeździe z Łomżą Vive Kielce - 39:21, natomaist wcześniej pokonał u siebie Chrobrego Głogów - 31:29. Warto zwrócić uwagę, że wygrana z głogowianami nastąpiła po dwóch porażkach odniesionych własnej hali, z Górnikiem Zabrze - 29:34 oraz Sandrą SPA Pogonią Szczecin - 30:32. Wcześniej Piotrkowianinowi udało się natomiast pokonać Zagłębi Lubin - 31:24, które w ostatniej serii ograło czerwono-czarnych w Kwidzynie.

 

Przypomnijmy, że w pierwszej serii udało się to również Piotrkowianinowi, który wygrał w Kwidzynie 28:27. Czerwono-czarni wypuścili wówczas zwycięstwo z rąk dosłownie w ostatnich 2 minutach meczu, a gole na wagę kompletu punktów zdobywali: Piotr Swat, Tomasz Wawrzyniak i Piotr Jędraszczyk. Warto dodać, że najskuteczniejszym zawodnikiem Piotrkowianina był wówczas Piotr Swat - 6 bramek. W zespole MMTS 7 bramek zdobył natomiast Nikodem Kutyła.

 

Przypominamy, że mecz rozpocznie się o godz. 18.00, a spotkanie oglądać można na portalu www.emocje.tv.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Jakub Szyszko z kolejnym Gladiatorem! Zadecydowali ...

Jakub Szyszko otrzymał Gladiatora 2022 w kategorii Wybór Sezonu. Głosami ...

Czytaj więcej

Aktualności

Zbigniew Markuszewski ze statuetką Gladiatora 2022

Zbigniew Markuszewski został uznany najlepszym trenerem PGNiG Superligi w sezonie ...

Czytaj więcej

Aktualności

Efektowne zwycięstwo MMTS nad Piotrkowianinem

To było znakomite pożegnanie sezonu 2021/22 w wykonaniu szczypiornistów MMTS ...

Czytaj więcej

Aktualności

Trener Zbigniew Markuszewski przed meczem w Piotrkowie

Zbigniew Markuszewski, szkoleniowiec kwidzyńskiego zespołu, mówi o kończącym ...

Czytaj więcej

SPONSORZY

AKTUALNOŚCI

Klub
Lifestyle
Superliga
 

KLUB

Władze
Hale
Kontakt
Przetwarzanie danych
 

MEDIA

Facebook
Instagram
Twitter
Youtube