kwidzyn

Dodano: 14.05.22

Efektowne zwycięstwo MMTS nad Piotrkowianinem

To było znakomite pożegnanie sezonu 2021/22 w wykonaniu szczypiornistów MMTS Kwidzyn. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego wygrali w Piotrkowie Trybunalskim 31:24 i pozostają w grze o IV miejsce w ligowej tabeli PGNiG Superligi. O tym czy stanie się tak rzeczywiście zadecyduje jednak sobotni pojedynek Górnika Zabrze w Puławach.

Początek meczu był dość wyrównany, jednak szybko coraz większą przewagę na parkiecie zaczęli uzyskiwać kwidzynianie. W efekcie, po serii 4 kolejnych bramek, MMTS prowadził na terenie rywali 5:2. Gospodarze starali się jednak szybko niwelować straty. Po części udało się to w 9 minucie, kiedy to po dwóch trafieniach Adama Pacześnego zmniejszyli straty do zaledwie jednej bramki - 4:5. Kwidzynianie szybko jednak tym samym i po golach Roberta Orzechowskiego i Kamila Kriegera wyszli na prowadzenie 7:4.

Podopieczni trenera Bartosza Jureckiego grali jednak swoje i w kolejnych minutach ponownie odrabiali straty do kwidzynian. Tym razem zrobili to na tyle skutecznie, że w 21 minucie, po golu Piotra Jędraszczyka, na tablicy świetlnej widniał remis 8:8.

Marsz gospodarzy przerwał na moment gol Roberta Orzechowskiego, a chwilę później do kolejnego remisu doprowadził natomiast Piotr Swat. Gdy natomiast wydawało się, że gra ponownie się wyrówna przewagę na parkiecie uzyskali kwidzynianie. Pięć bramek zdobytych z rzędu sprawiło, że po 26 minutach gry MMTS prowadził w Piotrkowie Trybunalskim 14:9. W końcówce pierwszej części meczu skuteczność Adama Babicza i Piotra Jędraszczyka sprawiły, że Piotrkowianin zmniejszył istniejące straty do zaledwie 2 bramek. Tuż przed przerwą wynik pierwszej odsłony spotkania zakończył się przy prowadzeniu gospodarzy – 16:13.

Po wznowieniu gry mecz toczył się już pod dyktando kwidzynian, którzy zdobyli 8 bramek przy zalewie dwóch trafieniach Filipa Surosza. W efekcie po 40 minutach gry MMTS prowadził na boisku rywali 24:15. Dziewięciobramkowe prowadzenie kwidzynian utrzymało się następnie do 47 minuty gry i wyniku 27:18. Wówczas do ataku przystąpili gospodarze, którzy zdobyli 5 bramek (w tym 3 gole Piotra Jędraszczyka), przy jednym trafieniu Arkadiusza Ossowskiego. Mimo strat przewaga MMTS była jednak nienaruszona. Dodajmy jednak, że w końcówce kolejne trafienie dorzucali Patryk Grzenkowicz i Ryszard Landzwojczak, wyprowadzając gości na prowadzenie 31:23. Wynik końcowy chwilę później ustalił natomiast Adam Babicz, skutecznie wykorzystując rzut karny. Komplet punktów i zwycięstwo w tym spotkaniu trafiły jednak do Kwidzyna.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 24:31 (13:16)

Piotrkowianin: Chmurski, Ligarzewski - Wawrzyniak, Jędraszczyk 5, Doniecki, Stolarski, Matyjasik, Babicz 5, Szopa 1, Swat 5, Surosz 3, Pożarek, Mosiołek, Pacześny 5.

MMTS: Szczecina, Dudek - Kornecki 3, Grzenkowicz 3, Orzechowski 3, Krieger 1, Peret 3, Kutyła 1, Majewski 3, Ossowski 5, Nastaj, Szyszko 3, Landzwojczak 3, Jankowski 1.

PRZECZYTAJ JESZCZE:

Aktualności

Logotyp Twojej firmy na strojach MMTS-u!

Wszystkich zainteresowanych umieszczeniem logotypu firmy na strojach meczowych MMTS-u ...

Konkurs na objęcie stanowiska Prezesa Zarządu ...

Zarząd Spółki MMTS Kwidzyn S.A. w Kwidzynie niniejszym ogłasza konkurs na ...